Montaż LPG do floty Golf IV

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Malkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:57

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Malkon » śr lis 19, 2014 14:17

Cześć, mam do was pytanie. Otóż posiadam mała flotę kilka aut firmowych, VW Golf IV z motorem 1.6, chciałbym zamontować do nich LPG. Wiem że te silniki raczej dobrze znoszą LPG. Chciałbym się was natomiast poradzić w kwestii dobrej instalacji do aut flotowych oraz wyboru dobrego warsztatu, który da radę zamontować to dobrze i w miarę sprawnie. Z góry dzięki za pomoc.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: red_devil25 » czw lis 20, 2014 18:48

lpg-forum.pl - tam znajdziesz warsztaty polecane z Twojej okolicy .Co do samych gratów to :

-reduktory Tomasetto ,Shark,AC R01-są dobre.Wtryskiwacze do tego silnika to np .Reg fast,Barracudy,Hany,AC W01. Sterownik lpg to np Optima Eco-tec lub pro-tec ,Stag 4 lub Stag q-box,Zenith,LPGTECH,Agis.Butla to wiadomo do wyboru do koloru .Te motorki 1.6 bardzo fajnie jezdza na gazie.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Link
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:46

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Link » pt lis 21, 2014 12:30

Z tym Tomasseto to ja bym przemyślał tu masz link do wątku na forum Passata gdzie ktoś ma z tym problem posting.php?mode=reply&f=37&t=563095" onclick="window.open(this.href);return false; Zresztą najważniejsze nie są graty tylko kwestia mechanika. Nie napisałeś gdzie szukasz warsztatów...



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: red_devil25 » pt lis 21, 2014 16:18

Raz na jakis czas sie zdarza ,ze cos nie dziala jak powinno.Mialem 3 reduktory Tomasetto w moich wozach i nigdy problemu nie bylo.Bardzo wazne sa wlasnie graty-poskladaj sobie zestaw na byle jakich podzespolach to tylko sie bedziesz wkurzal ,ze check engine,szarpanie itd.Zakladajac porzadne graty np.sterownik ,ktory laczy sie z OBD ECU to wiekszosc strojenia np.korekte po obrotach robi komputer i nie trzeba jezdzic we dwoch i dostrajac i glowkowac.Dalej prostsze sterowniki maja podstawowe funkcje ,ktorych nie maja te rozbudowane np.korekta po obrotach,temperaturze,cisnieniu .To samo sie tyczy wtryskiwaczy -zaloz sobie jakies Valteki i w wiekszosci przypadkow bedziesz mial jaja gwarantowane -np.rozjazd map,szarpanie ,duze spalanie.Bardzo wazna rzecza ,z ktora jedynie sie zgadzam z kolega powyzej to dobry gaziarz .Napisalem powyzej koledze gdzie szukac lpg-forum.pl i dalej mamy dzial polecane warsztaty.Kolega sobie wybierze region i poczyta ,bo sa polecane i niepolecane warsztaty.


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: niezalogowany » pt lis 21, 2014 18:25

Panowie, każdy z Was ma rację, nawet najlepszy sprzęt założony u druciarza nie pojedzie, za to nawet najgorszy sprzęt założony i mistrza w gazownictwie jakoś pojecie, ale czerwone valdemary szybko stracą ustawienia lub słaby parownik nie wyrobi u góry obrotów.

Tak jak wyżej....forum lpg się kłania.....no z tym, że tam ceny o 30-50% wyższe.



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: red_devil25 » pt lis 21, 2014 20:03

Jak zechcesz konkretny sprzet i ludzi co maja pojecie to niestety moze byc tak ,ze bedzie drozej ,ale warto.Raz zalozone i czlowiek nie musi sie wkurzac,jezdzic po tych pseudofachowcach itd .Moge sszczerze powiedziec ,ze ludzie ,ktorzy sie tam wypowiadaja maja pojecie o czym mowia i wiedza jak ,co i do czego .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Maszan » pt lis 21, 2014 21:14

red_devil25 pisze:Raz na jakis czas sie zdarza ,ze cos nie dziala jak powinno.Mialem 3 reduktory Tomasetto w moich wozach i nigdy problemu nie bylo.Bardzo wazne sa wlasnie graty-poskladaj sobie zestaw na byle jakich podzespolach to tylko sie bedziesz wkurzal ,ze check engine,szarpanie itd.Zakladajac porzadne graty np.sterownik ,ktory laczy sie z OBD ECU to wiekszosc strojenia np.korekte po obrotach robi komputer i nie trzeba jezdzic we dwoch i dostrajac i glowkowac.Dalej prostsze sterowniki maja podstawowe funkcje ,ktorych nie maja te rozbudowane np.korekta po obrotach,temperaturze,cisnieniu .To samo sie tyczy wtryskiwaczy -zaloz sobie jakies Valteki i w wiekszosci przypadkow bedziesz mial jaja gwarantowane -np.rozjazd map,szarpanie ,duze spalanie.Bardzo wazna rzecza ,z ktora jedynie sie zgadzam z kolega powyzej to dobry gaziarz .Napisalem powyzej koledze gdzie szukac lpg-forum.pl i dalej mamy dzial polecane warsztaty.Kolega sobie wybierze region i poczyta ,bo sa polecane i niepolecane warsztaty.
Do 100- konnego motoru na sekwencji Tomasetto Alaska sie nadaje srednio.Tzn jezdzi, ale ma zbyt duze spadki cisnien, wiec po jakims czasie mocno sie korekty benzynowe rozjedzaja.Generalnie warto doplacic do reduktora i dobrych wtryskow- polecam reduktor ACR 01, a wtryskiwacze przynajmniej Reg Fast a najlepiej Hana.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: red_devil25 » pt lis 21, 2014 22:50

Ja napisalem ,ze firmy Tomasetto ,a nie konkretnie Alaska.Jak dalby Tomasetto Arctic ( co w tym przypadku nie ma logicznego uzasadnienia) to wtedy spokojnie wystarczy.Ogolnie do tego silnika dobry bylby AC R01.Osobiscie mam Sharka 1200 do 150ps w 2litrowym silniku i jezdzie super na Regach .


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Malkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:57

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Malkon » pn gru 01, 2014 11:00

Tak poczytałem wasze wpisy. Wolałbym raczej instalację która jest mniej kontrowersyjna. Bo jednak do floty wolałbym mieć coś pewnego. Tak trochę poszukałem i myślałem nad jakimś zestawem włoskim typu Landi Renzo albo BRC?



Awatar użytkownika
Link
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 28, 2014 14:46

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Link » śr gru 03, 2014 23:25

Ten motor który masz nie jest bardzo skomplikowany do gazu, schody mogą się zacząć przy motorach typu V. Ja u siebie ostatnio montowałem instalację od BRC i jestem bardzo zadowolony. A jeżeli szukasz rozwiązań do floty popatrz sobie na forum VW club Polska. Tam jest parę tematów na temat LPG, jest z tego co widziałem temat o montażu do floty Passatów z silnikiem TFSI, także polecam lekturę;)



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: red_devil25 » pn gru 08, 2014 10:27

Obecnie sa instalacje do bezposredniego wtrysku paliwa i dziala to b.dobrze .Jezeli sie zamontuje odpowiednie czesci ,robi to czlowiek ,ktory posiada odpowiednie wiedze i umiejetnosci to z gazem nie ma zadnych problemow


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Malkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 13, 2014 11:57

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Malkon » pn gru 08, 2014 23:40

Ok, znalazłem te wątki na temat montażu. Zerknę na to Energy Gaz w którym Ci ludzi montowali, zobaczymy co poradzą;)



Nastrajacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 24, 2014 16:37

Re: Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: Nastrajacz » śr gru 10, 2014 15:17

Dobrze robisz, znam Energy Gaz i to zdecydowanie dobry zakład. Masę aut się przez nich przewinęło. Sam zresztą też gazowałem tam.



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Montaż LPG do floty Golf IV

Post autor: maroTdi » czw gru 11, 2014 08:23

Nastrajacz pisze:Energy Gaz
Ja bym tam nie zakładał.. Masz dużo lepszych warsztatów, ale one nie mają takiej reklamy jak egp.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości