Przełącza cały czas na benzyne 1.8T sekwencja

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Przełącza cały czas na benzyne 1.8T sekwencja

Post autor: gruszon18 » wt wrz 02, 2014 09:24

Witam. Co może być przyczyną ciągłego przełączania sekwencji na benzyne? Byłem u znajomego mechanika, podpiął kompa, wyszło kilka błędów z czego główny o sondzie lambda. Niestety mechanik ma problemy rodzinne i nie bardzo chciałem mu głowę zawracać. Z czego wiem, to sonda lambda ma dużo do gadania jeśli chodzi o ustalenie mieszanki ale czy to byłby powód przez który ciągle by przerzucał na benzyne?



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Przełącza cały czas na benzyne 1.8T sekwencja

Post autor: Dam » wt wrz 02, 2014 10:08

gruszon18 pisze:Z czego wiem, to sonda lambda ma dużo do gadania jeśli chodzi o ustalenie mieszanki ale czy to byłby powód przez który ciągle by przerzucał na benzyne?
Nie, błąd sondy bierze się najpewniej z powodu źle wyregulowanej instalacji gazowej (za bogato bądź za ubogo).
Sonda próbuje skorygować mieszankę do prawidłowych wartości ale wykracza to poza jej zakres pracy stąd błąd.

Zaś źle wyregulowana instalacja gazowa świadczyć może o:
- po prostu źle wyregulowanej instalacji
- złym montażu instalacji LPG
- źle dobranych komponentach do auta (za slaby reduktor bądź wtryskiwacze,spadki ciśnienia, pętlące wtryskiwacze LPG)
- dłubniętym silniku (pętlenie wtryskiwaczy benzynowych i LPG)

Przyczynę przełączania z gazu na benzynę poznasz dopiero jak podepniesz się pod komputer instalacji gazowej.

Inna kwestia nie piszesz nic o tym jaka to instalacja (podzespoły) i jaki ma przebieg (może jest już wyeksploatowana).



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Przełącza cały czas na benzyne 1.8T sekwencja

Post autor: gruszon18 » wt wrz 02, 2014 10:52

Nie napisałem nic o instalacji bo musiałbym w papiery zajrzeć. Puki co mogę powiedzieć jedynie ze chyba jest coś ze sterownikiem instalacji bo nie pokazuje mi ile jest w zbiorniku.. Jestem ogólnie zielony jeśli chodzi o tematykę instalacji gazowej. I chyba najszybciej coś z tego będzie jeśli podjadę gdzieś na serwis instalacji



Awatar użytkownika
msurma
Turbo Dziura
Turbo Dziura
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 15:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Przełącza cały czas na benzyne 1.8T sekwencja

Post autor: msurma » wt wrz 02, 2014 13:17

Możliwe, że nie idzie gaz do silnika lub idzie go za mało, komputer szaleje i myśli, że kończy się gaz i by utrzymać pracę silnika wskakuje na Pb. Trzeba sprawdzić jaka mieszanka idzie na gary.


2010 - 2012 Ford Fiesta MK3 1994 Pb 60 KM
2013 - 2014 Opel Astra F 1994 Pb + LPG 90 KM
2014 - ???? Golf IV Trendline 2002 TDI 130 KM
2015 - ???? Audi A4 B8 Avant 2010 TDI 143 KM

Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Przełącza cały czas na benzyne 1.8T sekwencja

Post autor: gruszon18 » wt wrz 02, 2014 14:46

EuropeGaz Vector. To mam napisane na tym całym komputerze. Sytuacja ma się tak, że zatankowałem za 50 zł to jest praktycznie 19 litrów i po przejechaniu 15 km znów zaczęło mi piszczeć to cholerstwo. Byłem w jednym serwisie, ale powiedział mi mechanik że nie ma możliwości się wpiąć pod tą instalacje.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Przełącza cały czas na benzyne 1.8T sekwencja

Post autor: Dam » wt wrz 02, 2014 15:55

gruszon18 pisze:EuropeGaz Vector
Czyli Stag 300 pod inną nazwą.
gruszon18 pisze:Byłem w jednym serwisie, ale powiedział mi mechanik że nie ma możliwości się wpiąć pod tą instalacje.
Więcej tam nie jedź bo do Staga podłączy się każdy, widać zabrakło mu już wiedzy na wstępie

Skoro jesteś ze Świdnika to polecam Ci Adama Rogowskiego z Lublina (dobry montażysta i czynny użytkownik http://lpg-forum.pl/ )
Jest polecany na forum możesz śmiało do niego jechać (a jego prace możesz znaleźć w galerii na powyższym forum)



Awatar użytkownika
gruszon18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw lip 11, 2013 14:46
Lokalizacja: Świdnik

Przełącza cały czas na benzyne 1.8T sekwencja

Post autor: gruszon18 » wt wrz 02, 2014 17:37

Dam, dziękuje za objaśnienie, bo jestem zielony dosłownie. Problemy z instalacją rozwiewają także moje obawy co do turbiny która jak się okazało jest w wyśmienitym stanie, a samochód lekko muli z powodu problemów z instalacją. Jeśli nie znajdę pomocy w jednym jeszcze pobliskim serwisie na pewno się udam do Pana Rogowskiego, przy czym z góry dziękuję za podanie kontaktu. Puki co zostaje mi jeszcze zorientować się co i jak w sprawie regeneracji maglownicy bo na lewym drążku widzę delikatne wycieki. Tak czy inaczej, dziękuje za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości