Wysokie Spalanie

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

P0nury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 15, 2014 09:46

Wysokie Spalanie

Post autor: P0nury » ndz sie 17, 2014 00:29

Witam, od zakupu samochodu miewam przeczucie, że golfina zbyt dużo ciągnie gazu
Na pełnej butli zrobię może 230km może trochę więcej, jeśli chodzi miasto to dostaje szajby ten silnik i pali ile tylko mu się da :)
Macie może jakieś pomysły co można zmienić w nim aby trochę oszczędniejszy był?
Z tego co wiem, jest opcja zmiany reduktora, ale są to strasznie duże koszty ;/

Silnik: 2.0 GTI



Awatar użytkownika
mkoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 02:18
Lokalizacja: Leszno/Wroclove

Wysokie Spalanie

Post autor: mkoch » ndz sie 17, 2014 12:59

Jaka pojemność butli, jaka instalacja, jakie podzespoły itd? To są podstawowe informacje.
Jak kupiłeś samochód pojechałeś na regulację instalacji? Więc zrób to natychmiast i będzie po problemie.


Powoly, bo się rozpierdoly...

P0nury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 15, 2014 09:46

Wysokie Spalanie

Post autor: P0nury » ndz sie 17, 2014 22:36

pojemność butlo to 30l, wchodzi przeważnie 26/27l.
Byłem na regulacji.
Jeśli znajdę w papierach informacje dotyczące instalacji to podeślę.



Awatar użytkownika
mkoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 02:18
Lokalizacja: Leszno/Wroclove

Wysokie Spalanie

Post autor: mkoch » ndz sie 17, 2014 22:55

Gość regulował 'na oko' czy wsadził czujnik w wydech, ustawił wszystko, zrobił jazdę testową? Wymienił przy okazji filtr gazu, spuścił syf (olej, szlam) z reduktora?
Papudraków jest wielu. Też u takiego jednego zrobiłem, to miałem spalanie 20 litrów na 100km. Jeden powie, że to *#cenzura#* i 'panie, po co', ale jak chcesz mieć zdrowy silnik i normalne spalanie, to warto wydać 50pln, a nie 15.


Powoly, bo się rozpierdoly...

P0nury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 15, 2014 09:46

Wysokie Spalanie

Post autor: P0nury » ndz sie 17, 2014 23:37

normalnie czujnik wydech wsadził, wymieniliśmy filtr powietrza.
Z reduktora nic nie spuszczał, bynajmniej nic takiego nie zauważyłem,



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wysokie Spalanie

Post autor: Paweł Marek » czw sie 21, 2014 11:29

P0nury, jeśli wsadził czujnik w rurę wydechową to nic nie ustawił, chyba że nie masz już katalizatora, ale nawet wtedy mógł tylko sprawdzić skład spalin i mniej więcej wyregulowac tylko w przypadku jeśli to I generacja, w wyższych generacjach nie ustawia się mieszanki LPG na podstawie składu spalin, tam się tylko kontroluje ustawienie, jeśli ktoś pisze że reguluje instalację na podstawie składu spalin to nic nie wie na ten temat. Więcej porad bedzie jak się dowiesz przynajmniej która generacja LPG, z silniczkiem krokowym czy bez niego, sekwencja? Podaj typ silnika (2E, AGG, ADY?) forum pokaże wygląd są fotki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

P0nury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 15, 2014 09:46

Wysokie Spalanie

Post autor: P0nury » sob sie 23, 2014 13:17

Otóż kazało się, że niestety głowicę szlak trafił(Pęknięta uszczelka, najprawdopodobniej), samochód dymi jak głupi przy ruszaniu i prędkości ( 140km) zawory powypalane, pierścienie do wymiany itp.
Koszt jaki oszacowałem to około 1000zł ;x
Więc to jest chyba, główna przyczyna, że na baku nie mogę zrobić więcej niż 200km, ostatnio zrobiłem na nim 170km i się skończyła butla, przy ekonomicznej jeździe (Cykl mieszany)



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości