Instalacja I gen brak zasilania

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szakal1pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 11, 2013 01:36

Instalacja I gen brak zasilania

Post autor: szakal1pl » ndz lip 13, 2014 23:34

Cześć! Wczoraj pojawił się u mnie dziwny problem z przełącznikiem lpg, mianowicie po przekreceniu stacyjki zawsze zapalały się jakiekolwiek "diody" na przełączniku gaz/ben. Dzisiaj odpaliłem normalnie na pb przełączam na lpg dodaje gazu i nagle centralka gaśnie i samochód chodzi na pb. na przełączniku żadne diody się nie świecą, myśle sobie bezpiecznik padł, włożyłem nowy (stary był przepalony) i znowu próba odpalenia, wszystko ok po chwili znowu spalony bezpiecznik. Spróbowałem obejść ten bezpiecznik, wstawiłem większy sprawdziłem jest tam prąd, a centralka nadal nie działa. Instalacja 1 gen, silnik 1.8 rp monowtrysk, instalacja lovato. Przełącznik od gazu LECHO WR. Zauważyłem, że gdy złącze kabelki przy centralce czerwony z niebieskim to załącza się gaz a na centralce pali się że jest na lpg. Dziwne, że wtedy jest prąd, a gdy chce przełączyć to nie działa. Jakieś rady ?



Awatar użytkownika
szakal1pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr gru 11, 2013 01:36

Instalacja I gen brak zasilania

Post autor: szakal1pl » wt lip 15, 2014 22:52

Ktos cos?



red_devil25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1065
Rejestracja: wt paź 21, 2008 18:18
Lokalizacja: SRC

Instalacja I gen brak zasilania

Post autor: red_devil25 » śr lip 16, 2014 07:20

a jest tam jakis przekaznik tez wstawiony od gazu moze on nie styka ?


Był Golf mk3 1.6 & 1.8...jest Passat B5FL 2.0AZM

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Instalacja I gen brak zasilania

Post autor: Paweł Marek » śr lip 16, 2014 17:43

jest zwarcie , bezpieczników mocnych nie wkładaj bo spalisz auto. Wkładaj nowe bezpieczniki lub użyj miernika odpinając po kolei najpierw wsuwki elektrozaworów potem wtyk przełącznika , przekaźnika jeśli jest dodatkowy pod maską , coś się uwaliło czy w tych elementach czy w kablach nie wiadomo, w każdym razie to będzie prosta awaria, u mnie w tym przełączniku skopciło się gniazdo na wtyczkę i było to samo więc oglądaj wtyki czy nie popalone.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości