wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym

Post autor: olek1995 » sob maja 10, 2014 19:51

Panowie, ostatnio się zastanawiałem czy w mk2 dało by się zamontować wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym. Rozmiar by podpasował chyba, ale będzie wystawał jak zamontuje go poprzez wywiercenie otworu na rozmiar szyjki wlewu. Dospawanie uchwytu od środka raczej odpada, bo to nie moje auto :jezor: Bardzo proszę o jakieś pomysły, sugestie albo zdjęcia, bo może ktoś take coś ma. Ja nie spotkałem żadnego zdjęcia i dlatego szukam na forum :grin: Z góry dziękuję za każdą radę :D



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym

Post autor: olek1995 » pn maja 12, 2014 18:13

Nikt nad tym nigdy nie myślał albo nie ma lub nie widział u kogoś? A mógł by mi ktoś zdradzić czy da się coś zrobić z tym, że po zgaszeniu silnika przez chwile jeszcze syczy gaz? Wyczyściłem elektrozawory ale dalej nic, jakby te gumki na zaworach (zwłaszcza w parowniku) były skruszałe. Może występują jakieś zestawy naprawcze? Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję :-) Parownik firmy lovato.



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym

Post autor: sgrodnicki » wt maja 13, 2014 23:03

Oczywiście, że występują, na allegro jest tego pełno, wystarczy napisać model parownika. Sprawdź elektrozawór przy butli.



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym

Post autor: olek1995 » czw maja 15, 2014 17:37

Sprawdzę butle, tylko czy trzeba cały gaz wypalić czy też jest jakiś zawór bezpieczeństwa który zablokuje wypływ?Najbardziej sparciała gumka jest przy parowniku, więc od tego zacznę, Dzięki :-)



Awatar użytkownika
sgrodnicki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:46
Lokalizacja: Susz

wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym

Post autor: sgrodnicki » sob maja 17, 2014 23:36

W zaworze który znajduje się w butli masz "śrubę", która awaryjnie odcina cały gaz niezależnie od elektrozaworów. Wystarczy ją skręcić, na pewno odnajdziesz gdzie ona jest.



olek1995
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 21:21

wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym

Post autor: olek1995 » pn maja 26, 2014 19:19

Ok, poczyściłem elektrozawory, ale to nic nie dało bo gumka na elektrozaworze parownika była twarda i pomimo jej przytarcia papierem ściernym 1000 nie uszczelniła wylotu. Trochę było ją ciężko dostać,ale kolega, syn gaziarza dał rade i już śmiga :grin: Dzięki za wszystkie rady :pub:



sleppek93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 12:35

wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym

Post autor: sleppek93 » pn paź 06, 2014 10:02

Sam osobiście zamontowałem wlew gazu w miejscu znaczka i sprawuje się całkiem nieźle wykorzystałem 2 dziurki na śrubki do mocowania z nakrętką i w centralnym miejscu wywierciłem otwór aby zawór się zmieścił dodatkowo delikatnie posmarowałem pod spodem gumą / silikonem żeby się woda tam nie zbierała . wewnątrz bagażnika jest element mocowania usztywnienia pasa który zabezpiecza przewód przed urwaniem np przez przewożone w bagażniku rzeczy.



David2004
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 19:28
Lokalizacja: Łasin

wlew lpg pod znaczkiem w pasie tylnym

Post autor: David2004 » pn gru 22, 2014 21:27

W najbliższym czasie będę zakładał lpg w swoim mk2. Mógłbyś sleppek93, wstawić jakieś zdjecia z prac jeśli masz, albo napisać coś więcej ? trzeba było ciąć pas czy obyło się bez tego ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości