Jak sprawdzic czy predkosciomierz jest sprawny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stiko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 14:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak sprawdzic czy predkosciomierz jest sprawny

Post autor: stiko » pn kwie 23, 2007 18:06

jest może jakiś sposób na sprawdzenie czy prędkościomierz jest sprawny w liczniku z 1,9 tdi,nie mam skąd pozyczyć drugiego do sprwdzenia czy to właśnie on jest "walnięty" ,licznik jest elektroniczny
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2007 18:13 przez stiko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » pn kwie 23, 2007 19:44

Czy nie wychyla się tylko sama wskazówka, czy nie działa też licznik przebiegu???

Jeżeli nie działa ani wskazówka, ani przebieg to istnieje duże prawdopodobieństwo, ze popsuł Ci się impulsator przy skrzyni biegów, który wysyła impulsy do licznika, a sam licznik jest sprawny.



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak sprawdzic czy predkosciomierz jest sprawny

Post autor: leo... » pn kwie 23, 2007 22:16

stiko pisze:jest może jakiś sposób na sprawdzenie czy prędkościomierz jest sprawny w liczniku z 1,9 tdi,nie mam skąd pozyczyć drugiego do sprwdzenia czy to właśnie on jest "walnięty" ,licznik jest elektroniczny
opisz co się dzieje z szafą ...



stiko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 14:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: stiko » wt kwie 24, 2007 17:32

IMPULSATOR PRZY skrzyni wymieniłem na nowy,nie działa również licznik kilometrów,co dziwne wsadziłem tablice od 1,9 d i licznik działa(trochę przekłamuje ale działa),natomiast swóją tablicę wsadziłem do drugiego golfa i też działa :grrr: nie rozumiem o co chodzi :kac:



Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » śr kwie 25, 2007 10:59

jeżeli impulsator jest sprawny i Twój licznik działa w innym golfie, to może wina przewodów.
Tez miałem sytuacje, ze licznik sprawny i impulsator też sprawny, a winna była w braku masy.

Może to głupie rady, ale posprawdzaj , czy wszystkie końcówki są dobrze wpięte, sprawdź napiecia na koncówce przy ipulstatorze, sprawdź czy w skrzynce bezpieczników są dobrze wpięte, może metodą badania poszczególnych obwodów da się dojść gdzie leży przyczyna.



stiko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 14:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: stiko » śr kwie 25, 2007 13:54

dzięki koledzy za pomoc :pub: ,rozpiąłem w końcu tą złączke z kablami przy głowicy,przdmuchałem sprężonym powietrzem i problem się rozwiązał licznik działa :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości