co jest z tymi dieslami???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

AndrzejOsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 31, 2007 10:05
Lokalizacja: Sierpc

co jest z tymi dieslami???

Post autor: AndrzejOsz » śr kwie 18, 2007 11:26

Witam
Mam golfa tdi od niedawna i od niedawna śledzę forum. Co do auta to mam mieszane uczucia i zachwycony nie jestem. Tak sie zastanawiam, niby vw ma taką renomę a tu czytam że cały czas się cos dzieje, a to n75, a to przepływka, a to zapieczone kierownice itp.... to jak to jest z tą bezawaryjnością??? ja np ,mam problem z przednim zawieszeniem, tydz. temu wymienili mi tuleje na wahaczach, ustawili zbiezność, pojezdziłem kilka dni i znowu zaczyna ściągać, może taki warsztat, a co do silnika to mam 110konnego diesla i z moich wniosków wysnutych z czytania forum mam cos z turbiną (pewnie te zapieczone kierownice) i znowu warsztat. Autu w miare młode bo 2001rok. Coraz bardziej zastanawiam sie zeby go sprzedac.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr kwie 18, 2007 12:24

a myslisz ze inne auta sa zupelnie bezawaryjne? chyba krotko na swiecie zyjesz albo wierzysz w bajki. trzeba bylo kupic sobie benzyne i nie marudzic, ze n75, ze turbina, ze przeplywka. wszystko zalezy od uzytkownika. zapieczone kierownice to wlasnie wina daremnej jazdy. sa tdi ktore robia ogromne przebiegi i nikt nie narzeka na takie usterki.

na rynku jest tyle aut, ze masz z czego wybierac, a ja twojego golfa biore od reki za 15k zl, bo sie sypie :D

poza tym temat ma zla nazwe. z moim dieslem jest wszystko w pite. leje gnojowke i smigam sobie.
Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2007 12:26 przez souler, łącznie zmieniany 1 raz.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr kwie 18, 2007 12:25

jest kilka prawd na temat samochodów:

- nie ma aut bezawaryjnych
- mało który użytkownik zagląda do instrukcji obsługi i ja przestrzega
- auto z 2001 roku nie jest w miarę młodym, bo skończyła mu się gwarancja - producent gwarantuje sprawne działanie auta tylko w czasie gwarancji - i czasem mu się to udaje :)

wszystkie problemy jakie opisałeś wynikają z eksploatacji auta i daje się je łatwo wytłumaczyć niewiedzą użytkownika, problemy z przepływką, N75, bardzo często są spowodowane zbyt brudnym filtrem powietrza, nieprzestrzeganiem terminów przeglądów itp - to że auto np.w Niemczech miało przeglądy co 15tys i było ok, nie oznacza że w Polsce będzie dobrze - wszechobecny kurz, złe paliwo itp robią swoje, kwestia zawieszenia - tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, co do kierownic to znowu kwestia paliwa i stylu jazdy.

Silniki TDI, jak większość nowoczesnych silników są bardzo czułe na złe warunki zewnętrzne i trzeba po prostu o nie dbać. :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr kwie 18, 2007 12:28

AndrzejOsz pisze:a to n75, a to przepływka, a to zapieczone kierownice itp....
takie drobnostki, wziąwszy pod uwagę że w większości to auta 10-13 letnie z przebiegami blisko 300 000 km

ja przejechałem 40 000 km i nie miałem żadnych problemów :)
SouleR pisze:a ja twojego golfa biore od reki za 15k zl, bo sie sypie
dam 15 100 :P



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr kwie 18, 2007 12:35

mój golf rocznik 1994 , silnik 1z , przebieg coś w granicach 260 000 km i mam do wymiany w silniku jedynie wtrysk sterujący :bigok: , więc wszystko zależy od użytkowania autka :bajer:



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr kwie 18, 2007 12:41

cowboy daje 16tys :D


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

KrisT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 22:44
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: KrisT » śr kwie 18, 2007 13:29

Nawet nowe merce się psują.... ja bym nie powiedział awaryjne tylko ze drobne usteki wychodzą.. :grin: Prawda jest taka że jak ktos jezdzi w stylu PSJ to kierownice czy sztangielki dosyć szybko się zapiekają i są problemy.. A po drugie nasze furaki mają już najlepsze lata świetności za sobą (nie wszystkie) a i przebieg max rzędu 300-400tyś no problem i to bez poważniejszych usterek, przy takim przebiegu n75 czy przepływka mogą odmówić współpracy, niestety wszystko się zużywa.
Jeśli vw jest awaryjne to kupcie sobie BMW w diselku, PSJ zapieka kierownice, a po zalaniu syfiatą ropą nie odpali za żadne skarby..wizyty w serwisie to norma.. Stare TDI'ki przynajmniej pojadą na opałowym lub samym rzepakowym oleju.. Toyota i jej bezawaryjność to też mit, wystarczy zerknąc do serwisu ile tam tego stoi.. Oczywiście w każdej marce zdarzają sie egzemplarze prawie bezawaryjne, jak i jakies otoczone fatum które się ciągle psują.



AndrzejOsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 31, 2007 10:05
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: AndrzejOsz » śr kwie 18, 2007 15:05

za 26tys sprzedam :) jade o 16 do mechanika w sprawie tego zawieszenia, robili mi w zeszłym tyg. i mam wrazenie ze czegos nie dokręcili, ciężko o dobry zakład. Co to znaczy skrót jazda w stylu PSJ???



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr kwie 18, 2007 15:07

krotko mowiac nie mozna ciagle jezdzic jak emeryt, tylko minimum raz w tygodniu na trase i przegonic na kazdym biegu do 4.5k obr. wtedy kierownice sie nie zapieka.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

AndrzejOsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 31, 2007 10:05
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: AndrzejOsz » śr kwie 18, 2007 15:10

auto jezdzilo wczesniej w firmie i może ktoś oszczędzał na paliwie hehe



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr kwie 18, 2007 15:11

SouleR pisze:przegonic na kazdym biegu do 4.5k obr. wtedy kierownice sie nie zapieka
nie trzeba do 4500 rpm - wytarczy do 3500 ale ważne żebo ostro cisnąć sandałem...

po prostu tankowac dobre paliwo i pocisnąć dobrze rozgrzany motor w trasie od czasu do czasu



AndrzejOsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 31, 2007 10:05
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: AndrzejOsz » śr kwie 18, 2007 15:20

jak dzwonilem do diagtronika to mi przez tel facet właśnie powiedział że mogą być zapieczone kier. przy takich objawach, auto min poza łapaniem trybu awaryjnego tak niezbyt płynnie przyspiesza. Rozmawiałem z nim na temat chipa i ok 1500zł powiedział mi w tym diagnostyka przed i po i jezeli wykazałoby ze cos do wymiany to płace tylko za części. Niestety postraszyl mnie ze nie zawsze da rade wyczyscic te kierownice i moze byc turbo do wymiany :( i co tu robic??? i jeszcze te zawieszenie, zobaczymy czy cos te magiki znajdą



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr kwie 18, 2007 15:23

AndrzejOsz pisze:zobaczymy czy cos te magiki znajdą
Diagtroniki Ci uzdrowią autko...POLECAM



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » śr kwie 18, 2007 18:26

Weź dodatkowo pod uwagę, że Golf to jeden z najpopularniejszych samochodów w Polsce. Wiadomo, że częściej usłyszysz o Golfie, niż np. o Focusie. IMHO jak na taka liczbę egzemplarzy to problemy jakie się najczęściej pojawiają w TDI są conajwyżej drobne. :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości