Sprzęgło jest lub go nie ma

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrew-buj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sty 05, 2006 22:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sprzęgło jest lub go nie ma

Post autor: andrew-buj » sob kwie 14, 2007 21:39

Witam.Proszę o poradę.Nie zdarza się to często, ale raz na jakiś czas, gdy odpalę mojego Golfa wciskam sprzęgło i nie mogę wrzucić żadnego biegu.Zdarzyło mi się to kilka razy.Na zgaszonym silniku jest wszystko o.k. biegi chodzą normalnie, więc wrzucam jedynkę na zgaszonym silniku potem uruchamiam silnik i jadę kilkanaście lub kilkaset metrów i nagle jest wszystko normalnie biegi wchodzą lekko bez oporów.Byłem u dwóch mechaników obaj twierdzili, że zawiesza się samoregulator w lince sprzęgła o.k. więc kupiłem nową linkę SACHS-a 140,- zł założona a po miesiącu czyli wczoraj to samo identyczna sprawa. Więc proszę napiszcie czy to norma lub co jest przyczyną.Pozdro Andrew. :crazy:



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » ndz kwie 15, 2007 10:09

Na pewno nie jest to norma.

Moze problem tkwi głebiej tzn docisk albo łożysko oporowe ale niestety diagnoza może wiązać sie z wyciąganiem skrzynki...



andrew-buj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sty 05, 2006 22:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: andrew-buj » ndz kwie 15, 2007 13:54

W skrzyni był wymieniony synchronizator drugiego biegu oraz tarcza sprzęgła i kolega, który mi to robił a zna się na rzeczy twierdził, że docisk jest o.k.Dzięki za odpowiedz.A może ktoś miał podobne objawy w swoim autku. Napiszcie.Dzięki.



Rutazz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lut 05, 2007 00:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Rutazz » ndz kwie 15, 2007 21:20

no ja miałem w zasadzie podobnie
okazało sie ze do zacisku wpadła nakrętka i czasami go blokowała
ale to raczej przypadek ekstremalny;)



Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » ndz kwie 15, 2007 21:41

ja mialem cos podobnego, ale nie wiem jak wytłumaczyć zeby to naprawić. ja wymieniłem całe sprzęgło, okazało sie ze nie potrzebnie. w samej skrzyni biegów jak nadusisz na pedał to wychodzi z niej taki bolec który naciska na talerzyk który znowu naciska na łapki docisku. u mnie problem polegał na tym ze ten bolec jak naciskał na ten talerzyk to nie naciskał centralnie na jego środek tylko lekko z boku. ktos jak wczesniej wymieniał sprzęgło to cos spier... wyszło ze wystarczyło wymienić ten talerzyk.

a co moze byc u Ciebie? nie wiem, tez mialem takie objawy ze raz było wszystko ok a raz musialem sie ladnie nasiłowac zeby wrzucić jakikolwiek bieg. bez ściągniecia skrzyni raczej sie nic nie dowiesz skoro wymiana linki nie pomogła :/



Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » pn kwie 16, 2007 11:05

U mnie ten bolec był-nie wiem czemu,starty o ok 2 mm i tez miałem takie objawy!niestety wymiana musiała objąć tez docisk i tarcze bo były spalone


Volkswagen Transporter 1.6d

arwam

Post autor: arwam » pn kwie 16, 2007 22:34

Bardzo częstym przypadkiem podczas napraw sprzęgła zakładach mechanicznych jest nie posmarowanie wieloklinu tarczy sprzęgłowej.
Objawem tego jest to że przy uruchomionym silniku nie można właczyć żadnego biegu a wsteczny zgrzyta.
W takim przypadku należy: :mlotek:
Pozdro.

[ Dodano: 16 Kwi 2007 22:39 ]
Ewentualnie może przyklejać sięokładzina cierna do powierzchni ciernych docisku i zamachu.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » pn kwie 16, 2007 23:24

A co może być jak po wymianie sprzęgła(komplet), pedał sprzęgła zatrzymuje się niekiedy w połowie drogi i tak zostaje? Trzeba "strzelić" w pedał i jest już dobrze. Dzieje się tak powiedzmy raz na kilkanaście/kilkadziesiąt przełączeń sprzęgła.



arwam

Post autor: arwam » wt kwie 17, 2007 21:13

Michnik pisze:A co może być jak po wymianie sprzęgła(komplet), pedał sprzęgła zatrzymuje się niekiedy w połowie drogi i tak zostaje? Trzeba "strzelić" w pedał i jest już dobrze. Dzieje się tak powiedzmy raz na kilkanaście/kilkadziesiąt przełączeń sprzęgła.

Sprawdź sworzeń na którym jest zamocowany pedał sprzęgła.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » śr kwie 18, 2007 08:43

andrew-buj, to samo miałem w swoim pierwszym 1.6 D i tak jak pisze Darass, wywaliliśmy skrzynie oglądnąłem sprzegło i właśnie ten talerzyk mnie zaciekawił ;) kolega mówi że to może być przyczyną i wymieniłem i po kłopocie. Przy okazji tarcze bo się kończyła.
andrew-buj, takie miałem objawy podjechałem pod sklep zgasiłem auto przyszedłem po pieciu minutach był na 1 biegu wcisnąłem sprzegło i chciałem odpalić a on do przodu wybiłem biegi i to samo odczekałem chwile naciskając nerwowo samo sprzegło i gitara ale po którymś razie wpieniło mnie.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

andrew-buj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sty 05, 2006 22:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: andrew-buj » czw kwie 19, 2007 11:52

Dzięki za odpowiedzi.Z tego co piszecie bez zdejmowania skrzyni się nie obejdzie. Gdy zwolni się warsztat u kolegi to zrzucimy skrzynkę i zobaczę co i jak. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i porady. Pozdo Andrew. :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości