Czujnik g62 i temperatura

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gelu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 19:47
Lokalizacja: Radom

Czujnik g62 i temperatura

Post autor: gelu » pt kwie 13, 2007 19:59

Witam wszystkich. Mam problem ze swoim tdi. Otóż bardzo długo grzały mi świece troche pooglądałem silnik i dopatrzyłem że ktoś odcioł dwa kabelki od wtyczki do czujnika temperatury płynu chłodzącego(dwa dolne kabelki, czujnik 4piny). Po przylutowaniu świece juz działają normalnie ale niepokoi mnie jeszcze wskazanie temperatury bo wskazówka nie wychodzi za połowe wskaznika a temperatura silnika i węży w moim przekonaniu jest dość spora. Dodam tez że wiatraki się nie załączaja zresztą wcześniej też sie nie włączały. Nie wiem czy czujnik przekłamuje czy co. Oznaczenie silnika to AHU. Bardzo prodze o jakąś rade.



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » pt kwie 13, 2007 20:35

kable miales odciete by oszukiwaly komp. dajac wieksza dawke paliwa a co zatym idzie wieksza moc silnika. Oznaka tego bylo dlugie wlasnie swiecenie kontrolki swiec. Jezeli chodzi o temperature to wszystko u Ciebie jest ok termostat dziala wiec wentylator nie pracuje :okej:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

gelu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 19:47
Lokalizacja: Radom

Post autor: gelu » pt kwie 13, 2007 20:46

Dzięki bardzo. A czy ta naprawa nie wpłynie znacząco na samochód znaczy na osiągi? Chociaż jak przejechałem sie po przylutowaniu tych kabli znacznych różnic nie było a można powiedzić ze żadnych. A co z tym wskazaniem temperatury powiem ze zostawiłem samochód na luzie na jakieś 5-10 minut i wskazówka nie wyszła za połowe skali. Mam się o co martwić?



jactra1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 21:43
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: jactra1 » pt kwie 13, 2007 20:51

gelu pisze:A co z tym wskazaniem temperatury powiem ze zostawiłem samochód na luzie na jakieś 5-10 minut i wskazówka nie wyszła za połowe skali. Mam się o co martwić?
Jesli nie wyszła za połowe skali tzn nie przekracza 90 stopni C to wszystko w porządku.



gelu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 19:47
Lokalizacja: Radom

Post autor: gelu » pt kwie 13, 2007 20:58

Dzieki wszystkim za pomoc. Pisałem juz na innych forach ale na tym ktos tak szybko i wogóle sie zainteresował. :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 181 gości