wymiana silnika ahf

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mmmartino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 27, 2006 16:55
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

wymiana silnika ahf

Post autor: mmmartino » pt mar 30, 2007 19:38

witam, mam golfa 4 110KM AHF, 1999r, posypal sie silnik (nie pamietam dokladnie, wiem ze glowica do wymiany, tlok i cos tam jeszcze) i mechanik mi powiedzial ze najlepiej wymienic silnik bo naprawa bedzie nieoplacalna, silniki o jakich oznaczeniach moge do niego wlozyc? bo AHF trudno znalezc... jak ma ktos namiar na pasujacy silnik to prosze o kontakt:) silnik najlepiej zeby byl z roku okolo 2000



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » pt mar 30, 2007 19:42

AHF > jezeli tylko uszkodzenie jest mechaniczne to mozesz brac ALH,AGR,ASV (wtryski, turbo i caly osprzet sobie przelozysz ze starego).
Ale kupic tloki i glowice to nie jest to jakis majatek. Nawet chyba sam posiadam cos w garazu


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

mmmartino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 27, 2006 16:55
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: mmmartino » pt mar 30, 2007 20:18

rob555 pisze:AHF > jezeli tylko uszkodzenie jest mechaniczne to mozesz brac ALH,AGR,ASV (wtryski, turbo i caly osprzet sobie przelozysz ze starego).
Ale kupic tloki i glowice to nie jest to jakis majatek. Nawet chyba sam posiadam cos w garazu
jutro sie zapytam dokladnie co tam potrzeba i napisze co jest do wymiany

[ Dodano: 31 Mar 2007 14:52 ]
witam, mam do wymiany tłok, wał korbowy i głowice, podobno bardziej oplaca sie wymiana silnika, jak ma ktos takie czesci to prosze o kontakt

[ Dodano: 01 Kwi 2007 16:31 ]
witam

http://moto.allegro.pl/item179270907_vw ... i_wal.html

czy ten komplet bedzie pasowal do mojego ahf'a?



skorp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob gru 30, 2006 19:01
Lokalizacja: mikołów
Kontakt:

Post autor: skorp » śr maja 02, 2007 11:58

części z aukcji są do silnika wolnossącego



Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » czw maja 03, 2007 18:12

rob555 pisze:jezeli tylko uszkodzenie jest mechaniczne to mozesz brac ALH,AGR,ASV
Kup ASV za ALH się nie bierz poczytaj forum jakie są z gnojkami problemy...


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw maja 03, 2007 18:41

Przerabiałęm ten temat ostatnio w rodzinie w MK IV TDI ALH urwał sie zawór i wbił w tłok o tak bez przyczyny- pisałem o tym na forum z 2 tyg. temu. Wymieniłęm tłok z pierscieniem i wszystkie zawory, rozrzad i wyszło z robota ok 2000zł- do Mk IV czesci strasznie drogie jezeli chodzi o silnik. Poza tym myslelismy ze jezeli pójdzie głądz cylindra to kupujemy używkę. W Polsce nie znalazłem dosłownie nic ciekawego, a jezeli był to kosztował do MK IV ok 4 tys zł w zwyz i to jeszcze z Seata i nie był za ciekawy. Poza tym wiecej w Polsce silników na pompo-wtryskach tych po 2000r niz z lat 97-2000 na pompach rotacyjnych. Do MK III TDI chodza w 60% ceny TDI do MK IV. Znależliśmy w Niemczech taki jaki chcielismy do Mk IV wszystko z nim ok ale kosztował na nasze 6 tys zł :crazy: A j



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości