Wentylator właczanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lasidora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 19:02
Lokalizacja: Mikolow

Wentylator właczanie

Post autor: lasidora » sob mar 24, 2007 21:58

Witam mam maly problem a moze zludzenie tzn. wentylator w moim golfie nie wlcza sie wymienilem juz czujnik na chlodnicy termostat po nagrzaniu samochodu otwiera sie, u mojego kolegi z tym samym silnikiem wentylator wlacza sie przed polowa srodkowej wskazowki a niewiem czy powinno sie wlaczac dalej niz polowa. Prosze o odpowiedz gdzie na ktorej wskazuwce powienien sie wlaczac lub co moze byc powodem ze tak sie dzieje moze kolega cos ma zle?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob mar 24, 2007 22:04

U mnie też sie nie włącza...Żeby wentylator sie załączył to autko musi niezle dostać w kość.Pzy normalnej jezdzie nie ma szans.

[ Dodano: Sob Mar 24, 2007 21:05 ]
lasidora pisze:niewiem czy powinno sie wlaczac dalej niz polowa
Dalej..



Holiii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 20, 2007 12:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Holiii » sob mar 24, 2007 22:20

jak wymieniłes juz te wszystkie czesci to jest ok te silniki maja to do siebie ze raczej sie niegrzeja niemasz nic zepsute a jak chcesz sprawszic czy wentylator działa to wypnij wtyczke czujnika z chłodnicy i ja zmostkuj napewno sie właczy jesli by sie wtedy nie właczył to znaczy ze wentylator jest zepsuty


Holi MK4

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wentylator właczanie

Post autor: RobertP » sob mar 24, 2007 22:52

lasidora pisze:Witam mam maly problem a moze zludzenie tzn. wentylator w moim golfie nie wlcza sie wymienilem juz czujnik na chlodnicy termostat po nagrzaniu samochodu otwiera sie
masz dwubiegowy wentylator ?
możliwe też że masz problem z samym silnikiem wentylatora,
jak tam napięcia do niego dochodzą to albo spalony też silnik albo blaszki bimetalowe
pomiedzy obwodami pod pokrywką są przepalone
jak tam będzie po zdiagnozowaniu problem to daj znać to powiem Ci jak to zmostkować żeby dalej było dobrze :-)
a czy wogóle Ci działa ten wentylaotr, czy dochodzi napięcie do tego czujniczka/włącznika ?
najprostysz sposób czy dochodzi napiecie to zewrzeć kawałkiem druciku we wtyczce od tego czujnika
poza tym zerknij na ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=88109
tam dosyć szczegółowo opisałem temat tego czujnika, wentylatora i co jak sprawdzić
powinno Ci troszke podpowiedzieć
a może niepotrzebnie doszukujesz sie problemu, może masz wszystko OK .... :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
ko_sa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt paź 05, 2004 13:14
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: ko_sa » pn mar 26, 2007 21:51

tez mialem takie wrazenie,tzn.wydawalo mi sie ze nie wlacza mi sie wentylator,szczegolnie ze mam namieszane w instalacji bo poprzedni wlasciel mial jakies magiczne wlaczniki,zle podlaczone co powodowalo ze wentylator krecil sie w zla strone dzieki czemu MIALEM fajny dwubiegowy wiatrak.teraz zalozylem jednobiegowy wymienilem wlacznik termiczny na dwuprzewodowy i wydawalo mi sie ze nie dziala!!nagrzewal sie ponad polowe i nic co mnie martwilo ale wkoncu sprawdzilem stojac pod blokiem ze wiatrak sie zalancza prawie na 3/4 skali i wtedy ladnie schladza prawie do polowy i wszystko jest ok.u ciebie tez tak pewnie jest!


Volkswagen Transporter 1.6d

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 139 gości