Fizyka w dieslu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

waldek_35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 15:32
Lokalizacja: rzeszow

Fizyka w dieslu

Post autor: waldek_35 » ndz mar 18, 2007 10:07

Czesc , to ze w starym dieslu którego jestem posiadaczem wystepuje problem z rozruchem silnika gdy jest on nagrzany przy prawidlowym kacie wtrysku to wiem ,nastepuje rozszczelnienie glowicy tlokorozdzielacza ,natomiast zjawisko to ustepuje po przestawieniu kata wtrysku na wczesniejszy czy rozszczelnienie pompy wtedy nie nastepuje , w obu przypadkach pompa ma przecież jednakowa temperature , czy chodzi tutaj o to ze w pierwszym przypadku wtrysk nastepuje przy wiekszym cisnieniu w cylindrach stad w momencie uniesienia iglicy wtryskiwacza nastepuje cofniecie czesci paliwa poprzez nieszczelnosc w pompie czy ktos mi to wytlumaczy lub potwierdzi moja teze , dziekuje pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » ndz mar 18, 2007 10:57

No nie wiem. Też mialem problem z odpaleniem diesla jak był ciepły tzn krecil sie z 3-4s. Mi wystarczył remont rozrusznika i doładowanie akumulatora. Może mój klekot jest jeszcze za młody....

[ Dodano: 18 Mar 2007 09:58 ]
waldek_35 pisze:,nastepuje rozszczelnienie glowicy tlokorozdzielacza
Poza tym cały silnik ma jedna temp to dlaczego miałby sie rozszczelnic???


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz mar 18, 2007 12:05

waldek_35 pisze:czy chodzi tutaj o to ze w pierwszym przypadku wtrysk nastepuje przy wiekszym cisnieniu w cylindrach stad w momencie uniesienia iglicy wtryskiwacza nastepuje cofniecie czesci paliwa poprzez nieszczelnosc w pompie
Wyższe ciśnienie w cylindrze raczej nei spowoduje cofnięcia paliwa w pompie, jeśli nawet założyć stopień sprężania 35:1 (górnym położeniu zwrotnym), to wcześniej będzie np 25 bar, a ciśnienie przy wylocie z wtryskiwacza to np 130- 180 bar. Nie wydaje mi się, żeby mialo to jakiś większy wpływ. Może chodzi o kiepskie ciśnienie ze zużytej pompy, a przy rozgrzanym silniku krócej grzeją się świece.
Przykladowo: diesle BMW-Opla (TDS) kiepsko odpalają na ciepło, bo świece przy rozgrzanym silniku sę nie włączają. Jeśli samochód postoi 15 min, to temp w cylindrach jest niska (nie ma spalania, a metal dobrze przewodzi ciepło w chłodniejsze miejsca i oddaje do otoczenia). Mimo, że silnik na dotyk jest ciepły, temp ma te 70 stopni, to w cylindrze jest wielokrotnie zniższa temperatura niż 2 sekundy po zgaszeniu. Zużyta pompa i wtryski, dają niższe ciśnienie wtrysku, oraz gorszą strukturę wrtyskiwanego paliwa (jednorodność, stopień rozpylenia- średnica kropelek i rozrzut średnic, odległość rozpylenia itp itd). Im gorzej, tym wyższą temperaturę i ciśnienie w komorze trzeba, żeby silnik zaskoczył. A świece nie grzeją. Oblookaj czasem ile trzeba ludzie kręcą Omegę, czy BMW 5 TDS, bo te silniki sobie szczególnie z tym nie radzą ;)
marcin999 pisze:Poza tym cały silnik ma jedna temp to dlaczego miałby sie rozszczelnic???
co do silnika, to nie ma jednej temperatury. Na zaworze wylotowym są temperatury najwyższe, ponad 800 stopni, a na dolotowym o kilkaset mniej, bo jest chłodzony świerżym ładunkiem powietrza. Dlatego są wykonywane z różnych materiałów. Również mniejszą temp. ma denko tłoka (jeszcze zależy od obecności nagaru, który "trzyma" temperaturę na denku. Generalnie, im bliżej komory spalania, tym temp silnika jest wyższa.
A to na wskaźniku, to tylko temperatura cieczy chłodzącej silnik.

Pozdrawiam.



waldek_35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 15:32
Lokalizacja: rzeszow

Post autor: waldek_35 » ndz mar 18, 2007 14:34

opis ok na pewno sie przyda , tylko ze ten sam silnik taki jak Moj zagrzany i np po 20 minutach znowu odpalany z ustawionym katem wtrysku na "zero" pali po okolo 3-5 sek krecenia a z przestawionym katem na wczsniejszy o okolo 7-8 stopni pali prawie na tyk co powoduje ten wczesniejszy wtrysk pozdrawiam



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » ndz mar 18, 2007 20:29

Silniki z komorą wstepna bedą zawsze od nowości gorzej odpalały jeżeli nie będa działąły świece- wtedy kiedy silnik jest rozgrzany. To jest silnik inny niz TDI lub Common Rail o wysokim ciśnieniu wtrysku. Ta zwłoka na ciepło powinna wynosić max do 2s. U mnie na zimno od dotknięcia kluczyka, na ciepło do 1,5s. przy czym zapłon powinien być przyspieszony do górnej jego wartości- to się zgodzę lekko pomaga. jak chcesz zeby walił od strzału na ciepło daj aku min. 640A w zwyż. Ja taki mam i teraz na ciepło :bigok: zeszło do 1-1,5s z 3 s. Poza tym na ciepło jak pompa wtrsykowa mechaniczna mocno się rozgrzeje to elementy wewnetrzne jej sie lekko rozszerzaja i z tego to wynika. Jezeli pali dłużej niz 3s to albo akumulator ma za mały prąd rozruchowy albo kąt wtrysku źle ustawiony albo pompa już nie taka ale by dawała znaki też na zimno. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości