Silnik szarpie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cubus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 24, 2006 23:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Silnik szarpie

Post autor: Cubus » pn mar 12, 2007 15:27

MK3 TDI 1Z - ladnie pali, zbiera sie i wogole ale ostatnio zaczal jakos szarpac tak jakby nie chodzil na wszystkie gary i wtedy przy kazdym szarpnieciu kopci na czarno. Raz jest wszystko ok a potem znowu lipa. Na jalowym przewaznie jest ok ale jak juz chce ruszyc to zaczyna mocno szarpac - musze mu dac duzo gazu zeby ruszyc ale i tak czuc to przerywanie. Nie wazne czy cieply czy zimny. Szarpie tez na innych biegach az silnik chce z ramy wyskoczyc. Juz sie boje zeby mi paska nie zerwalo od tego. Sprawdzalem wtrysk sterujacy (pukalem w niego przy 2500tys) i niby jest ok. Wypialem kostke na skrzyni zeby sprawdzic nastawnik i nie pomaga. Kolo na dole wogole sie nie giba, nie ma luzu. Czasami tez same wariuja obroty jak jade. Jak stoje na luzie i dam mu troche gazu to wtedy czuc to przerywanie i pozniej przestaje zeby zaraz znowu sie pokazac. Wogole nie ma na to reguly dlatego ciezko zdiagnozowac. CHLOPAKI CO JEST????
Czy mozliwe ze to nastawnik (ale robilem test Adamma :) i nic). Wydaje mi sie ze cos tam czasami pyka w gorze pompy. Wczesniej jak bylo jeszcze ok to jak stalem i mu dalem gazu to tak przy 1200 bylo slychac wlasnie takie pykniecie, skrobniecie jakby cos haczylo w pompie.
Piszcie swoje sugestie bo ja juz nie mam pomyslow



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn mar 12, 2007 15:56

Sprawdź ciśnienie oleju


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Cubus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 24, 2006 23:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Cubus » pn mar 12, 2007 16:00

Ale oleju wogole nie bierze wiec nie wiem czy jest sens. Nie kocpi jak chodzi normalne tylko jak go szarpnie. Silnik w tych dobrych momentach :) tez ladnie chodzi i nic w nim nie dzwoni.



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » pn mar 12, 2007 17:16

Nastawnik glupieje? Wtrysk sterujacy? I sprawdz te cisnienie oleju


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości