wymiana licznika na licznik z komputerem mk4

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

wymiana licznika na licznik z komputerem mk4

Post autor: czajaa22 » pt mar 09, 2007 23:50

odnosnie tej wypowiedzi kolegi czy to prawda bo nei chce miec zadnych problemow przy wyamianie prosze o pomoc? Ponizej wypowiedz:

roszkę odgrzewam temat, ale mam pytanie.
Zacząłem się interesować tematem i zadzwoniłem do znajomego elektryka, on twierdzi, że w Golfie 4 każdy licznik miał zakodowany immobiliser i przed kupnem trzeba znać kod. Jak się go nie zna to można pójść z licznikiem do ASO i zapytać, ale jak się okaże, że licznik jest wyjęty z kradzionego auta to policja siada nam na plecy.
Na forach czy gdzieś czytałem, że podobno od 2002 roku czy jakoś tak miały ten immo w liczniku, więc jak to w końcu jest?

PS. Dla ciekawskich. Jak mamy wszystkie graty to koszt założenia komputera z tempomatem, pociągnięciem wiązki, wymianą licznika itd. wynosi ok.200-300zł. Przynajmniej u mojego elektryka, ale zawsze można spróbować samemu :)



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » sob mar 10, 2007 01:36

mają od początku, każdy dziechciarz od kręcenia liczników odczyta ci pin i wpisze klucze.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » ndz mar 11, 2007 16:50

Tak immobilizer ma każda szafa w golfie 4. Należy znać jej pin następnie dopasować do komputera silnika. Po 2002 roku były na magistrali Can. Należy też zwrocić uwagę przy przekładce na numer zaczynający się od 9XX , ma on znaczenie przy wymianie , ale ja już tego nie pamiętam jak się wymieniało te szafy.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » ndz mar 11, 2007 17:10

czajaa22 pisze:Dla ciekawskich. Jak mamy wszystkie graty to koszt założenia komputera z tempomatem, pociągnięciem wiązki, wymianą licznika itd. wynosi ok.200-300zł
a ile kosztuja łacznie te wszystkie graty o ktorych piszesz( nie musi być tempomatu )
- komputer, liczniki, wiązki ????

[ Dodano: 11 Mar 2007 16:15 ]
czajaa22 pisze:ale jak się okaże, że licznik jest wyjęty z kradzionego auta to policja siada nam na plecy.
jeżeli pracownik w ASO stwierdzi coś takiego, to powinien powiadomić policje i wówczas jak piszesz "policja siada naplecy"

jeżeli tego nie zrobi to masz szczęscie

- jeżeli udowodnisz legalność - źródlo pochodzenia tego czegoś - to kłopotów będziesz mial troche mniej (więcej chodzenia - ale zarzutów możesz raczej nie dostać - wszystko zalezy od okoliczności)

- jeżeli będziesz mial to odpowiedni długo ( w zalezności od kwalifikacji prawnej 5-10 lat) to tez ci tego nie zabiora

- jeżeli nie jest zarejestrowane w policyjnym systemie (XXXX) to malo prawdopodobne aby ASO wiedzialo że jest kradzione - chyba ze ktoś zastrzegł elementy pojazdu posiadające nr identyfikacyjne w fabryce czy u dealera i jest to w bazie danych - malo prawdopodobne ale mozliwe - malo kto jednak zna te numery taskich podzespołów chociaz jest to jak najbardziej do ustalenia

- to cyba tyle - jak jeszcze jakieś pytania to wal na priv


Obrazek

Awatar użytkownika
multilux@op.pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 22, 2009 01:17
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: multilux@op.pl » pn mar 01, 2010 21:50

Witam potrzebuje pomocy.
Posiadam golfa 1.9 TDI 110km z 1998 roku, chcialbym w nim zamontowac licznik ze sport edycji i kupilem taki licznik z 2002 rok, ale posiada on szyne CAN i 1/2 fis.
Wie ktos moze jak to zamontowac?pzdr
_________________


Maciek

Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

Post autor: czajaa22 » wt mar 02, 2010 19:40

kolego zobacz sobei temat montaz mfa fiz tam znajdziesz odpowiedzi na pytania.


R TDI PROJECT IN PROGRES http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=62&t=127178&p=1414461#p1414461 NA SPRZEDAZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości