dziwne odglosy z okolic paska

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

dziwne odglosy z okolic paska

Post autor: Woski » śr mar 07, 2007 22:16

W aucie (AAZ) od jakiegos czasu slysze, ze obok charakterstycznego dieslowskiego klekotu z okolic paskow (klinowy , wspomgania) dochodzi dziwny dzwiek podobny do rzężenia :) (nie wiem jak go dokladnie opisac). Moze ktos spotkal sie juz z takim przypadkiem.. Tato sugeruje ze to jakies lozysku na ktoryms pasku, choc expertem w dziedzinie mechaniki nie jest.

Moze ktos spotkal sie z czyms takim , i na podstawie mojego mega-lakonicznego opisu problemu jest w stanie pomoc.

Z gory dzieki

Dodam, ze dzwieki slysze na biegu jalowym zarowno na cieplym jak i zimnym motorze.
Innych niepozadanych efektow tejze awarii brak.


Dodam, ze same paski zmienialem 10k km temu (rozrzad, wspomaganie, klin. )



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr mar 07, 2007 22:22

W AAZ na wieloklinowym chodzi pompa wody i zużycie łożyska pompy najcześciej objawia się takim właśnie odgłosem. Jeżeli nie to to zostaje albo alternator albo napinacz paska lub łożysko pompy wspomagania. AAZ najczesciej z rzężeniem spotkałem sie w walniętym łożyskiem pompy wody.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » śr mar 07, 2007 22:30

rozumiem , ze w kazdym przypadku wiaze sie to z malo skomplikowana (tania) naprawa :?: :)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr mar 07, 2007 22:35

Jeżeli wymieniałeś rozrząd to pewnie napinacz ok, jak stanie łozysko pompy wody to nic sie od razu nie stanie bo jest ona na wieloklinowym, a łozysko altka to już mały problem. Pompa wody to ok od 140zł w zwyż w zależności od marki+ wymiana. Ważne sprecyzować co i jak i co do wymiany zeby nie narażac sie na zbędne koszty



Awatar użytkownika
GSOWIEC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sty 17, 2006 23:30
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GSOWIEC » śr mar 07, 2007 23:16

Jeśli to "rzężenie" mógłbyś też określić jako szumienie, to miałem coś podobnego. A że pompę wody wymieniłem niedawno, bo ciekła, więc mógł to być tylko pasek wieloklinowy. Ten który miałem - firmy Dayco (z przebiegiem zaledwie 10000 km!) zmieniłem na contitecha ...i cisza... Koszt 47 zł.



g_siekierda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lut 10, 2006 19:08
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: g_siekierda » czw mar 08, 2007 01:01

jeśli głos jest bardziej "piskliwy" to któreś z łożysk (alternator, pompa wody, pompa wspomagania, napinacz). sprawdź osłonę paska rozrządu - może trzec o nią pasek lub koło zębate i wtedy też może wydawać jakieś dziwne dżwięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości