wskaznik paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

wskaznik paliwa

Post autor: xperl » pn mar 05, 2007 00:49

Witam, mam nastepujacy problem. Wskaznik paliwa w moim Golfie4 TDI 60kW nigdy nie podnosi sie do konca tzn, ze jak zatankuje do pelna wskazowka podnosi sie za polowe lub troszke wiecej. Na poczatku myslalem ze to plywak z biorniku jest uszkodzony ale dostalem sie do niego, wyjelem... i zaczelem przesowac go a wskazowka poziomy paliwa przesowala sie zgodnie z moimi *#cenzura#*... do dolu i do samej gory. Wlozylem spowrotem filtr do zbiornika i pojechalem na stacje... zatankowalem do pelna i to samo :/ nie wiem co moze byc nie tak... podejrzewam ze ten filtr moze jest zle zalozony tzn... moze jest okrecony w inna strone niz powinien i przez to plywak nie moze sie podniesc przez jakies wypuklenia zbiornika? jesli nikt nie bedzie potrafil mi pomoc prosze o przeslanie zdjecia jak macie zamontowany ten filtr na adres: xperl@wp.pl

pozdrawiam!



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » pn mar 05, 2007 09:11

Kolego masz Vaga?
Jezeli posiadasz to mozesz sobie sprawdzic poprawnosc dzialania wskznika paliwa za pomoca tego programu.
Mysle ze masz problem dlatego ze masz uszkodzony czujnik poziomu paliwa w baku( sprawdz jego rezystancje podczas pracy),albo ktos dlubal po twoim liczniku zmieniajac przebieg zpier........ wskaznik paliwa tak bywa czesto jak wykonuja to ludzie z brakiem doswiadczenia!

pozdrawiam daro
daj znac co z tym dalej :okej:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » ndz mar 11, 2007 02:17

Witam, nie mam Vaga :/ ale chyba znam jedenego mechanika ktory ma... wiec jak sam nic nie zdolam to sie do niego przejade, ale zanim to zrobie sproboje dowiedziec sie czegos na forum, wydaje mi sie ze wskaznik paliwa oraz czujnik raczej sa dobre bo dlaczego dobrze wskazuje jak sam przesowam plywakiem? od samego dolu do samej gory... idzie idealnie... podejrzewalem ze moze zbiornik jest podmieniony na mniejszy... ale na pelnim zbiorniku przejade 700km (po miescie) i mysle ze to chyba nie mozliwe... moze ktos kto ma TDI 90koni powie mi ile pali mu w miescie... ile mniej wiecej zrobi km na pelnym baku i ile jest w zbiorniku kiedy zapala sie pomaranczowa kontrolka?



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » ndz mar 11, 2007 14:56

ja kolego zawsze jade sie tankowac jak pierwszy raz zaswieci kontrolka od paliwa. Wchodzi mi wtedy 50l a robie najczesciej 800-900km
najwiecej mi palil 6.1 ale jazda tylko po 2-6km po miescie
w trasie pali 5 litrow


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości