regulacja obrotów, potrzebna książka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

__karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:12
Lokalizacja: Augustów

regulacja obrotów, potrzebna książka

Post autor: __karol » śr lut 28, 2007 20:43

Witam,

Moje autko to mk2 1.6 D z '87 roku. Poszukuje książki do samochodu z takim silnikiem (na forum udało mi się znaleźć jedynie do mk2 z silnikiem benzynowym).

Chciałbym podnieść delikatnie obroty bo wydają mi się trochę za niskie (niestety nie mam obrotomierza), jak wyciągnę trochę dźwignie "ssania" (z tego co wyczytałem nazywaną dźwignią przyspieszacza) silnik zaczyna płynniej pracować, mniej drży. Zbyt małe obroty odczuwam także przy zmianie biegów. jeśli jeżdżę z lekko wyciągniętym ssaniem, biegi udaje mi się zmieniać płynniej.

Mam pytanie jak to zrobić: czy wkręcając śrubę (na górze pompy) która wpiera w cięgło do którego zamocowana jest linka od gazu, czy lepiej wkręcić śrubkę "ze sprężynką" (z boku pompy) która wpiera w cięgło do którego zamocowana jest linka dźwigni ssania.

Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr lut 28, 2007 21:34

Tutaj masz całą książke:
http://zaprzal.info/ksiazkatd.rar

[ Dodano: Sro Lut 28, 2007 20:37 ]
A obroty podnieś sobie na lince gazu,ta druga jest od przyspieszania kąta wtrysku i raczej nie powinno sie w to ingerować.



__karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:12
Lokalizacja: Augustów

Post autor: __karol » czw mar 01, 2007 19:52

Widzisz bongo w tej książce, którą zamieściłeś, piszą właśnie zupełnie odwrotnie.
Każą nie ruszać linki gazu, a obroty biegu jałowego zmieniać taką długą śrubą która znajduje sie z boku pompy (tyczy sie to modeli wyprodukowanych po '85 roku)

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 71 gości