Po wymianie rozrządu i oleju dymi:(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MarcinRoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr lut 21, 2007 19:15
Lokalizacja: EPJ
Kontakt:

Po wymianie rozrządu i oleju dymi:(

Post autor: MarcinRoz » śr lut 21, 2007 19:38

Witam,

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość...
Otóż mam problem takiej natury:Znajomy mechanik wymienił mi rozrząd(ponieważ auto było sprowadzone więc sie nie wahałem aby to zrobić).Również został wymieniony olej(mobil1 10W/40).Przed wymianą owych rzeczy przy odpaleniu PRAWIE żE NIE PUśCIł DYMKA!!!TERAZ GDY GO ODPALAM WYRZUCA CHMURE DYMU!!!Za chwile juz nie kopci...Aha i jeszcze stuka cos (prawdop. popychacz)ale to inna historia.
Proszę o pomoc.Czy mechanik mi zle ustawił rozrząd??Czy to wina oleju?Nie wiem jakim był wczesniej zalany:( Mam nadzieje że nie mineralnym:(
Wyminiłem oczywiście filtr oleju i powietrza...jutro wyminiam filtr paliwa.
Ogólnie autko super pracuje.Ma rewelacyjne przyśpieszenie :grin: !Nie czuje zadnych strat mocy itp.
Jedynie martwi mnie ta chmura dymu:( Auto jest po przebiegu 220tys.km.Silnik AFN.Zostało sprowadzone z Niemiec...

Pozdrawiam i proszę o jakieś teorie odnośnie mojego problemu.



Michall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 20, 2006 21:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Michall » śr lut 21, 2007 19:56

Prawdopodobnie po wymianie twojemu mechanikowi coś się poprzestawiało w rozrządzie, jeśli nic więcej nie dłubał. U mnie też kopcił bardzo na niebiesko prz odpalaniu ale ja miałem spalone dwie świece, zmieniłem i wszystko ok. Olej masz dobry i nie powinien z tej winy tak kopcic.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości