Wymiana wtrysków

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Wymiana wtrysków

Post autor: Wujek Sibula » czw lut 15, 2007 01:42

Siema. Chcę wymienić wtryski w moim mk4 ALH na ASV. Auto jest po wirusiku. I teraz rodzi się pytanie: Czy warto zastosować wtryski od ASV?? Czy wtyczka od wtrysku sterującego będzie pasować?? czy macie jakieś inne propozycje dotyczące tuningu mojego alh?? dodam jeszcze tylko że chodzi mi głównie o osiągi :) z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Pozdrawiam serdecznie :bigok: :piwka:



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana wtrysków

Post autor: rob555 » czw lut 15, 2007 10:18

Wujek Sibula pisze:Siema. Chcę wymienić wtryski w moim mk4 ALH na ASV. Auto jest po wirusiku. I teraz rodzi się pytanie: Czy warto zastosować wtryski od ASV?? Czy wtyczka od wtrysku sterującego będzie pasować?? czy macie jakieś inne propozycje dotyczące tuningu mojego alh?? dodam jeszcze tylko że chodzi mi głównie o osiągi :) z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Pozdrawiam serdecznie :bigok: :piwka:
Jak masz wirusa to po zmianie wtryskow moze sie okazac ze program do bani jest ....
Trzeba bedzie on nowa pewne rzeczy stroic. Kto Ci softa robil?
Ale jak chcesz moc to musisz wtryski zmienic bo te od ALH sa kijowe....125KM to max co dadza.
Ile chcesz docelowo? 150-170 czy moze 200KM ..?? Bo te od ASV tez beda pierdzialy powyzej 150KM i moze od razu lepiej whybdydy wejsc?


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » pt lut 16, 2007 18:26

hmm, 150 myślę ze by mi wystarczyło. Softa robiła mi firma z okolicy (magic motor sport) Autko naprawde odżyło :) Ale potrzebuje więcej :) i dalej mam to samo pytanie: Czy wtyczka od wtrysku sterującego będzie chodzić ?? Co może się stać, jak założe te wtryski od ASV, Czy będzie odpalał itd?? Czy coś jeszcze będzie trzeba skombinować? :) Pozdro i dzięki za odp :bajer:



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » pt lut 16, 2007 22:17

Wujek Sibula pisze:hmm, 150 myślę ze by mi wystarczyło. Softa robiła mi firma z okolicy (magic motor sport) Autko naprawde odżyło :) Ale potrzebuje więcej :) i dalej mam to samo pytanie: Czy wtyczka od wtrysku sterującego będzie chodzić ?? Co może się stać, jak założe te wtryski od ASV, Czy będzie odpalał itd?? Czy coś jeszcze będzie trzeba skombinować? :) Pozdro i dzięki za odp :bajer:
Wtyczka to koszt 29zl w serwisie wiec nawet jak by byla inna wystarczy piny przelozyc. Magicow znam bo swietnie benzyniaki robili ale co do diesla to niewiem czy ogarna temat zestrojenia do wydajnieszych wtryskow.
Tak czy siak korekta w sofcie Cie nie minie.
Aha odpalic odpali ale moze czarna lune za soba zostawiac po butowaniu.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wymiana wtrysków

Post autor: figurel » sob lut 17, 2007 01:04

rob555 pisze:
Jak masz wirusa to po zmianie wtryskow moze sie okazac ze program do bani jest ....
Trzeba bedzie on nowa pewne rzeczy stroic. Kto Ci softa robil?
Zmieniłem wtryski z ALH na ASV i idąc tropem rozumowania rob-a można by rzec, że mój program (oryginalny) w efekcie do bani też jest a przecież nic się nie dzieje poza tym jedynie, że autko lepiej się zbiera. Zmiana wtrysków już po wirusiku skutkować zapewne będzie tym samym co u mnie; wyrażnie autko ożyje. Nie demonizowałbym "dostrajania" ale rozumiem tune-up, przecież z tego żyje :)



Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » sob lut 17, 2007 01:11

a powiedz, czy Twoje auto zdecydowanie lepiej się zbiera, czy to tylko minimalne różnice?? Trzebas było zmieniać wtyczkę w wtrysku sterującym??



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » sob lut 17, 2007 02:11

Różnica jest wyrażnie wyczuwalna, auto zdecydowanie lepiej na pedał reaguje, to nie są 1-2 koniki więcej. Tym bardziej, że moja turbinka mocno dmucha (czasami w tryb awaryjny wpadnie - kierownice zapewne); paliwka dużo, ustawiona dawka na 2,8. Dużo powietrza, dużo paliwka.... Spalanie, przy ostrej - jak na ALH&ASV - jeżdzie (innej nie znam) wzroslo o ok. 0,5 l na setkę, do 6,2. Wtyczka nie zmieniana, przelutowane przewody.



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana wtrysków

Post autor: rob555 » sob lut 17, 2007 10:42

figurel pisze:Zmieniłem wtryski z ALH na ASV i idąc tropem rozumowania rob-a można by rzec, że mój program (oryginalny) w efekcie do bani też jest a przecież nic się nie dzieje poza tym jedynie, że autko lepiej się zbiera.
Nie demonizowałbym "dostrajania" ale rozumiem tune-up, przecież z tego żyje :)
Sorry ale czytaj ze zrozumieniem....
ON MA SOFTA czyli dawki wykrecone a poniewaz ma malo wydajne wtryski to sa one w sofcie wykrecone bardziej niz dla ASV.
Na serii rzeczywiscie nie powinno byc problemow.
Nie demonizuje...przestrzegam tylko.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wymiana wtrysków

Post autor: leo... » sob lut 17, 2007 12:42

rob555 pisze:Sorry ale czytaj ze zrozumieniem....
ON MA SOFTA czyli dawki wykrecone a poniewaz ma malo wydajne wtryski to sa one w sofcie wykrecone bardziej niz dla ASV.
Na serii rzeczywiscie nie powinno byc problemow.
Nie demonizuje...przestrzegam tylko.
:chytry: w praktyce oznacza to że auto może kopcić (nie koniecznie) i tylko tyle ...
rob - widze brak profesjonalizmu w twoim podejściu ... nie wiesz jakie dawki maksymalne ma ustawiome na obecnym sofcie a wyrokujesz :bajer:

co do mocy jakie proponujesz w jednym z postów - gratuluję dobrego humoru i samopoczucia ... 150 - 170 - 200 KM :helm: lekką ręką rozdajesz moc :okej:



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana wtrysków

Post autor: rob555 » sob lut 17, 2007 12:46

leo... pisze: :chytry: w praktyce oznacza to że auto może kopcić (nie koniecznie) i tylko tyle ...rob - widze brak profesjonalizmu w twoim podejściu ... nie wiesz jakie dawki maksymalne ma ustawiome na obecnym sofcie a wyrokujesz :bajer:
co do mocy jakie proponujesz w jednym z postów - gratuluję dobrego humoru i samopoczucia ... 150 - 170 - 200 KM :helm: lekką ręką rozdajesz moc :okej:
Leo wybacz...
Jezeli twierdzisz ze 200KM z ALH to bajka wytłumacz mi czemu takie auta juz jezdza i maja sie dobrze. Fakt kasa nie mala....bo graty nie seryjne ale sie da.
Co do dawek itd... to nie wnikajac w szczegóły jezeli softa ma zrobionego profi to na wtryskach od 110KM bedzie kopcic sporo. Sporo za duzo.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wymiana wtrysków

Post autor: leo... » sob lut 17, 2007 16:42

rob555 pisze: Leo wybacz...
Jezeli twierdzisz ze 200KM z ALH to bajka wytłumacz mi czemu takie auta juz jezdza i maja sie dobrze. Fakt kasa nie mala....bo graty nie seryjne ale sie da.
Co do dawek itd... to nie wnikajac w szczegóły jezeli softa ma zrobionego profi to na wtryskach od 110KM bedzie kopcic sporo. Sporo za duzo.
nigdzie nie napisalem że to bajka :chytry:

zagalopowałeś się troszkę za mocno ... Wujek chce wymienic tylko wtryski - moim skromnym zdaniem - dopiero po wymianie okaże się czy potrzebne są korekcje softu ... jeśli na obecnym sofcie nie ma wyciągniętych dawek na maxa - nic nie będzie trzeba korygować ...
jak byś nie patrzył - wyjdzie w praniu (dopiero)



Awatar użytkownika
Wujek Sibula
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 15, 2007 01:36
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: Wujek Sibula » sob lut 17, 2007 16:57

yy, no to będzie problemo, bo w Magicu mówili mi, że ostro go pociągnęli :) ale to się dopiero okaże:) Dzięki wielkie za odpowiedzi :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości