I stało się - umiera TURBINA

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Radzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 27, 2006 00:22
Lokalizacja: Starachowice

I stało się - umiera TURBINA

Post autor: Radzio » sob sty 20, 2007 00:42

Niestety, diagnoza mnie podłamała.
Zaczęło się od tego, że zaczęło mi znacząco ubywać oleju w silniku. Po odpaleniu nie kopcił, nie robiło się siwo za plecami. Za to końcówka tłumika jakoś bardziej czarna. Zdjołem węże do IC i cóż, wewnątrz oliwa. Dobrałem się do turbiny i znów niespodzianka - wyczuwalny luz na ośce. Nie ukrywam, że fakt niedomagania mojego golfra jest dla mnie bolesny, jak i dla mojej kieszeni.
Moje pytanie brzmi: co byście poradzili - regeneracja turbo i pozostanie przy standardzie, czy może jakieś modyfikacje inne turbo? I oczywiście koszty rónież mają tu znaczenie. Golfer jest 97', 1,9 tdi AHU, 135tyś - choć wychodzi na to, że licznik pokazuje fikcję. Myślę, że wiele wyjaśniłby Vag. Choć na razie proszę o Wasze opinie i rady. Może w miedzyczasie dam radę zrobić diagnozę na Vagu. Na kóre bloki zwrócić uwagę?

Pozdrawiam


Mam wiele planów i mało czasu.

Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » sob sty 20, 2007 01:17

Radzio pisze:regeneracja turbo
Odradzam, jeśli już to tylko nowa spręzarka.
Radzio pisze:czy może jakieś modyfikacje inne turbo
to dobre rozwiązanie ale wiąże się z koniecznością zmiany sterownika/programu...
Jeśli miałeś w planach mody softu - kładź turbinę od AFN a najlepiej od jakiegoś PD
Sam lader będzie tańszy niż od AHU więc trochę zrekompensuje ci to pozostałe wydatki.



Radzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 27, 2006 00:22
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Radzio » sob sty 20, 2007 02:02

Dzięki Uysy. No to chociaż tyle. myślałem o zmianie oprogramowania, wybierałem się na hamownię, ale zawsze mało czasu. A jakby jeszcze podmienić wtryski na jakieś lepsiejsze.
Gdzie szukać takiej turbiny i oczywiście żeby była w dobrym stanie?
Na jakie koszty się nastawić, najlepiej jakaś specyfikacja na poszczególna rzeczy.
Pozdrawiam.


Mam wiele planów i mało czasu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości