Jak zimny kopci na siwo co to może być?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Jak zimny kopci na siwo co to może być?

Post autor: rogra » czw sty 11, 2007 15:48

a mianowicie jak silnik jest po nocy tzn,bardzo zimny i chcem go odpalić to bez ssania nie odpale go musi być ssanie i odpalam odpala od razu i na początku go szarpie lekko dam gazu i przestaję go szarpać,a jak wyłącze ssanie to od razu szarpie i chodzi jak by palił tylko na 3 gary i kopci na siwo a jak rogrzeje go na ssaniu i potem wyłącze ssanie to chodzi idealnie i nic nie kopci potem cały dzień mogę stawać ,jeździć i zawsze odpali bez ssania i chodzi na 4 co to może być???czy regulacja pompy wystarczy?może mam za wczesny lub za póżny zapłon



supersz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 09, 2007 10:18
Lokalizacja: KROSNO

Post autor: supersz » pt sty 12, 2007 09:12

JA tak miałem przy spalonych świecach ciężko palił na zimno bez dawki no i białe chmury dymu. po wymianie jak ręką odjął. Pozdrawiam



rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » pt sty 12, 2007 10:50

świece sprawdzałem są wszystkie dobre



gegos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 21:00
Lokalizacja: wrocław

Post autor: gegos » pt sty 12, 2007 15:55

jezli swiece dobre to moze ustawienie kata wtrysku - trzeba jechac do jakiegos dobrego szpeca



alex_waw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 12:19
Lokalizacja: warszawa

.

Post autor: alex_waw » sob sty 20, 2007 12:10

ja w ogóle nie mogłem odpalić. wyczyściłem filtr paliwa, było dobrze jakiś czas i znowu nie zapala. Ostatnio po godzinie na smyczach dopiero odpalił!!! Może być to zwalona pompa wtryskowa?? Gdzie szukać przyczyny??



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Artiks » wt lut 06, 2007 09:20

rogra pisze:kopci na siwo
Jeżeli ci kopci po dłuższym postoju i jak odpalasz i masz białą chmurę to na 100% uszczelniacze zaworowe do wymiany. Z czasem nie trzymają, lub ulegają zwęgleniu np. wskutek przegrzania silnika. Ten dymek masz biały czy może lekko niebieskawy??? ubywa ci płynu z chłodny/zbiorniczka, oleju??? jeżeli lekko niebieskawy to przyczyną moga być zapieczone pierścienie olejowe, po dłuższym postoju pierścień nie jest w stanie zebrać oleju z cylindra, działa prawidłowo po chwili kiedy się nagrzeje, rozszerzy i prawidłowo uszczelnia. Co do problemów z odpalaniem i pracą na 3 gary może to być : 1.uszczelka pod głowicą(sprawdź ciśnienie na garach, jak na którymś masz za niskie to masz odpowiedź) 2. świece wymieniłeś a co z przewodami wysokiego napięcia???może nie idzie prawidłowo iskra na wszystkie gary, jak kopułka i palec rozdzielacza???:bigok:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt lut 06, 2007 09:42

ArtX pisze:
rogra pisze:kopci na siwo
Jeżeli ci kopci po dłuższym postoju i jak odpalasz i masz białą chmurę to na 100% uszczelniacze zaworowe do wymiany. Z czasem nie trzymają, lub ulegają zwęgleniu np. wskutek przegrzania silnika. Ten dymek masz biały czy może lekko niebieskawy??? ubywa ci płynu z chłodny/zbiorniczka, oleju??? jeżeli lekko niebieskawy to przyczyną moga być zapieczone pierścienie olejowe, po dłuższym postoju pierścień nie jest w stanie zebrać oleju z cylindra, działa prawidłowo po chwili kiedy się nagrzeje, rozszerzy i prawidłowo uszczelnia. Co do problemów z odpalaniem i pracą na 3 gary może to być : 1.uszczelka pod głowicą(sprawdź ciśnienie na garach, jak na którymś masz za niskie to masz odpowiedź) 2. świece wymieniłeś a co z przewodami wysokiego napięcia???może nie idzie prawidłowo iskra na wszystkie gary, jak kopułka i palec rozdzielacza???:bigok:
Co ty piszesz, przecież to dotyczy diesla, jakie przewody, iskra :rotfl: , kopułka, palec :panna: Najpier sprawdzić swiece żarowe, jak autko kuleje a potem kąt wtrysku i powinno pomóc. Pozdrawiam.



piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » wt lut 06, 2007 11:20

ArtX pisze:świece wymieniłeś a co z przewodami wysokiego napięcia???może nie idzie prawidłowo iskra na wszystkie gary, jak kopułka i palec rozdzielacza???:bigok:
no pomyliło ci sie cos kolezko!!!



pannonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 06, 2007 21:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: pannonia » czw lut 08, 2007 16:37

HMMM....
radzę dobrze - sprawdź ciśnienie na cylindrach.
Mi też kopcił na siwo - sprawdzanie VAGiem nic nie wykazało - po jakimś czasie coś zaczęło stukać. Wymieniłem szklanki na nowe, bo tak sugerował mechanik to niewiele dało. po tym sprawdziłem ciśnienie: na 1 cyl było 2MPa i okazało się że tłok się rozleciał (wybił na swożniu) i prawdopodobnie z tąd to kopcenie (a przy tym śmierdziało ropą).
opiłki porysowały gładź cylindra (naszczęście w większości poniżej pierścieni) i przez to mocno kopcił na zimnym (tłok obniżył się znacznie przez wybite mocowanie swożnia, i utrata kompresji przez powstałe rysy). od 2 dni jest u mechanika, a dokładny koszt naprawy będę wiedział jutro. (~1400zł) bo narazie niemam kasy na generałkę :grrr:

generalny remont wychodzi około 3400zł wię tego nie lekceważ!!



Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » sob lut 10, 2007 12:16

ja bym jeszcze sprawdził rozrząd. jak mi sie przestawił bo poluznilo sie kolo pasowe to tez jak byl zimny kopcil jak lokomotywa, a jak sie rozgrzał to bylo ok.



pannonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 06, 2007 21:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: pannonia » ndz lut 11, 2007 19:28

zgadzam się z Kolegą - zarówno tłok jak i koło pasowe jak się rozleci to może doprowadzić do remontu (a przy luzie na kole o nieszczęście łatwo a jak się rozleci przy wysokich obrotach to remont będzie droższy niż kupno używanego silnika)



Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » ndz lut 11, 2007 20:31

Koledzy ja mam MK4 ALH - i mam w zasadzie dokładnie to samo co rogra.
Chociaż dzieje sie tak tylko kiedy na dworze jest mróz. Tzn kiedy było tylko zimno wszystko było ok. Dzisiaj w nocy postało autko na podworku ok. 12 godzin. Mrozik był ok.10-12stopni.
Jadąc do domu zauważyłem ze mi dymi na siwo. Kiedy stanąłem pod garażem też dymil. Zapahu ropy raczej nie czułem. Pod rura zobaczyłem tylko mokrą plame na ziemi (niedużą) jakby skądś woda poszła.
Wczesniej takie dymienie mialem równiez kiedy w nocy stal pod chmurka i był mróz. W innych wypadka jest oki.

Czy moge mieć to samo co rogra az sie boje o koszty - a nie mam dobrego mechanika


Obrazek

eku_suci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: czw maja 25, 2006 15:11
Lokalizacja: Kutno/W-wa
Kontakt:

Post autor: eku_suci » ndz lut 11, 2007 20:59

mi sie zawsze wydawalo ze siwa chmurka z wydechu podczas mrozu to naturalna sprawa nawet jak jedzie sie za samochodami to w kazdym leci taki dymek!



rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » ndz lut 11, 2007 21:06

eku_suci pisze:mi sie zawsze wydawalo ze siwa chmurka z wydechu podczas mrozu to naturalna sprawa nawet jak jedzie sie za samochodami to w kazdym leci taki dymek!
w każdym aucie które jest zimne widać z tyłu biały dymek czyli para wytwarza to atmosfera i z tłumika widać jak woda kapie ale tu chodzi oto że widać niebieski dym jak z tłumika się spala



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości