Wymiana uszczelniaczy skrzyni biegów.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

EmigrantGB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lis 13, 2006 15:47
Lokalizacja: Rokitki DLE/Stafford UK

Wymiana uszczelniaczy skrzyni biegów.

Post autor: EmigrantGB » czw sty 11, 2007 10:37

Mam pytanie do osób które wymieniały kiedyś uszczelniacze w skrzyni biegów. Skrzynie mam wyciągniętą i chce odrazu wymienić uszczelniacze tzn. trzy na wałku sprzęgłowym i na przegubach od półosi.Tylko nie mam patentu jak się do tego zabrać ten na wałku sprzęgłowym to raczej musze wydłubać i wbić nowy. A co do tych uszczelniaczy od półosi to nie wiem jak się zabrać do ich wymiany. Rozmawiałem z kumplem który kiedyś pare lat temu to wymieniał to powiedział mi że tam są jakięś zaślepki które trzeba wydłubać i jakieś sprężynki. Panowie poradzcie coś póki mam skrzynia na wierzchu to coś pomyśle i jakoś je wymienie. Dzięki


mój golfik piękny styl prosto z Holandii przybyłem nim kilka chwil w tulipanach stal i trochę sobie zgnił hehe/stoi i tęskni za mną a ja niestety rozglądam się za innym autem ale sercem zawsze z MKII/ Passat 3BG nowy nabytek/MK2 nadal w stajni

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » czw sty 11, 2007 11:10

przy wałku wydłubujesz i wkładasz nowy.
przy przegubach musisz oprócz uszczelniaczy zakupić dodatkowo zaślepki, bo jest jednorazowa i psujesz ją podczas demontażu flanszy, następnie zdejmujesz zabezpieczenie wyjmujesz flansze wymieniasz uszczelniacz i składasz w odwrotnej kolejności.


Nissan Patrol K160

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » wt mar 11, 2008 13:31

Temat stary, ale nie znalazłem nigdzie rozmiaru uszczelniaczy półosi (w skrzyni przy flanszach), byłem w sklepie, ale sprzedawca nie mógł znaleźć w katalogu. Więc pytanie do kolegów: jaki jest rozmiar tych uszczelniaczy i czy oba są takie same?
Golf 1,6TD 1V, skrzynia manualna 4S, rocznik '91.



EmigrantGB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lis 13, 2006 15:47
Lokalizacja: Rokitki DLE/Stafford UK

Rozmiar uszczelniaczy.

Post autor: EmigrantGB » wt mar 11, 2008 17:30

To są numery oryginału które spisałem ze starego uszczelniacza według tego powinien ci w sklepie znaleźć:
020301189R
10WDF03
DGS 50 65

Pozdrawiam!!!


mój golfik piękny styl prosto z Holandii przybyłem nim kilka chwil w tulipanach stal i trochę sobie zgnił hehe/stoi i tęskni za mną a ja niestety rozglądam się za innym autem ale sercem zawsze z MKII/ Passat 3BG nowy nabytek/MK2 nadal w stajni

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » wt mar 11, 2008 19:11

EmigrantGB, dzięki :kufel:
Wybrałem się do innego sklepu i tam nie było problemu. Wymiar uszczelniacza to 50x65.2x10



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości