[VW PASSAT B3 1,6 TD] problem ABS (przekazniki)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

roofmaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt sty 05, 2007 01:24
Lokalizacja: wroclaw

[VW PASSAT B3 1,6 TD] problem ABS (przekazniki)

Post autor: roofmaniak » pt sty 05, 2007 16:06

Witam!!! MAM PASSATA 90r z ABS'em i problem w nim jest taki:

Od pewnego czasu zaczely mi sie dziac dziwne rzeczy (mianowicie : dlugo swieci mi kontrolka z plynu hamulcowego i pedal hamulca jest bardzo twardy - tak jakby wspomaganie nie dzialalo)- rozebralem bezpiecznik z ABS'u nr 78 i jak zewre styki to wtedy pedach hamula\ca chodzi lekko. Sprawdzilem bezpieczniki i wszystkie sa dobre - wymienilem przekazniki i to samo - co moze byc tego przyczyna - moze ktos mial do czynienia z taka usterka - bo ja na ABSie nie za bardzo sie znam!!!

Acha i jeszcze jedno pytanko - potrzebuje opis wszystkich przekaznikow w tym modelu (1,6 TD) (wedlug numerów przekaznika) bo nie wiem do konca za co jaki przekaznik jest odpowiedzialny! Moze ktos ma to opisane w instrukcji? Jesli ktos to ma to prosze o pomoc!!!!

Obrazek

tak wlasnie wyglada moja skrzynka z przekaznikami! Prosze o opis tych przekaznikow ktore sa ponumerowane ( 38, 46, 78, 79, 72, 42, 22, 19, 18 ) - rozmieszczenie jest dokladnie tak jak na rysunku!!!

prosze o pomoc !!! POZDRAWIAM!!!

:cool: :cool: :cool: :grin: :grin: :grin:



Awatar użytkownika
PassatRider
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 02, 2007 20:18
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: PassatRider » pt sty 05, 2007 21:35

Moze sprawdz san płynu w zbiorniczku od hamulców? Nie wiem jak u Ciebie ale w moim Passacie pedał staje sie miękki w momencie przekręcenia kluczykow w stacyjce - wtedy zalacza sie pompa hamulcowa. ABS nie ma nic do twardosci pedała na postoju. Mysle ze usterki warto poczukac w wspomaganiu/pompie



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [VW PASSAT B3 1,6 TD] problem ABS (przekazniki)

Post autor: RobertP » sob sty 06, 2007 09:23

roofmaniak pisze:Witam!!! MAM PASSATA 90r z ABS'em i problem w nim jest taki:

Od pewnego czasu zaczely mi sie dziac dziwne rzeczy (mianowicie : dlugo swieci mi kontrolka z plynu hamulcowego i pedal hamulca jest bardzo twardy - tak jakby wspomaganie nie dzialalo)- rozebralem bezpiecznik z ABS'u nr 78 i jak zewre styki to wtedy pedach hamula\ca chodzi lekko. Sprawdzilem bezpieczniki i wszystkie sa dobre - wymienilem przekazniki i to samo - co moze byc tego przyczyna - moze ktos mial do czynienia z taka usterka - bo ja na ABSie nie za bardzo sie znam!!!
powiem Ci że bezpieczniki i przekaźniki ktore masz w skrzynce
to nie wszystkie które sa i nie odpowiadają one za wszystko co jest z ABS-em
drugie przekaźniki i bezpieczniki 30A (zielone) powinny być za tą skrzynką
bezpiecznikową wysoko pod samą deską rozdzielczą, jak sie położysz głową
na wycieraczce weźmiesz latarkę powyciągasz wcześniej troszkę plastików
i wsadzisz głowe pod deske z tyłu za tą skrzyneczką to zauważysz te drugie
przekaźniki i bezpieczniki pod tą deską rozdzielcza, sa bliżej przedniej grodzi ...
i nie sądzę żeby padł Ci przekaźnik a jedynie bezpiecznik albo ma tam słaby styk
lub jest nadpalony w gnieździe ...
znam dokladnie tą sytuację bo miałem u siebie już ze trzy razy
szkoda że mieszkasz tak daleko pomógł bym Ci zlokalizować problem :pub: :smoke:

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 08:25 ]
PassatRider pisze:Mysle ze usterki warto poczukac w wspomaganiu/pompie
raczej nie, to urządzonko przy pompie prawie się nie psuje, a jak
okazało by się że jest zepsute to mam drugie całe kompletne i mogę odsprzedać ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

roofmaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt sty 05, 2007 01:24
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: roofmaniak » sob sty 06, 2007 12:07

Czyli co RobertP mowisz ze oprocz tych 2 przekaznikow z(78 i 79) do ktorych sa dodatkowo dodane bezpieczniki 30A sa jeszcze jakies przekazniki z bezpiecznikami do ABS'u? Bo to co jest na moim rysunku - czyli przekazniki 78, 79, 46, 38 to sa przekazniki ktore sa poza kaseta (sa doczepiane do kasety). Bo jezeli chodzi o bezpieczniki w tych przekaznikach 78, 79 to ja je sprawdzalem i sa dobre!!!

pozdrawiam


Only Diesel user :)

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob sty 06, 2007 13:26

roofmaniak pisze:Bo to co jest na moim rysunku - czyli przekazniki 78, 79, 46, 38 to sa przekazniki ktore sa poza kaseta (sa doczepiane do kasety). Bo jezeli chodzi o bezpieczniki w tych przekaznikach 78, 79 to ja je sprawdzalem i sa dobre!!!
a widzisz tak rozrysowałeś że pomyslałem ze one są właśnie w "kasecie"
jeśli po za to tak to są właśnie te, ale sprawdź dokładnie styki na
bezpiecznikach, weź miernik i sprawdź czy jest prąd przed i za bezpiecznikami
oraz czy przepuszczają prad właśnie te przekaźniki, raczej inych przyczyn nie
ma no moze jakiś słaby styk na wtykach do tego ustrojstwa przy pompie
jak pisałem wczesniej że wątpię żebyś mial problem z samą pompa
i "elektryką" przy niej, sama przyczyna musi tkwić w tych bezpiecznikach
lub przekaźnikach ewentualnie kablach, tam szukaj ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości