[mk3 1.9 TDI] wymiana świeć żarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

[mk3 1.9 TDI] wymiana świeć żarowych

Post autor: Mariusz D. » sob gru 30, 2006 13:55

Witam Panowie.

Jeszcze nigdy nie wymieniałem u siebie w mk3 1.9 TDI świec żarowych, a muszę to zrobić , bo chyba jakaś jest uszkodzona i ciężko mi pali z rana , a nic innego mi się nie wydaję żeby było. Czy jestłatwo je wymienić, co trzeba zrobić, by je spokojnie odkręcić. Wiem tylko tyle , że w mk2 1,6 D bez małych i zgrabnych paluszków żonki bym ich nie wykręcił a juz napewno nie wkręcił. Czy w mk3 też jest tak, czy jeszcze gorzej?

Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczny za każdą podpowiedź.



Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » sob gru 30, 2006 14:27

Raczej łatwiej, tylko pamiętaj o kilku sprawach - silnik a raczej sama głowica powinna być ostudzona, zimna nie zmieniaj świec po jeździe, wcześniej na wszelki wypadek możesz wd40 zalać, samo odkręcenie łatwe powinno być ściągasz osłonę plastikową, i kluczem nie pamiętam jaki rozmiar odkręcasz sobie elegancko świece, klucz potrzebujesz taki lekko dłuższy, jakieś 15cm taka rurka - nie wiem jak się to fachowo nazywa ;) nie siłuj się ze świecą, jak poczujesz opór nie kręć na siłę, ja sobie raz w ten sposób główkę ukręciłem i miałem trochę problemów ;)
Pozdro.


Pozdrawiam.

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » sob gru 30, 2006 23:38

Dzięki kolego, mam nadzieję że będzie wszystko ok. Bo z moją byłą mk2 było trochę roboty podczas zmiany świec.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości