Kopci na biało-niebiesko jak zimny??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Kopci na biało-niebiesko jak zimny??

Post autor: marrcin » wt gru 19, 2006 17:01

Mam pytanie co do tego dymka, mianowicie jeździłem cały czas na paliwie shell V-POWER, w piatek jechałem w trase ponad 700km i pech chciał ze nie było po drodze na shellu V-POWER-a i zatankowałem zwykłego ON tez na shellu. Zauważyłem od tamtej pory ze rano puszcza dymka jak odpale przez kilka minut dymek strasznie śmierdzi spalinami,biało-niebieski,ale jak troszke przygazuje na jałowym to już czarny sie robi, wiem ze nie powinnem na zimnym tak robic ale dla sprawdzenia raz musiałem :grrr: Nawet ostatnio cięzko było podejsc do bagaznika od tego dymu i zanim sie rozgrzeje w czasie jazdy a troche przycisne to tez lekko dymi ale juz bardziej na niebiesko.
Rano pali na dotyk, płynu nie obywa, oleju od wymiany do wymiany ok 12 000 dolałem 900ml, teraz już mam przejechane po wymianie 4 500 i po tej trasie dolałem 200ml, olej Mobil1 5W50.
Czy to może być wina tego paliwa?
Aha tydzień temu wymieniałem napinacz paska przy alternatorze ale to chyba nie ma znaczenia.



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » wt gru 19, 2006 17:05

marrcin pisze:Czy to może być wina tego paliwa?
jesli na tamtym paliwie nic sie nie dzialo to w 100% jestem pewnien ze to wina paliwa



KusnierzGubin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 07, 2006 09:43
Lokalizacja: GUBIN

Post autor: KusnierzGubin » wt gru 19, 2006 18:38

Zauważyłeś czy silnikiem mocniej trzęsie jak jest zimny??



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt gru 19, 2006 18:41

Bula88 pisze:marrcin napisał/a:
Czy to może być wina tego paliwa?

jesli na tamtym paliwie nic sie nie dzialo to w 100% jestem pewnien ze to wina paliwa
ta , pierwsze co to zmienić żródełko , jesli będzie dalej to samo to wtedy szukac innej przyczyny.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » wt gru 19, 2006 19:22

heh tez takuje na shellu to zwykle paliwo i tez rano mi kopci ale bardzo bardzo delikatnie na bialo-niebiesko i jak wachalem dymek z tlumika to tak samo jak pisze marrcin, strasznie zracy i "ostry" jak cieply jest ok :), u mnie jest bardzo delikatny moze to dlatego ze tankuje na shellu i jeszcze na innej stacji (tak na zmiane gdzie mam blizej), ostatnio zatankowalem BP ultimate i bede teraz obserwowal

doczytalem sie tez ze to moze byc wina kata wtrysku (za pozny)


Pozdrawiam Bizak

eku_suci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: czw maja 25, 2006 15:11
Lokalizacja: Kutno/W-wa
Kontakt:

Post autor: eku_suci » wt gru 19, 2006 21:03

a ze tak zapytam masz katalizator ;>



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » wt gru 19, 2006 21:29

Katalizator mam, u mnie tez nie duzo kopci ale widać dymek biało-niebieski, poza tym rannym odpaleniem jak nie mogłem dojść do bagażnika ale to może tak zadymił bo było na dworze -2 teraz jest na temp. + to jest mniejszy dymek i było to pierwsze ranne odpalenie na tym ON . Jak wcześniej tankowałem na Orlenie Verve to było OK, a jak przeszłem na ten V-POWER to już troszke czułem ten żrący zapach-tak jakby nie dopalona ropa, ale teraz to już przegięcie na tym zwykłym ON. Nie mam pomysłu gdzie teraz zatankować, może BP Ultimete sprawdzic?



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt gru 19, 2006 22:09

osobiście nieradze ultimate dla mnie to najgorsze paliwo po tym jak kumpel zatankowal 4 letniego paska tdi i zajechał 300 m..... diagnoza sciagnietego na miejsce mechanika woda w ropie.... bp zwróciło całośc kosztow naprawy...
Ostatnio zmieniony wt gru 19, 2006 22:15 przez ku_bi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » wt gru 19, 2006 22:14

marrcin, zalej verwy



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » wt gru 19, 2006 22:49

ku_bi pisze:osobiście nieradze ultimate dla mnie to najgorsze paliwo po tym jak kumpel zatankowal 4 letniego paska tdi i zajechał 300 m..... diagnoza sciagnietego na miejsce mechanika woda w ropie.... bp zwróciło całośc kosztow naprawy...
kurcze a duzo ludzi poleca ultimate, tak naprawde to w polsce jest porazka z tym paliwem, doradzcie co lejecie :crazy: bo np slyszalem tez glosy ze wlasnie orlen nie ma zbyt dobrych paliw,
ostatnio zalalem ultimate do polowy baku, ale na razie zrobilem 100km i nic sie nie dzieje ;)


Pozdrawiam Bizak

gruchol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Cieszyn/Żory/ Bielsko
Kontakt:

Post autor: gruchol » śr gru 20, 2006 12:25

Ja od kumpla który pracuje na Shellu mówi że ten V-Pover jedzie prosto z niemiec i to jest niemiecki paliwo. Podobno autko mniej spala i jest mocniejszy, ale mówie to co słyszałem narazie mam zwykłym shelem zalany bo chce porównac. Następne tankowanie będzie V-pover to zobacze i zdam relacje czy mniej pali i jest mocniejszy. w każdym bądź razie ajk przywoziłem swoje autko z nimiec i było zalane niemiecką ropą to liczniki zamkłem (200km/h) w dwie osoby i jeszcze można było wcisńąć pedał gazu. A jak już w Polsce zalałem to 190km/h max i to sam. Także mam nadzieje że ten V-pover ozywi moje autko. Narazie robie test



Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » czw gru 21, 2006 06:01

moj na v-power nie idzie jakbym chcial. Duzo jezdze i w moim 110 konnym silniczku da sie wyczuc co mu smakuje a co nie. Ostatnio leje zwykla rope, glownie na BP. Nie co na sile doszukiwac sie lepszych osiagow na drozszym paliwie.


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » śr gru 27, 2006 22:31

Zatankowałem wczoraj dla sprawdzenie na Orlenie Vervy i żeby nic nie zapeszac sprawdzaliśmy z kolegą dzisiaj i wszystko OK, przy odpaleniu lekki dymek biały ale juz przy wciśnieciu gazu znikł ten niebieski i jest tylko czarny ale to musze już ostro wcisnąć gaz.



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » czw gru 28, 2006 00:41

stary mialem raje, to bylwa wina paliwa, punkciki sa zasluzone :D :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości