MK3 1z czyszczenie katalizatora

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jaceksuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 15:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

MK3 1z czyszczenie katalizatora

Post autor: jaceksuper » pn lis 13, 2006 21:45

Witam. Mam golfika juz ma 286kkm zrobione, wydaje mi sie ze kat juz jest zapchany. Czy moge go wyczyścić samemu, ale zeby nadal byl sprawny? Jak wogole sie do czyści?
pozdr.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn lis 13, 2006 22:34

kata sie nie czysci

albo go wywalasz i wstawiasz rurke albo wstawiasz nowy


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
jaceksuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 15:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: jaceksuper » pn lis 13, 2006 22:42

Dziek za odpowiedź. A czy myslicz ze przy takim przebiegu kat jest juz zapchany i zamula? Jak sie ma wywalenie kata do przeglądów technicznych i emisji spalin. Jesli jest zapchany to chyba juz nie pomaga na spaliny czyli nie powinno byc roznicy dla "natury" czy go mam czy nie. Tak?



BanekX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw sie 31, 2006 16:43
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: BanekX » pn lis 13, 2006 22:53

wywalic:) wstawic rurke albo strumienice:) a jak sie nie spodoba to wsadzic ponownie:P a jak sie spodoba to za rurke czy strumienice niewiele zaplacisz a kata sprzedasz za okolo 100zl:) to jeszcze na szrocie reszte wydechu sobie wymienisz jesli zajdzie potrzeba;] (jedyna okazja aby auto po przerobkach samo zarabialo na siebie:D)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn lis 13, 2006 22:55

zrob tak. wyjmij kata rozetnij wywal wszystko ze srodka i sprzedaj na allegro (mozna dostac nawet 160 lub wecej zl) a kata zaspawaj pusta puszke lub rure 2,5 cala w srodku i wstaw spowrotem

opcja druga wyjmij kata i sprzedaj w calosci i wstaw strumienice w obudowie kata :D

w obu przypadkach nie powinno byc problemu z przegladem a jeszcze na tym zarobisz


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

BanekX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw sie 31, 2006 16:43
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: BanekX » pn lis 13, 2006 22:57

aha.. jesli mrtwisz sie o naure to jedziesz na te stacje diagonostyczna, ktora nie posiada komputera do sprawdzania spalin:)) albo z flaszeczka:)))))))) i naturalnie przejdzie przeglad:))

[ Dodano: 13 Lis 2006 22:00 ]
ps. za 200zl to w polsce podbijaja auta ktorych na oczy nie widza:) wystarczy sam dowod rejestracyjny "tak slyszalem":P i prosze tego nie wykozystywac przeciwko nikomu. antylapowkarza won:P bo nie pozwalam i nie potwierdze:P



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » wt lis 14, 2006 02:37

Adamm pisze:zrob tak. wyjmij kata rozetnij wywal wszystko ze srodka i sprzedaj na allegro (mozna dostac nawet 160 lub wecej zl) a kata zaspawaj pusta puszke lub rure 2,5 cala w srodku i wstaw spowrotem

opcja druga wyjmij kata i sprzedaj w calosci i wstaw strumienice w obudowie kata :D

w obu przypadkach nie powinno byc problemu z przegladem a jeszcze na tym zarobisz
u niego jest raczej kat z siatexem wewnątrz - kijem od szczotki go wydłubie ... :wink:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości