[MK3 1.9D] Problem z pompa wspomagania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maciek_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 02, 2006 20:10
Lokalizacja: gdynia

[MK3 1.9D] Problem z pompa wspomagania

Post autor: maciek_k » ndz lis 05, 2006 13:57

Witam mam taki problem najprawdopodobniej z pompa wspomagania w moim mk3 1.9D z 92r cos mi zaczyna piszczec przy max skrecie i nie wiem co to moze byc chyba cos w pompie tak mnie sie wydaje :otepienie: :hmm: , paski ostatnio zmienialem
Ostatnio zmieniony pn lis 06, 2006 00:11 przez maciek_k, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz lis 05, 2006 14:25

maciek_k pisze:Witam mam taki problem najprawdopodobniej z pompa wspomagania w moim mk3 1.9D z 92r cos mi zaczyna piszczec przy max skrecie i nie wiem co to moze byc chyba cos w pompie tak mnie sie wydaje :otepienie: :hmm: , paski ostatnio zmienialem
napnij dobrze pasek, bo przy maksymalnym skręcie pompa jest bardziej obciążona i pasek może sie lekko ślizgać


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
jaceksuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 15:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: jaceksuper » ndz lis 05, 2006 14:27

Cześć maciek_k, sprawdź czy stan płynu w zbiorniczku serva, może być mało. Jeżeli wymieniałeś pasek to może nie jest naciągnięty odpowiednio.



Michall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt paź 20, 2006 21:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Michall » ndz lis 05, 2006 17:57

naciągnij dobrze pasek



maciek_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 02, 2006 20:10
Lokalizacja: gdynia

Post autor: maciek_k » pn lis 06, 2006 16:47

pasek wymienialem u mechaniora a w sumie 2 od wspomy klinowy i od alternatora zebrowy na poczatku nic nie piszczalo plynu mam prawie na max



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » pn lis 06, 2006 19:41

pasek wymienialem u mechaniora a w sumie 2 od wspomy klinowy i od alternatora zebrowy na poczatku nic nie piszczalo plynu mam prawie na max
to podciągnij pasek od wspomy - nowy po krótkim czasie lubi się "ułożyć" do tarcz


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

maciek_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw mar 02, 2006 20:10
Lokalizacja: gdynia

Post autor: maciek_k » pn lis 13, 2006 23:04

nie za bardzo wiem jak mam sie za to zabrac...... ogolnie to tam slaby dostep- moze jakies rady



Awatar użytkownika
jaceksuper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 15:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: jaceksuper » wt lis 14, 2006 00:04

maciek_k pisze:ogolnie to tam slaby dostep- moze jakies rady
Dostęp to chyba nie jest taki zły, jeżeli nie masz osłony pod silnik to nie musisz jej sciągać. Jednak bez podniesienia przynajmniej prawej strony jest trudno, ale da sie to zrobić . Za prawym kołem jest pasek, z jednej strony na wale napedowym z drugiej na wałku od pompy serva. Aby naciągnąć pasek musisz poluzować nakrętke na śrubie regulacyjnej ( ta śruba chodzi po takich zębach) wtedy kręciśz śrubą a ona idąc po zębach naciąga lub luzuje pasek. Dokręć nakrętke i już.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości