[Jetta MK1] Problem z wyborem skrzyni, pytanie o altek, etc

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kumkwat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob lis 04, 2006 22:41
Lokalizacja: Śląsk - SMI
Kontakt:

[Jetta MK1] Problem z wyborem skrzyni, pytanie o altek, etc

Post autor: kumkwat » sob lis 04, 2006 22:59

Witajcie!

Jestem posiadaczem sędziwej Jettki z '83 roku, z silniczkiem 1,6D 54PS, bodaj JK.

Chciałbym troszkę pomóc jej znosić codzienne trudy, m.in. myslałem o wymianie skrzyni na piątkę.
Obecnie jeżdżę na skrzyni GC. Wyczytałem już na forum, że na 100% podeszłaby skrzynka FF, moje pytanie brzmi, czy jakieś inne skrzynki również mogłyby się nadać? Jeśli tak, to o jakich oznaczeniach?

Zgłębiałem równiez temat instalacji obrotka w dieslu (nie posiadam). Przewija się w książkach i na forum info o tajemniczej klemie "W" w alternatorze, która pozwala na zainstalowanie obrotomierza. Czy jesli w moim altku w miejscu oznaczonym literką "W" klemy nie ma, jest za to w miejscu oznaczonym literką "U" - to da się coś z tego wyrzeźbić?

I moje ostatnie pytanie - potrzebowałbym również siedzenia z zagłówkami w dobrym stanie - jesli ktoś ma i chciałby się pozbyć to bardzo chętnie się takowymi zaopiekuję. :grin: odpłatnie :D



przemek.le
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 14:48
Lokalizacja: slask

Post autor: przemek.le » ndz lis 05, 2006 10:51

Ja mialem golfa Mk1 z 4 biegowa skrzynia biegów wywalilem ja i wlozylem 5 biegowa samochod jest rozebrany na czesci ale silnik i skrzynie jeszcze mam. Jezeli potrzebujesz mi sie sprawowala dos dobrze. Z wymiana na 5 nie bylo problemu tylko mechanizm zmiany sobie z dawcy przelozylem no i gałeczke. Siedzenia tez mam no i inne graty tez by sie znalazły



Awatar użytkownika
Bordos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: sob lip 29, 2006 13:44
Lokalizacja: Gda

Post autor: Bordos » ndz lis 05, 2006 12:26

Ja mam fotel kierowcy od Polo, z zagłówkiem - rocznik chyba 88 lub wczesniej:)



Awatar użytkownika
kumkwat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob lis 04, 2006 22:41
Lokalizacja: Śląsk - SMI
Kontakt:

Post autor: kumkwat » ndz lis 05, 2006 19:54

przemek.le pisze:Ja mialem golfa Mk1 z 4 biegowa skrzynia biegów wywalilem ja i wlozylem 5 biegowa samochod jest rozebrany na czesci ale silnik i skrzynie jeszcze mam. Jezeli potrzebujesz mi sie sprawowala dos dobrze. Z wymiana na 5 nie bylo problemu tylko mechanizm zmiany sobie z dawcy przelozylem no i gałeczke. Siedzenia tez mam no i inne graty tez by sie znalazły

Napisz mi na pw jakieś detale (miasto, ew. cena :chytry: )

[ Dodano: 05 Lis 2006 18:55 ]
Bordos pisze:Ja mam fotel kierowcy od Polo, z zagłówkiem - rocznik chyba 88 lub wczesniej:)
Szkoda że nie dwa :crazy:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości