[MK2] T na TD??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arcadioo997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 30, 2006 12:08
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

[MK2] T na TD??

Post autor: arcadioo997 » pn paź 30, 2006 12:14

Witam wszystkich! jestem nowym na tym forum. Mam pytanko-czy można przerobić silnik ze zwykłego diesla na turbo? Posiadam golfa 2 właśnie ze zwykłym dieslem i troche jest słaby. Kolega dał mi sie przejechać, a on ma 1,6TD, to było dużo lepiej niż w moim 1,6D. Starczy tylko kupić turbine, zmienić kolektor i będzie działać? czy trzeba również pompe zmienić? jeśli ktoś robił taką modernizację prosiłbym o pomoc. z góry dziękuje....
Ostatnio zmieniony pn paź 30, 2006 15:02 przez arcadioo997, łącznie zmieniany 1 raz.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: T na TD??

Post autor: RobertP » pn paź 30, 2006 12:24

arcadioo997 pisze:Mam pytanko-czy można przerobić silnik ze zwykłego diesla na turbo? Posiadam golfa 2 właśnie ze zwykłym dieslem i troche jest słaby. Kolega dał mi sie przejechać, a on ma 1,6TD, to było dużo lepiej niż w moim 1,6D. Starczy tylko kupić turbine, zmienić kolektor i będzie działać? czy trzeba również pompe zmienić? jeśli ktoś robił taką modernizację
zapomnij o tym co piszesz
albo zrobisz swap całego silnika z osprzetem albo jeździj dalej D
i dalej ciesz się niedobitym silnikiem ;-)



Awatar użytkownika
arcadioo997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 30, 2006 12:08
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: arcadioo997 » pn paź 30, 2006 23:18

dzięki. też mi sie wydaje, ze TD ma mocniejszy wał. Na razie jestem skazany na zwyklą rzepe :)

Dzieki i pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości