[MK3 1.9D] Piszczy pasek alternatora jak zimny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tuning_Boy_2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: czw lut 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

[MK3 1.9D] Piszczy pasek alternatora jak zimny

Post autor: Tuning_Boy_2005 » sob paź 21, 2006 16:18

posiadam MK3 1,9 D i mam problem, poniewaz jak jest zimny to piszczy mi pasek alternatora, wymienilem go i dalej piszczy ale nie tak glosno, wiec chce wymienic rolke napinającą, wie ktos jak to sie wymienia??
Ostatnio zmieniony sob paź 21, 2006 18:14 przez Tuning_Boy_2005, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.vwslask.pl/

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » sob paź 21, 2006 16:57

Skoro wymieniales pasek to rolka to pikuś.Biezesz francuza albo jakies kombinery,odginasz to ramie na sprezynie,zdejmujesz pasek na bok puszczasz sprezyne ,bierzesz klucz 13 najlepiej jakis oczkowy i odkrecasz rolke. Zalozenie nowej w odwrotnej kolejnosci.


Pytanko do Ciebie.Czy ta rokla na tym ramieniu bardzo ci drga na wolnych obrotach?
Czy nie masz przypadniem bicia na kole pasowym wielorowkowym?


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob paź 21, 2006 17:11

przy okazji i ja do tematu sie podepne
Tuning_Boy_2005, ja ci powiem,żwe wymieniałem przy okazji rozrządu wszustko łącznie ztym napinaczem i piski dalej są,ale co jest ciekawe tylko na zimnym silniku,jak się zagrzeje jest ok,z miskiem ostatnio ten pasek sciągneliśmy i odpaliłem silnik bez niego i nie piszczało,dalej więc nie doszedłem do tego co to moze być



Awatar użytkownika
Tuning_Boy_2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: czw lut 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Tuning_Boy_2005 » sob paź 21, 2006 17:43

no ja autko przywiozlem auto w tamtym roku i mam rachunek ze przed moim kupnem byl wymieniany rozrzad, zloty60 na wolnych obrotach nie drga wcale tylko jak lekko mu dam gazu to ta rolka bardzo lata i troche piszczy, jak wyloncze silnik i chwytam rolke to chodzi na boki, a gora dol to ona ma chodzic bo przezto naciaga pasek, wiec mysle ze na rolce jest lozyska rozwalone, no jak jeszcze siedze w aucie na wolnych obrotach nic nie slychac a jak dam centymetr gazu to drga bardzo glosno, wiec jak to nie rolka to juz niewiem co to moze byc, nawet wywalilem oslone z rozrzadu ale ona wogule nie drga :)


http://www.vwslask.pl/

lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » sob paź 21, 2006 18:01

wygląda na to ze do wymiany napinacz paska... tylko w 1Y sa napinacze? u mnie nie ma:/ w 1Z jezeli drga to napinacz siadł


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob paź 21, 2006 18:04

lukopr pisze: tylko w 1Y sa napinacze
w nich naciag reguluje się porzez przesunięcie alternatora



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [MK3 1.9D] Piszczy pasek alternatora jak zimny

Post autor: leo... » sob paź 21, 2006 18:39

Tuning_Boy_2005 pisze:posiadam MK3 1,9 D i mam problem, poniewaz jak jest zimny to piszczy mi pasek alternatora, wymienilem go i dalej piszczy ale nie tak glosno, wiec chce wymienic rolke napinającą, wie ktos jak to sie wymienia??
kółko alternalora sie wyrobiło - wymień i zapomnij o piskach



Awatar użytkownika
Tuning_Boy_2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: czw lut 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Tuning_Boy_2005 » sob paź 21, 2006 19:37

lukopr pisze:wygląda na to ze do wymiany napinacz paska... tylko w 1Y sa napinacze? u mnie nie ma:/ w 1Z jezeli drga to napinacz siadł
tzn ze trzeba caly mechanizm kupic czy wystarczy samą rolke kupic???

[ Dodano: 21 Paź 2006 19:39 ]
leo... pisze:
kółko alternalora sie wyrobiło - wymień i zapomnij o piskach[/quote pisze:
a mozna kupic samo kółko alternatora?? czy trzeba wymienic caly alternator??

[ Dodano: 21 Paź 2006 19:49 ]
te piszczenie to ustaje jak jest ciepły, tylko teraz bardziej mnie denerwuje te drganie tego napinacza i niewiem co zrobic, sprawdzalem na allegro i nie znalazlem calego napinacza a w ASO to bedom chcieli wszystkie pieniadze :(


http://www.vwslask.pl/

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob paź 21, 2006 23:01

w 1Y nie ma napinacza mpiszczał pasek gates wymieniłęm na contintecha i ok, a u kolegio poranne piski były spowodowane lekkim obracaniem się gumy na dużym dolnym kole gumowo metalowym- te które czasami sie giba jak ktos zle założy rozrzad. Ponoć to se zdarza a koło dużo kosztuje bym sie tym nie martwił.



jendrula36
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 21:28
Lokalizacja: pajęczno

Post autor: jendrula36 » ndz paź 22, 2006 08:30

ja w zeszłym tygodni wywaliłem getssa po roku czasu zostały z niego strzępy ,getss robi cholernia twarde paski ,założyłem contitecha i przestało a już miałem kupywać rolkę do alternatora .postaw na mięki pasek taki który po wyjęciu z opakowania będzi próbował przyjąć owalny kształt ,niekture paski są tak twarde że po zdjęciu opakowaniw nawet się ni prubują prostować .powodzenia



Awatar użytkownika
Tuning_Boy_2005
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: czw lut 16, 2006 22:51
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Tuning_Boy_2005 » ndz paź 22, 2006 10:22

dobra juz wszystkich rozumie piszczeie to ustepuje jak sie zagrzeje ale mnie non stop te drganie tej rolki denerwuje to jak by cos bylo luzen czy qrde juz sam nie wiem co to moze byc zaraz ide zrzucic pasek i sprawdze rolke

[ Dodano: 22 Paź 2006 11:26 ]
no i chyba juz znalazlem przyczyne :) poszlem do garazu zrzucilem pasek alternatora i wlonczylem auto i cisza, nic nie szuszczy nic nie drga, wiec to chyba rolka napinacza była głównym sprawcą :/) ponizej fotki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81d ... b17ec.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/146 ... ea990.html

[ Dodano: 23 Paź 2006 18:12 ]
no i po klopocie :) wymienilem rolke i troche to ucichło, ale nie dalo mi to do konca spokoju wiec postanowilem rozkrecic caly napinacz , wymontowalem alternator puzniej wyjalem cale trzymanie napinacza i rolki, rozebralem na czesci pierwsze, wyczyscilem sprezyne , dalem nowy smar, poskladalem, i przyczyna drgan bylo to ze byly wyrobione tuleje przez ktore przechodzi cały pret na ktorym trzyma sie rolka napinacza, wynienilem te tuleje poskladalem wlonczylem motor i jest cichosza :) wiec caly koszt jaki mnie przyszedł to 73 zł za rolke napinacza i 15 zł tulejki :) to w takim razie kolo pasowe jest ok :)


http://www.vwslask.pl/

spirala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 04, 2005 17:40
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Pasek

Post autor: spirala » wt lis 07, 2006 20:44

Chłopaki to jak jest z tym paskiem?? ja mam mk3 1.9d no i nie ma tam napinacza są trzy koła od alternatora pompy wodnej i silnika, najlepsze jest to że pasek jest rowkowany a koło pompy wody jest prawie gładkie. No i oczywiście piszczy no i starcza mi na 6 miesięcy to juz drugi w tym roku i bez zmian. Co robić.......???



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt lis 07, 2006 21:18

Słuchaj ja ustaliłem u siebie piski na zimno była to guma na dolnym kole z guma była poękana i element z metalem na zimno na nim sie obracał i powodował pisk, wpadłęm na to zaznaczyłem kredą połozenie gumy i metalu i sprawdziłem po 2 dniach i byą róznica wymmieniłem koło i ok ale koszt :grrr: 420zł



Jarcage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw kwie 30, 2009 22:26
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

Re: [MK3 1.9D] Piszczy pasek alternatora jak zimny

Post autor: Jarcage » czw paź 03, 2013 19:04

w pierwszej kolejnosci sprawdzic dolne kolo pasowe walu korbowego( te z gumą) tak jak kolega wczesniej pisal zaznaczyc kredą i za jakis czas sprawdzic. a przy załozeniu nowego paska polecam założyc sprzęgło na alternator- zmniejszy drgania na pasku i wydłuży jego żywotność.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości