[mk2] Olej się leje

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

[mk2] Olej się leje

Post autor: Darayavahus » pn paź 16, 2006 22:04

Mam problem z wyciekiem oleju. Główne źródło jest gdzieś za paskiem rozrządu. Z tyłu silnika. Nie mam jak tam zajrzeć za bardzo ale jak wsadziłem tam rękę to aż ciekło z niej i na jakiejś obudowe(?) pod silnikiem też jest sporo oleju. Druga sprawa to jest jeden kabelek dołączony do silnika z prawej strony z boku, nad wakupompą ale pod głowicą.Co go wytrę to jest za raz cały wysmarowany. Czy to są objawy uszczelki pod głowicą?


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn paź 16, 2006 23:49

Darayavahus pisze:Główne źródło jest gdzieś za paskiem rozrządu
Uszczelniacz wału, albo uszczelka pod pokrywą zaworów, ale sam byś to zauważył od góry. Uszczelniacze są po 10-15 zł (kupowałem do benzyniaka 1.8). Niestety trzeba zdjąć pasek i koło pod którym cieknie.
Na 99% to nei uszczelka pod głowicą.
A to co mówisz to nie jest jakaś odma z głowicy, do bloku? Taki gumowy wężyk? Jeśli to on, u mnie też jest wysmarowany ;)



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » wt paź 17, 2006 10:34

Grzesiekk1982 pisze: A to co mówisz to nie jest jakaś odma z głowicy, do bloku? Taki gumowy wężyk? Jeśli to on, u mnie też jest wysmarowany ;)
No nie, nie jest to wężyk. To jest przewód elektryczny, tylko wtyczkę ma w takiej gumowej obudowie. Pojedyńczy kabel - może masa jakaś. Nie tyle o niego mi chodzi, ale o jego sąsiedztwo z którego moze lecieć, albo o miejsce gdzie wczodzi do silnika.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt paź 17, 2006 10:47

Darayavahus pisze:No nie, nie jest to wężyk. To jest przewód elektryczny, tylko wtyczkę ma w takiej gumowej obudowie. Pojedyńczy kabel - może masa jakaś. Nie tyle o niego mi chodzi, ale o jego sąsiedztwo z którego moze lecieć, albo o miejsce gdzie wczodzi do silnika.
czyli to jest z przodu silnika (w gumowej obudowie z pojedynczym kabelkiem)
to jest to czujnik ciśnienia oleju ...
opisz dokładniej albo cyknij fotkę jeśli to nie to ...



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » wt paź 17, 2006 11:10

z tym wyciekiem to najprawdopodobniej uszczelniacz... ale moze być ten na wale albo ten wyżej na wałku..
Trzeba rozebrać i oblookać... troche roboty oczywiście jest... koszt uszcelniacza do 1.6 D to 10-12 zł (Erling) Na twoim miejścu wymienił bym odrazu wszystkie 3 sztuki .. i tak już wszystko musisz rozebrać.. a po co znowu za jakiś czas to ściągać jak ci strzeli następny..



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » wt paź 17, 2006 15:20

Faktycznie, najłatwiej pokazać:

Obrazek
Podejrzane miejsce

Obrazek
Widok bardziej z góry

Obrazek
Miejsce pod podejrzanym

Obrazek
Ten przewodzik, teraz niby suchy ale to dlatego, ze przedwczoraj wycierany. Pod gumą pewnie mokro.

Ten druciany zaczep i plastik to osłona paska rozrządu - tak dla orientacji w terenie.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości