[MK4 TDI] Problem z wentylatorami.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

[MK4 TDI] Problem z wentylatorami.

Post autor: zygimar » sob paź 07, 2006 19:34

Witam

Mam problem z wentylatorami. Po przekręceniu stacyjki wentylatory się załączają (silnik nie włączany). Po wyciągnięciu kluczyków działają jeszcze prze ok 10 min nawet jak silnik jest zimny.
Np. załączam stacyjke (bez uruchamiania silnika, silnik całkowicie zimny), wyłączam a wentylatory działąją.
Aktumulator mi całkowicie rozładowują i jest to wkurzające.
Co moze być przyczyną, który z czujników??
PROSZE O POMOC.


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [MK4 TDI] Problem z wentylatorami.

Post autor: leo... » ndz paź 08, 2006 04:36

zygimar pisze:Witam

Mam problem z wentylatorami. Po przekręceniu stacyjki wentylatory się załączają (silnik nie włączany). Po wyciągnięciu kluczyków działają jeszcze prze ok 10 min nawet jak silnik jest zimny.
Np. załączam stacyjke (bez uruchamiania silnika, silnik całkowicie zimny), wyłączam a wentylatory działąją.
Aktumulator mi całkowicie rozładowują i jest to wkurzające.
Co moze być przyczyną, który z czujników??
PROSZE O POMOC.
czujnik w chłodnicy sprawdź ...



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz paź 08, 2006 13:55

A masz klimatyzację? Przy włączonej klimie wentylatory działają cały czas. Może coś w sterowaniu klimy nawaliło i wentylatory są bez przerwy włączone (mimo, że ona nie jest)?



zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » ndz paź 08, 2006 20:16

LEO gdzie znajduje sie czujnik. Czy zalaczanie tych wentylatorow odpowiedzialny jest ten bimetalowy na dole chlodnicy czy czujnik temp. cieczy chlodzacej umieszczony u gory kolo glowicy silnika.

Grzesiekk1982 - gdzie moge znalesc czujnik odpowiedzialny za sterowanie wentylkatorami od klimy??
Czy przy prawidlowo dzialajacej klimie wentylatory tez dzialaja po zgaszeniu silnika przez ok 7-10 min??


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » ndz paź 08, 2006 20:24

zygimar pisze:odpowiedzialny jest ten bimetalowy na dole chlodnicy
dokladnie ten



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz paź 08, 2006 21:12

zygimar pisze:Grzesiekk1982 - gdzie moge znalesc czujnik odpowiedzialny za sterowanie wentylkatorami od klimy??
Czy przy prawidlowo dzialajacej klimie wentylatory tez dzialaja po zgaszeniu silnika przez ok 7-10 min??
Co do 1 to raczej nie chodzi o czujnik. Wentylatory włączają się razem z klimą, neizależnie od temperatury silnika (nawet dzis nad ranem mogę włłączyć silnik, sekundę po nim klimę i wentylatory się włączą. Nie wiem nawet na jakiej to zasadzie działa (mże przekaźnik klimatyzacki wszystko włącza? Nie wiem dokładnie, nie chcę Cię zmylić.
Co do 2 pytania, to zdecydowanie nie..

A gdyby wyjąć przekaźnik klimatyzacji i włączć silnik? Nie wiem czy to coś zmieni, ale nie szkodzi spróbować. Nie wiem, gdzie jest przekaźnik klimy (prawdopodobnie pod maską).

Znalazłem informację, że pzrekaźnik włączający wentylatory chłodnicy to R13, ejst on ostatni w środkowym rzędzie(nie wiem czy odpowiednio patrzę:góra dół dlatego wyjaśnie jeszcze) jest on po tej stronie, gdzie pod nim są 2 pzrekaźniki umieszczone o 1 cm niżej od całego rzędu. On jest nad nimi w środkowym, ostatni. Może to z nim coś nie tak?

[ Dodano: 08 Paź 2006 21:14 ]
A jeśli amsz climatronic, a byłoby to winą klimatyzacji to napewno powinno wyść na VAG



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » pn paź 09, 2006 02:40

zygimar pisze:LEO gdzie znajduje sie czujnik. Czy zalaczanie tych wentylatorow odpowiedzialny jest ten bimetalowy na dole chlodnicy czy czujnik temp. cieczy chlodzacej umieszczony u gory kolo glowicy silnika.

Grzesiekk1982 - gdzie moge znalesc czujnik odpowiedzialny za sterowanie wentylkatorami od klimy??
Czy przy prawidlowo dzialajacej klimie wentylatory tez dzialaja po zgaszeniu silnika przez ok 7-10 min??
klime zostaw w spokoju na razie ... jeśli wentylatory "świrują" nawet na wyłaczonym silniku - klima nie jest odpowiedzialna za to ...

generalnie bimetal do sprawdzenia - on jest odpowiedzialny za włącz/wyłącz wentylatory (bez udziału klimy) - układ jest prosty bez dodatkowych przekaźników - nie powinieneś mieć problemów z diagnostyką



zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » pn paź 09, 2006 09:06

Zaczne od najprosterzego tak jak mowi LEO zobacze czy bimetal jest OK.


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości