[mk2] Niebieski Dym - Turbo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

[mk2] Niebieski Dym - Turbo

Post autor: SkinnerPL » sob paź 07, 2006 16:28

Witam.
Mam Silniczek JR i problem wyglada nastepujaco:
Przy jezdzi spokojnej autko nie kopci prawie. Ale przy jezdzie bardziej agresywnej/ bardzo agresywnej za autem widze kłęby dymu. Zatrzymalem sie, i wcisnelem sandal do ziemi, ujrzalem wtedy kleby niebieskiego dymku... Czytalem ze to jest wina turbo.
I moje pytanie. Co dokladnie moze byc nie tak, co nalezaloby zmienic / sprawdzic. Jestem totalnym laikiem bo od 2 tygodni mam autko.

Zauwazylem ze troche oleju mi bierze, a niewiele nim jezdzilem bo caly czas go naprawiam, znaczy takie rzeczy kosmetyczne jak szpachlowanie itp.

Prosze o pomoc



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » sob paź 07, 2006 18:34

SkinnerPL pisze:Co dokladnie moze byc nie tak, co nalezaloby zmienic / sprawdzic. Jestem totalnym laikiem bo od 2 tygodni mam autko.
Najprawdopodobniej to turbo siada i puszcza olej... Naprawa turbiny raczej jest nie opłacalna...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

VW_Fan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 07, 2006 18:11
Lokalizacja: wlkp

Post autor: VW_Fan » sob paź 07, 2006 18:46

a jak jest u ciebie ze stanem plynu w chlodnicy?
bo jesli poszla uszczelka pod glowica i silnik bierze plyn to tez przy wiekszych obrotach z rury wydechowej wydobywaja sie kleby niebieskawego dymu (duze kleby).



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » sob paź 07, 2006 19:48

bo jesli poszla uszczelka pod glowica i silnik bierze plyn to tez przy wiekszych obrotach z rury wydechowej wydobywaja sie kleby niebieskawego dymu
wtedy to bardziej biały ten dymek jest. Jesli ci ubywa oleju to tak jak mowi/pisze palen, najprawdopodobniej turbina sie skonczyła. Mozna kupis po regeneracji albo urzywke tyle ze z urzywka roznie moze byc. Najlepiej to zciagnij rurke ssaca i zobacz czy turbina zaolejona jest (wilgotna bedzie zawsze a jak sa duze ilosci oleju to turbo do pupy). Mozna tez złapac za os turbo i zobaczyc czy ma luzy (na postoju oczywiscie :) ). Jak go kupowałes to nie kopcił?? Ogolnie kiepska sprawa. Poprostu nabyłes delikatnie mowiac nieciekawy wozek.



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » sob paź 07, 2006 20:08

wiec plyn chlodniczy jest ok. maszina kopci od kupienia, ale ponoc przed wymiana glowicy nie kopcil. turbina dosc dobrze chodzi. zalacza sie przy obrotach okolo 2500 i rwie do przodu niezle, tylko duzo dymu zostawia. Aha uszczelka byla wymieniana pod glowice zaworow, ale ta uszczelka jest korkowa i ja rozwalilo, dosztukowalem troche silikonem czerwonym... ale bede chcial wymienic na ta gumowa, pokrywa od zaworow jest troche krzywa i nie ma tych szpilek do zakrecania tyko musialem zrobic na srubki zwykle...

kurde ostatnio samochod byl skasowany... caly tyl mial zniszczony, a wszystko co z przodu mial bylo w dobrym stanie... oczywiscie nie zdazylem na okazjie i rozeszly sie czesci... silnik byl taki jak ja mialem... moze turob bylo by z niego dobre? ;/



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » sob paź 07, 2006 20:23

To troche podniszczony ten motor. Jakis kowal go musiał miec bo szpilki pourywane. A ta uszczelke to dlaczego rozwaliło? Ja mam korkowa (z innymi sie nie spotkałem) i jest ok. Ta sciema z głowica niezła. A moze zmienili głowice razem z turbina :). Sprawdz jeszcze ta turbinke czy zaolejona to bedzie wiadomo. Ale jak nigdzie oleju nie puszcza a go ubywa to na 90% turbina. A jaki kolor ma płyn chłodniczy? Nie jest wymieszany z olejem albo olej nie jest z płynem?



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » sob paź 07, 2006 20:27

Uszczelke rozwalilo jak dokrecalem pokrywe... chcialem zeby jakos to bylo a tu ja zgniotlo... te korkowe sa tansze a te gumowe drozsze ale mozna je sciskac... chociaz ta co mialem wczesniej (gumowa) to ktos tak zscisnol ze sie przerwala... w ukladnie chlodniczym oleju nie ma... znaczy przynajmniej w zbiorniczku nie ma...

co mozna zrobic zeby tak nie kopcil? nie mowie tu o wymianie turba...



VW_Fan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 07, 2006 18:11
Lokalizacja: wlkp

Post autor: VW_Fan » sob paź 07, 2006 20:28

bo jesli poszla uszczelka pod glowica i silnik bierze plyn to tez przy wiekszych obrotach z rury wydechowej wydobywaja sie kleby niebieskawego dymu
damian
wtedy to bardziej biały ten dymek jest
po czesci masz racje lecz w przypadku popularnego plynu chlodniczego "Petrygo" dym wydobywajacy sie z rury wydechowej jest jasno niebieski! wiem to poniewaz mi poszla uszczelka oraz paru sasiadom w roznych samochodach z silnikami napedzanym ON. ale widzialem rowniez ze przy uszkodzeniu uszczelki lecial bialy dym nie pamietam tylko co tamta osoba miala wlane do ukladu (napewno nie wode bo byla zima)

jeszcze takie pytanie do SkinneraPl czy silnik ma przedmuchy i jesli ma czy sa one duze?



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » sob paź 07, 2006 20:42

przedmuchy tzn co?
przepraszam za lamerskie pytanie :]



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » sob paź 07, 2006 21:56

SkinnerPL pisze:Uszczelke rozwalilo jak dokrecalem pokrywe
:panna: :panna: :panna: Widocznie za duzo siły masz. Przecierz to sie lekko dokreca.
SkinnerPL pisze:co mozna zrobic zeby tak nie kopcil?
No słyszałem ze ktos gdzies tam jak nie miał na remont turba odłaczył całkowicie turbine z obiegu oleju i wybebeszył wirnik zeby sie na sucho nie kreciła czy jakos tak. Oleju nie ubywało tyle ze woz mułowaty jak jasna cholera. Nie wiem czy było by to mozliwe w golfie ale chyba tak nigdy nie praktykowałem :) . Ale zeby wozik był cacy nic innego jak wymiana. Niczym tego wycieku nie zatkasz.



SkinnerPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 12:07
Lokalizacja: MysłoVWice
Kontakt:

Post autor: SkinnerPL » ndz paź 08, 2006 09:24

@damian24
duzo sily tam nie uzywalem... pokrywa jest krzywa i na tych srobkach jest luz i jak dokrecalem po lekku to w koncu ta krzywa czesc pokrywy zgniotla uszczelke i wyszla ona bokiem :-(

Zobacze ile pochodzi te turbo i najwyzej kupie nowe... nie bede jezdzil jak na wyscigach bo szkoda oleju :D tak to by mi palil wiecej oleju jak ropy :D



jessi1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 13:12
Lokalizacja: Gizycko

Post autor: jessi1985 » sob kwie 14, 2007 10:21

napewno turbinka poszla!!! musisz wzic pod uwage,ze po wymianie na nowa-bedzie Ci kopcilo masakrycznie przez jakies 800-1000km,dopoki nie przepali starego oleju-zaleglego w rurach i kabelkach. :)
Buzka!
Monia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości