mk3 swiece zarowe nie zawsze sie wlaczaja

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jacas69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 09:20
Lokalizacja: rzeszów

mk3 swiece zarowe nie zawsze sie wlaczaja

Post autor: jacas69 » pt wrz 29, 2006 22:10

mam taki objaw ze nie zawsze wlacza mi sie podgrzewanie swiec i tak przekrecam kluczyk i swiece nie grzeja cofam przekrecam jeszcze raz i wtedy grzeja . w czym jest problem pomocy



tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » pt wrz 29, 2006 22:17

Witam , mam ten sam problem ale ja sobie narazie dałem spokój mnie to nie przeszkadza, nawet nie wnikam co to jest ale kiedyś zabiore się za to. Pozdrawiam



radoalpin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lis 21, 2005 13:22
Lokalizacja: Grudziadz Koszalin
Kontakt:

Post autor: radoalpin » pt wrz 29, 2006 22:52

u mnie sie takze niekiedy to zdzarza, z mila checia bym sie dowiedzial, co jest nie tak??



jacas69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 09:20
Lokalizacja: rzeszów

moze ktos wie?

Post autor: jacas69 » sob wrz 30, 2006 09:42

i wyjasni ten problem?



Awatar użytkownika
bialek83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 24, 2006 23:38
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: bialek83 » sob wrz 30, 2006 12:30

U mnie też się tak zdarza ale nie jest czasem tak, że jak otwiera się drzwi kierowcy to wtedy podgrzewają się świece i jak przekręci się zapłon to wtedy już nie świeci się kontrolka, bo świece są już wstępnie podgrzane. Ale nie jestem tego pewien.



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » sob wrz 30, 2006 14:43

W samochodach jest jest moduł który steruje grzaniem świec i w niektórych wersjach bierze też informację od czujnika drzwiowego kierowcy. Kiedy silnik jest zimny i długo nie otwierany wejście do sam. od strony kierowcy i zamknięcie drzwi powoduje wstępne grzanie świec aby było dla kierowcy wygodnie i szybko mógł odpalić samochód. Jak się nie pali na desce można zawsze od razu odpalać auto. Jak nie oddpalisz ponowne zamknięcie drzwi i otwaieranie w ciągu ok 20 min nie spowoduje już grzania świec. Możesz to sprawdzić przychodzać rano otwierasz drzwi od strony kierowcy i nie zamykaj zostaw otwarte i przekreć stacyjkę na 100% zapali się kontrolka świec. Nie mam sensu cofac i przekrecac jeszcze raz stacyjki aby zaswieciła sie kontrolka. Moduł ten steruje tez wstepnym grzaniem swiec przez ok 2,5 min po odpaleniu auta. Jak macie pytania w tej sprawie to pomogę
P.S nie musicie nic robić macie sprawne auta na 100%
P.S tu macie odp. z książki obsługi orginalnej golfa http://vw2.info/galerie/mk3/Data/page.htm?37,0 tylko do góry nogami :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości