[MK3 SDI] Obejmy przy filtrze paliwa???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dareh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 15:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[MK3 SDI] Obejmy przy filtrze paliwa???

Post autor: dareh » wt wrz 19, 2006 13:22

Witam !! Zabieram sie do wymiany filtra paliwa i mam pytanie odnośnie zacisków na przewodach paliwowych ( Na zdjęciu poniżej). Wyglądają na zakładane fabrycznie i jednorazowe , czy ktoś je zdejumował i zakładał . Czy raczej muszę przed wymianą filtra zaopatrzyć się w nowe obejmy.??? dzięki za podpowiedzi hej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 16:18 przez dareh, łącznie zmieniany 1 raz.



golfkiller69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 01:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: golfkiller69 » wt wrz 19, 2006 13:27

prosta sprawa rozegnij to srubokretem zdejmij wymien potem zagnij spowrotem nie znisczy sie ja tak robiłem :satan:



Awatar użytkownika
piecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 18:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: piecu » wt wrz 19, 2006 14:20

no zgadza sie, da sie to spokojnie odzyskac


SPRZEDAM CZESCI DO MK1 GTI i nie tyko http://www.vw-youngtimer.pl/forum/viewtopic.php?t=4606&start=0

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56976 Posiadacze mk1 łączcie się ;)

Awatar użytkownika
dareh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 15:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: dareh » wt wrz 19, 2006 16:21

Dzieki !! Spróbuję rozgiąć i po wymianie zagiąć spowrotem (żeby tylko paliwo nie ciekło) hej



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » wt wrz 19, 2006 20:00

golfkiller69 pisze:prosta sprawa rozegnij to srubokretem zdejmij wymien potem zagnij spowrotem nie znisczy sie ja tak robiłem
a jak sie nawet zniszcza, jedz do sklepu i kup takie na wkret, tylko niech Ci dobierze odpowiednia srednice (maja zakres od ... mm do ...mm), ja tak mam i nie narzekam, koszt około 50 groszy to nie majatek, a po co sie meczyc i kombinowac :bigok:

p.s. wymieniajac filtr paliwa warto tez wymienic zaworek zwrotny (nie wiem czy dobrze napisalem) ten bialy plastyk nad filtrem, ja nie wymienilem i mialem objawy zapowietrzonego diesela...


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » wt wrz 19, 2006 20:30

PGrzemek pisze:
golfkiller69 pisze:prosta sprawa rozegnij to srubokretem zdejmij wymien potem zagnij spowrotem nie znisczy sie ja tak robiłem
a jak sie nawet zniszcza, jedz do sklepu i kup takie na wkret, tylko niech Ci dobierze odpowiednia srednice (maja zakres od ... mm do ...mm), ja tak mam i nie narzekam, koszt około 50 groszy to nie majatek, a po co sie meczyc i kombinowac :bigok:

p.s. wymieniajac filtr paliwa warto tez wymienic zaworek zwrotny (nie wiem czy dobrze napisalem) ten bialy plastyk nad filtrem, ja nie wymienilem i mialem objawy zapowietrzonego diesela...
co do obejm - jak najbardziej nowe na śrubokręt - jak pocieknie paliwo pół biedy - gorzej jak się zacznie układ zapowietrzać :hehe:

co do zaworka - jesli bangla - zostaw oryginał - zamienniki są raczej marnej jakości



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » wt wrz 19, 2006 21:55

PGrzemek, zgadzam sie z tym kolega a przy rozginaniu starego seryjnego zacisku mozna i wezyk śrubokretem przeciac gra nie warta swieczki ,a nawet jak odzyskasz te zaciski i załozysz je drugi raz i paliwo zacznie ci leciec czy bedzie ciagnał powietrze i tego nie zauwarzysz to dopiero bedziesz miał problem.
MOIM ZDANIEM TE ZACISKI SA JAK PREZERWATYWY JEDNORAZOWE :bigok:


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » śr wrz 20, 2006 15:38

Są to zaciski jednorazowego użytku i lepeiej będzie jak się zaopatrzysz w nowe skręcane - unikniesz ryzyka zapowietrzenia układu :bigok:

Takie zaciskowe też gdzieś widziałem - są do kupienia napewno - tylko po co kombinować...

Pozdroooooooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
dareh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 15:18
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: dareh » śr wrz 20, 2006 16:38

Dzięki !! Kupiłem filtr VW - 29zł i 2 szt obejmy skręcane na srubokręt - 1zł - jutro biorę się za wymianę.Pozdrawiam Hej



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » śr wrz 20, 2006 22:07

dareh pisze:Dzięki !! Kupiłem filtr VW - 29zł i 2 szt obejmy skręcane na srubokręt - 1zł - jutro biorę się za wymianę.Pozdrawiam Hej
POWODZENIA !!!

Masz jeszcze linka z poradą :dol: na temat 'wymiany filtra paliwa w 1,9TDI'



++++++++PORADA LINK+++++++++

POZDROOOOOOOO :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw wrz 21, 2006 09:30

Ostatnio kupowalem w ASO takie opaski (tylko chyba mniejsze) na przewody cisnieniowe (N75). Koszt 3zl/szt.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości