Jak zwiększyć moc w 1.6 TD (JR)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bociekvitava

Jak zwiększyć moc w 1.6 TD (JR)

Post autor: bociekvitava » pn sty 31, 2005 17:49

Chcialem zrobić SWAP na 1.9 TD ale dużo jest ich w wersji AAZ a jest to tylko 5 KM więcej od mojego więc zrezygnowalem.Teraz myśle o dolożeniu intercoolera do mojego poczciwego 1.6 TD oraz o zmianie turbiny na większą wraz z zastosowaniem "wolnego" wydechu.Co o tym myślicie?????Jaką turbinę zastosować???[/list]
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2007 20:43 przez bociekvitava, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pn sty 31, 2005 21:36

Taką np. z SB - z chłodzeniem +intercoler


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt lut 01, 2005 00:04

oj duzo na forum juz bylo na ten temat
zaloz intercooler co do zakladania turbo od SB/RA bedzie troche roboty bo jest chlodzona woda i trzeba podpiac cala instalke ale najwiekszy problem bedzie z podlaczeniem instalacji do zalaczania sie dodatkowego chlodzenia woda po jezdzie gdy silnik jest wylaczony dokladnie niewiem jak to wyglada ale tak jest w SB
poza tym turbo w SB ma takie samo cisnienie co w JR 0.8bara czyli raczej niebedzie roznicy tylko tyle ze jest trwalsza bo ma 2 chlodzenia
niewiem czy pasowaloby od jakiegos TDi bo tam sa juz grubo ponad 1bar ciesnienie z drugiej strony do takiego cisnienia moze nie byc przystosowany silniki i w calkiem nie dlugim czasie moze sie rozsypac
to sa moje domysly takze mozesz sie kolego sugerowac tym ale nie musisz te ojekcje sa tak na zdrowy chlopski rozum



bociekvitava

Post autor: bociekvitava » wt lut 01, 2005 12:46

Dziękówka za odzew.!Przyznam że największe nadzieje wiązalem ze zmianą turbiny i większym ciśnieniem doladowania.Ale Krzylu sprowadzileś mnie na "ziemię",faktycznie mój osiemnastoletni TD może już tego nie wytrzymać.Chyba pozostane przy pomyśle SWAP-u na 1.9 ale w wersji 90 konnej.Tylko niestety potrzeba dużo cierpliwości żeby takowy znaleść za rozsądne pieniądze.Gdyby ktoś slyszal o takim silniku z woj. pomorskiego proszę o kontakt.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt lut 01, 2005 13:05

TDI to bedzie najlepsze wyjscie kolego
szkoda silnika 1.6 a jeszcze mozesz go komus sprzedac i bedzie jeszcze sluzyl komus
musisz napewno szykowac z 3000zl najmniej



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » pt lut 25, 2005 03:17

ja mam w TDI i wiesz co hmm,moj kuzyn ma 1,9 TD AZZ 75km tylko ze dozucil intercooler i podkrecil dawke na pompie,efekt?? TDI 90 km nie ma zadnych szans,powaga,bo w tdi masz sterowanie pomppa w oparciu o potencjometr,a w takim normalnym TD pompa sterowana jest linka i tam jak mu dasz to on dostaje tyle zupy ile mu dasz,moze czasem troche przykopci ale idzie jak burza,wskazowka obrotomierza wychodzi grubo poza skale na kazdym biegu,210km/h wycisnol z niego,jest to MK3...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt lut 25, 2005 19:05

marcinvw pisze:ja mam w TDI i wiesz co hmm,moj kuzyn ma 1,9 TD AZZ 75km tylko ze dozucil intercooler i podkrecil dawke na pompie,efekt?? TDI 90 km nie ma zadnych szans,powaga,bo w tdi masz sterowanie pomppa w oparciu o potencjometr,a w takim normalnym TD pompa sterowana jest linka i tam jak mu dasz to on dostaje tyle zupy ile mu dasz,moze czasem troche przykopci ale idzie jak burza,wskazowka obrotomierza wychodzi grubo poza skale na kazdym biegu,210km/h wycisnol z niego,jest to MK3...
:panna: :panna: :panna:
dobre dobre sciemy no to ile ma on kon tyle samo co twoj pewnie moze z 5km wiecej ale kolego zrozum ze TDi ma wiekszy i to duzo wiekszy moment obrotowy skoro uwazasz ze twoj dojstaje to chyba masz mocno zmasakrowanego Tdi skoro najwiekszy mul z Turbo Diesli Vw bierze cie jak chce
a co do wlewania sie wachy to kolego rozkmin sobie pewna rzecz ze masz to uwarunkowane obrotami i pompa wtryskowa bo dzieki obrotom dawkuje sie paliwo i wyzsze tym wiecej ale napewno nie przestawil max obrotow na 6000 bo to DIESEL!!!!max to przez chwile 5150obr/min
nominalnie 4600obr/min czy to TDi czy TD to absolutny max chyba ze z gory lecisz to napewno sie rozpedzi do wiekszych obrotow ale to sie nieliczy
co 210km/h w orientacyjnym 95km Dieslu to juz napewno niewieze i mozesz pisac co chcesz ale to na bank nie prawda!!!!!
skoro GTI 16V ma taki vmax kolego!!!!
a gdzie klekot do GTI 16V??? :rotfl:
licznik przeklamuje i to sporo
zreszta jak moze TD *#cenzura#* TDI nierozumim tego
przeciez roznica miedzy momentem obrotowym tych dwuch aut jest ogromna bo na max obrotach napewno niejezdzi zeby uzyskac max moc
dlatego jezdzi sie na momencie obrotowym a nie na mocy!!!!
TD 143Nm
TDI 202Nm
nawet jak ma intercooler to moze dac mu to orientacyjnie 20Nm dawka moze dac ale nie musi wiec bedzie cos okolo 170Nm wiec jeszcze daleka droga do Tdi
Bzdury!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » pt lut 25, 2005 19:24

Podziwiam Cie Krzylu ze chcialo Ci sie tyle pisac :jezor: Ja bym po prostu stwierdzil to jednym zdaniem: A swistak siedzi.... :rotfl:


Wielki projekt....rozpocznie sie latem !

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt lut 25, 2005 19:32

hahaha
dobre nastepnym razem bede wiedzial jak to napisac w wielkim skrocie........



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » sob lut 26, 2005 17:17

czlowieku ale zwiekszasz dawke paliwa na pompie,chyba sam nie wiesz co mowisz nigdy tego nie robiles to sie nie udzielaj,ja wiem ze to jest szokujace ale prawdziwe,w 1,6 GTD JR samo zwiekszenie dawki podowduje tak duzy przyrost mometu i mowie wam,to wyglada tak,na luzie daje mu sie gazu powoli tak do 2400-2600 a zachwile sam zapierdala do samego konca bez dawania gazu,a wskazowka obrotomierza wychodzila za owy segarek kwarcowy,to za sprawą dzalania owej przystawki na pompie ,ja tak to nazywam chodzi o ten zawor otwierany za pomoca membrany sterowanej cisnioniowo,i wedlug mnie kazdy TD bez tego to jest szit,i nie pieprz mi tu gosciu bo wiem i jezdzilem tym i 90 tdi pochnie kazda i nie tylko,benzyna zeby go wyjebac to musi miec dobra 16V pod maska, na biegu jałowym wystarczy gaz do polowy a moze nawet nie,pozniej juz sam idzie jak mowielem,pozatym TDI nigdy nie bedzie ta reagowal na gaz bo widmo ze jest srterowany elektornicznie ,komputer itd,sonda lambda ten nam na to nie pozwoli,bo to wszytsko i jeszcze przy wspólpracy z przeplywka dobiera nam odpowednia dawke paliwa w stosunku do powietrza i obciazenia ale tak zebysmy nie zanieczyszczali srodowiska,wiec przy np. rozpedzaniu pod gorke tracimy moc w tdi nie z powodu gorki tylko z tego powodu ze on nie dostaje takiej dawki jak normalnie bo juz by zakopcił i nie spelnial tych wszytskich norm ekologicznych,a w td jest pompa mechanicznie sterowana i tam jak sie daje to idzie bez dyskusji,a podkrecajac dawke na pompie to jest tak samo jak by w TDI zalozyc chip,bo przeciez on tez tylko zwieksza dawke,nic pozatym,widzialem juz nie nednego tak przerobionego TD-ka i naprawde efekt jest masakra...
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2005 15:51 przez marcinvw, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » sob lut 26, 2005 17:24

to samo bys uzyskał w TDI zakladajac mu do mu do pompy gure od 1,9 td zeby sterowac ja mechanicznie ,wtedy jest jeszcze lepiej,bo mozna by przezycic cala pompe od 1,9 TD ale nie wiem jak maja sie cisniania wtryskow,bo w tdi z racji bezposredniego wtrsyku jest chyba wieksze cisnienie jak w zwykly TD ale wiem ze ludzie tak robili i to sa zezniki maszyny,zreszta niechcecie to nie wiezcie,przeciez sobie k.... tego nie wymyslilem P.S. pamietajcie jak do sie linką to sie wie ze dostanie a jak da sie na potencjometrze to zalezy od kompa...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » sob lut 26, 2005 17:59

pozatym wezcie pod uwage ze ja nie wychwalam wlasnego auta,mowiąc jak to one nie zapiaerdala bo to jest moje i takie tam,wiec nie wiem po co mial bym sciemniac,mowie co wiem bo takie sa fakty wiem ze ciezko w to uwierzyc ale tak jest,kazdy kto sie tym przejedzie to sie pyta "k.... to jest TD??"



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob lut 26, 2005 18:19

a świstak siedzi i zawija...
hahahahahahahha :rotfl: :rotfl: :rotfl:
łahahaha co do trzymania obrotow 2400-2600
mam tak samo i niemam zwiekszonej dawki paliwa i tez idzie do konca obrotomierza debilu :rotfl: :rotfl: to znaczy ze ma sprawna turbine tylko mośku :green_fuck:
to powiedz mi dlaczego tak nierobia na Modline jak mowisz tylko do
Tdi wciskaja chipy????co????dlaczego tak nie robia???
bo to nie jest zadna modyfikacja co ci to da jak do TDi zalozysz gore od TD
zwyklego TD z 75km moze nawet mniej bo to nie jest przystosowane do gory od Td :panna: :panna:
brechtam :rotfl:
90km daje rade kazdej bezynie tylko 16V wzwyz moze go objechac :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ty naprawde chyba jezdziles cale zycie traktorami :green_fuck:
skad ty sie urwales ziomus



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » sob lut 26, 2005 19:04

skad ty sie urwales???i sam jestes debilem no ok idzie samo ale jak twój klekot nie wkreca sie wiecej niz 5 tys to naprawde jakis klekot,zreszta nie bede gadal z debilem co mysli ze wszytskie rozumy pozjadal...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości