[mk4] Przygotowania do zimy, kila pytan-porad?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piapia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt lip 11, 2006 11:56
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

[mk4] Przygotowania do zimy, kila pytan-porad?

Post autor: piapia » czw wrz 14, 2006 19:50

Moje autko nie ma przyjemnosci wygrzewac sie zima w garazu ;-)
Ostatnia zima pokazała pazurki.
Stoi praktycznie przy samym budynku - otoczony ze wszystkich stron domami.
Planuje kupic grzałke na przewód cieczy chłodzącej. NArazie nie moge odpowiedniej znalezc ;-)
W tej chwili mam zalany olej syntetyczny klasy SAE 15W40. Rozszyfrowujac symbol zima powinien byc rzadszy do -15st. Ostatnia zima przyniosla mrozy dwukrotnie wyzsze. Druga cyfra odpowiada za wysokie temperatury.
Olej tej klasy jest moze odpowiedni dla aut garazowanych.
Czy przy kolejnej zmianie oleju zalac olej innej klasy? np. SAE 5W40 (do -25st).

pozdrawiam


Był MK4 jest AMG C30

[url=http://www.bearteam.pl][size=167][color=red]Bearteam.pl = >[/size][/color][/url][size=150][color=blue]Zapraszam na moja stronę![/color][/size]

Awatar użytkownika
tomba25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn maja 29, 2006 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomba25 » czw wrz 14, 2006 20:25

Akumulator w dieslu w zime to podstawa.

Ja to na bank wymieniam akumulator, bo po dwóch tygodniach zastoju (urlop) nie mogłem odpalic silnika :D Jak sie jeździ codziennie to nie ma problemu z odpaleniem i nie widać że aku ledwo żyje.

Oprócz tego ON w zimę to tylko "zimowy".

Olej silnikowy Motul 5W40 powinien dac radę do -25oC

A zamiast grzałki to wymień wodę na porządne borygo :bajer:



tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » czw wrz 14, 2006 21:08

Grzałka to całkiem dobry pomysły w krajach skandynawski dużo tego mają zamontowanych w autach. A tak to wymień płyn chłodzenia , sprawdź płyn hamulcwy, akumulator to podstawa , płyn do spryskiwaczy zmień na zimowy bo bedziesz miał niespodzianke jak nie zmienisz. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw wrz 14, 2006 21:20

piapia pisze: olej syntetyczny klasy SAE 15W40
co to za olej??

[ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 21:30 ]
piapia pisze: Rozszyfrowujac symbol zima powinien byc rzadszy do -15st.
Kto Ci takich rzeczy naopowiadał??? 15W nie oznacza że to jest olej do -15 , 15 to cyfra umowna, a sam olej zachowuje właściwości do około -20


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
piapia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt lip 11, 2006 11:56
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: piapia » czw wrz 14, 2006 22:17

tomba25 pisze:
A zamiast grzałki to wymień wodę na porządne borygo :bajer:
moja pomylka, nie mam wody tylko petrygo ;-)

Grzalke zamontuje, juz znalazłem dobra oferte. Szkoda mi autka w zime:
http://www.autoakces.republika.pl/oferta.htm

Adamtd pisze: Kto Ci takich rzeczy naopowiadał??? 15W nie oznacza że to jest olej do -15 , 15 to cyfra umowna, a sam olej zachowuje właściwości do około -20
Pierwsza liczba – a więc np. 0 lub 5 czy 10, 15 …itd., mówi o tym jak płynny jest olej przy zimnym silniku („Liczba W” = Winter) czym niższa liczba „W”, tym bardziej płynny jest olej w niskiej temperaturze. Akurat dla 15 tak sie zlozylo ze zakres niskich temperatur siega -15st dla zachowania płynności - według ksiazki VW.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw wrz 14, 2006 22:31

Adamtd pisze:15W nie oznacza że to jest olej do -15 , 15 to cyfra umowna, a sam olej zachowuje właściwości do około -20
Mimo to zachowawcze dane producenta mówią: "Powyżej -15 olej SAE15W40, 15W50, 20W40 oraz 20W50".

Producent zaleca dla : "wszystkie temperatury SAE 5W50, 10W50, 5W60".

[ Dodano: 14 Wrz 2006 22:34 ]
piapia pisze:Grzalke zamontuje, juz znalazłem dobra oferte. Szkoda mi autka w zime:
Jeśli Ci się chce podłączać i wyłączać codziennie samochodzik przed jazdą to spox, ale jak go zostawisz pod pracą (szkołą?) na kilka godzin to i tak d*** zbita ;) Wychłodzi się tak czi inaczej



Awatar użytkownika
piapia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt lip 11, 2006 11:56
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: piapia » czw wrz 14, 2006 22:37

Grzesiekk1982 pisze:
Jeśli Ci się chce podłączać i wyłączać codziennie samochodzik przed jazdą to spox, ale jak go zostawisz pod pracą (szkołą?) na kilka godzin to i tak d*** zbita ;)
zalezy mi tylko na nockach, bo wtedy sa najnizsze temperatury i auto stoi najdluzej. Ustawie wlacznik czasowy po odpowiednim dobraniu czasu przed jazda.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw wrz 14, 2006 22:49

Mnie by się nei chciało :) Ale napewno będzie to dobre dla silniczka i turbinki. Fakt, że w dzień jest dużo mniej mroznie, ale i tak się zdąży wychłodzić po dłuższej chwili. Mimo to, jeśli masz cirpliwość i zapał- warto grzałkę zamontować. Przynajmniej najtrudniejsze rozruchy mu uprzyjemnisz ;)
Mój 1Z z przebiegiem 180 tys zapalał na dotknięcie przy 33 stopniowych mrozach, trzeba odczekać kilkanascie sekund i nie przekraczać 2 tys obr do nagrzania. Nic nie dymi i daje rade :D
Ale wymień ten olej na 5W. On jest całoroczny, "dla wszystkich temperatur" - podaje producent.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości