[MK3 1Z] Poblem z panewkami

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

djmlody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 22:09
Lokalizacja: Polska

[MK3 1Z] Poblem z panewkami

Post autor: djmlody » śr wrz 13, 2006 23:10

Cześć wam mam taki problem robiłem remont passata B4 1.9 TDI silnik 1Z i mam problem tego typu ze wymieniałem panewki i nie jestem pewien czy dobrze wszystko poskładałem bo nie wiem czy w passatach zakłada się panewki zamek na zamek bo zdaje się nic nie pomieszałem ale pierwsza panewka od strony rozrządu po założeniu mi trochę wystaje nie nachodzi jedna na druga troszkę druga jest wystająca nie wiem czy tak powinno być czy popełniłem błąd i czy oznaczenia na pokrywach panewek głównych są numerowane od strony rozrządu czy od strony sprzęgła założyłem panewki KOLBENSCHMIDT i jak położę silnik głowica do dołu i mam rozrząd po lewej stronie to u mnie pokrywy są ponumerowane od 1od strony rozrzadu do 5 czy ktoś się orientuje czy to jest dobrze czy też te numery powinienem mieć do góry nogami jak silnik leży w takiej pozycji. I dlaczego może na pierwszej panewce być takie coś ze jedna wystaje za drugą tak jakby byla jedna szersza. Dodam że wał się obraca w miarę normalnie tylko jak tłoki się mijają to lekko się przytnie czy tak powinno być czy powinien wszędzie chodzić tak samo. Z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 16:03 przez djmlody, łącznie zmieniany 1 raz.



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » czw wrz 14, 2006 14:59

djmlody pisze:Cześć wam mam taki problem robiłem remont passata B4 1.9 TDI silnik 1Z i mam problem tego typu ze wymieniałem panewki i nie jestem pewien czy dobrze wszystko poskładałem bo nie wiem czy w passatach zakłada się panewki zamek na zamek bo zdaje się nic nie pomieszałem ale pierwsza panewka od strony rozrządu po założeniu mi trochę wystaje nie nachodzi jedna na druga troszkę druga jest wystająca nie wiem czy tak powinno być czy popełniłem błąd i czy oznaczenia na pokrywach panewek głównych są numerowane od strony rozrządu czy od strony sprzęgła założyłem panewki KOLBENSCHMIDT i jak położę silnik głowica do dołu i mam rozrząd po lewej stronie to u mnie pokrywy są ponumerowane od 1od strony rozrzadu do 5 czy ktoś się orientuje czy to jest dobrze czy też te numery powinienem mieć do góry nogami jak silnik leży w takiej pozycji. I dlaczego może na pierwszej panewce być takie coś ze jedna wystaje za drugą tak jakby byla jedna szersza. Dodam że wał się obraca w miarę normalnie tylko jak tłoki się mijają to lekko się przytnie czy tak powinno być czy powinien wszędzie chodzić tak samo. Z góry dziękuję za pomoc
Nie znam sie na tym ale powiem Ci jedno. Czemu jak to rozbierałeś nie popatrzyłeś sie na to jak to jest zmontowane. Narysować to sobie lub zapisać a potem rozbierać jak sie na tym nie znasz.



hgw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 18:59
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: hgw » czw wrz 14, 2006 21:33

panewki nachodzą zamek na zamek no i nic nie moze chaczyć. Trzeba bylo panewki z tłokami razem pozkrecać teraz musisz dopasowac je tak jak były



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości