Golf III tdi 1z brak cisnienia czy pompa ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hgw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 18:59
Lokalizacja: Koszalin

Golf III tdi 1z brak cisnienia czy pompa ?

Post autor: hgw » śr wrz 13, 2006 21:21

W związku z problemem przu odpalaniu (kopci na bialo i nie pali na wszyskie gary na zimnym silniku) zostawiłem samochód w warsztacie do zmierzenia ciśnienia. Przychodze a oni podają mi szczelność . Co lepiej moze wykaże brak cisnienia ?. Panowie dali mi karteczke z wynikami i sie przeraziłem. Na 1- 98%, 2-94%, 3- 50% na zimnym, 96% na ciepłym silniku, 4- 76%. Nie za dobrze myśle sobie. Za chwile przyjechał pan z boscha z kts i stwierdził ze kąt wtrysku zły (1,2 stopnia)na pytanie jaki ma być powiedział od 1,8 do 3,5 ale dokładnie to nie mogł powiedzieć. Nastepnie stwierdził ze korpus pompy walnięty na 90 % , bo przy troche większych obrotach samochód dostaje wibracji. Może ktos poradzi od czego mam jednak zacząć bo mam węża w kieszeni i na wszystko nie starczy kasy



Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » śr wrz 13, 2006 21:54

% nic ,albo mało mówią..........podaj kompresje nie jestem pewien ale w TDI dolna granica to ok. 26bar. Jeżeli twój TDI po przesunięciu zapłonu słabo odpala to mó stary grzechot przestawiony o 4* pali, to coś jest nie tak ,albo masz h.........wych fachowców.
Przy obecnych temperarurach powinien odpalić "przestawiony" i BEZ świec! Takie moje zdanie.



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » śr wrz 13, 2006 22:52

cisnienie w cylidrach w nowych silnikach Tdi powinno wynosic 25-31 bar roznica miedzy cylindrami moze wynosic ok 5 bar przy 19 barach mozna rozmyslac o naprawie lub wymiane silnika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości