Pecherzyki powietrza w paliwie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Pecherzyki powietrza w paliwie

Post autor: vw_vandal » sob wrz 09, 2006 13:56

Witam !! Chłopaki mój sąsiad ma problem takiego typu, że w jego 1.9 TD w weżu doprowadzającym paliwo do pompy pokazują się pęcheże powietrza. Wymieniliśmy dwa filtry paliwa jeden bez firmy drugi na Boscha i dalej to samo. Cały uklad paliwowy sprawdzaliśmy nie ma wycieków. Jak auto postoi przez noc na rano ciężko go odpalić bo paliwo ucieka spowrotem do baku. Co o tym myślicie ?? Ja stawiam na pompę ale ponoć pół roku temu była w regeneracji. A co śmieszniejsze jak ominiemy filtr paliwa nie bombluje. Też mnie ciekawi taka gumka pod grzybkiem. Jak dodam gazu tak sporo to pluje ropą przez tą gumkę. Ma może ktoś rozrysowaną pompę 1.9 TD?? Z góry dzięki
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2008 02:42 przez vw_vandal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: [mk3] pecherzyki powietrza w paliwie

Post autor: Razal » sob wrz 09, 2006 14:13

vw_vandal pisze:Witam !! Chłopaki mój sąsiad ma problem takiego typu, że w jego 1.9 TD w weżu doprowadzającym paliwo do pompy pokazują się pęcheże powietrza. Wymieniliśmy dwa filtry paliwa jeden bez firmy drugi na Boscha i dalej to samo. Cały uklad paliwowy sprawdzaliśmy nie ma wycieków. Jak auto postoi przez noc na rano ciężko go odpalić bo paliwo ucieka spowrotem do baku. Co o tym myślicie ?? Ja stawiam na pompę ale ponoć pół roku temu była w regeneracji. A co śmieszniejsze jak ominiemy filtr paliwa nie bombluje. Też mnie ciekawi taka gumka pod grzybkiem. Jak dodam gazu tak sporo to pluje ropą przez tą gumkę. Ma może ktoś rozrysowaną pompę 1.9 TD?? Z góry dzięki
Stawiam właśnie na tą gumkę :hmm:

Pozdroo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob wrz 09, 2006 14:16

Razal, ale co to jest??


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » sob wrz 09, 2006 14:17

a filtr z podgrzewaczem czy bez, ... jak z to ja stawiam na ten maly, bialy zaworek powrotny we filtrze paliwa, przerabialem ten temat :)


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob wrz 09, 2006 14:31

bizak, filtr paliwa jest z tym plastikiem ale nie sądze że to to. Bo wymieniliśmy 2 filtry i za każdym razem to samo, a dodatkowo pod tą spinkę podłożyłem dwie gumki aby docisneła ten plastik do filtra.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » sob wrz 09, 2006 14:40

vw_vandal pisze:bizak, filtr paliwa jest z tym plastikiem ale nie sądze że to to. Bo wymieniliśmy 2 filtry i za każdym razem to samo, a dodatkowo pod tą spinkę podłożyłem dwie gumki aby docisneła ten plastik do filtra.
no wlasnie wymieniales 2 filtry a zaworka nie wymieniales tylko wkladales stary, ja tez podkladalem oringi i to nic nie dalo, wymienilem zaworek i jest ok, a jak podlanczalem na krotko bez filtra albo omijalem ten zaworek tylko ok, jak tylko podjaczylem go to zaraz pojawialo sie powietrze, zalatw sobie go na probe z jakiegos innego golfa, ja stawiam na niego zreszta z tego co piszesz to tez na to wskazuje, wejs tylko jeszcze poprawde na to ze jak zrobisz ze bedzie ok to nadal przez jakis czas bedzie powietrze lecialo, ja po wymianie tego zaworka musialem sie ladny kawalek przejechac zeby calkowicie odpowietrzyc pompe i teraz juz jest git!!


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob wrz 09, 2006 15:13

bizak, o to się rozchodzi że plastik też jest nowy. Jak zrobię na krótko doprowadzenie paliwa (powrót dalej jest podłonczony do filtra) to nie bombluje, a jak podłoncze do filtra to bombluje. I ztej pompy jak sie da gazu leci ropa umnie też jest ta gumka ale jak dam po garach nic nie leci.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » sob wrz 09, 2006 15:26

Jak pompa ma przeciek to pewnie w tym miejscu łapie powietrze.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob wrz 09, 2006 15:39

Chłopaki ma ktoś schemat pompy 1.9 TD??


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob wrz 09, 2006 20:04

zimmering na pompie??
dlugo juz jezdzi sasiad autem???



Awatar użytkownika
Per
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: sob sty 07, 2006 21:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Per » sob wrz 09, 2006 22:37

Witam
U mnie też te bomble są sprawdze zawór na filtrze, ciekawi mnie tylko to jaki wpływ mają te bomble na pompe i prace silnika


Nie naprawiajcie na siłe tego, co działa !

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » sob wrz 09, 2006 23:00

vw_vandal pisze:bizak, o to się rozchodzi że plastik też jest nowy. Jak zrobię na krótko doprowadzenie paliwa (powrót dalej jest podłonczony do filtra) to nie bombluje, a jak podłoncze do filtra to bombluje. I ztej pompy jak sie da gazu leci ropa umnie też jest ta gumka ale jak dam po garach nic nie leci.
a no to problem rozwiazany ;)
Per pisze:Witam
U mnie też te bomble są sprawdze zawór na filtrze, ciekawi mnie tylko to jaki wpływ mają te bomble na pompe i prace silnika
nic ci sie nie popsuje, ale moze byc ciutek slabszy bo na powietrzu samym nie ujedzie :)


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » ndz wrz 10, 2006 09:55

Chłopaki ja tam nic nie widze winy po stronie filtra, wczoraj swój wsadziłem do jego i bombluje, a jego do swojego i nie bombluje coś jest nie tak z pompą !!
Krzylu, o jakich mówisz zimmeringach?? Autem jeżdzi spory czas i ponoć to nie pierwszy raz ;) Te bomble nie wpływają na konfort jazdy ale po nocy paliwo spływa do baku i rano trzeba cheblować auto aby odpaliło.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » ndz wrz 10, 2006 15:01

vw_vandal, w pompie,poprostu nietrzymaja paliwa w niej i dlatego sie cofa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 162 gości