[TDI] Nie równa praca golf 5 1.9 tdi jak by nie działał na jednym cylindrze.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

[TDI] Nie równa praca golf 5 1.9 tdi jak by nie działał na jednym cylindrze.

Post autor: olej_87 » pn kwie 08, 2019 12:00

Witam mam taki problem w swoim golfie mianowicie od wczoraj ciężko odpala i strasznie szarpie motorem ciężko sie jedzie straszny brak mocy po przejechaniu ok 2-3 km wraca do normy może nie całkowicie, ciężko powiedzieć ale już nie szarpie i przyśpieszenie jest. Miesiąc wcześniej już tak miałem ale tyko raz po przejechaniu 200m było już ok i problem nie wracał a teraz jest cały czas po każdym odpaleniu jest to samo. Wiem, że to nie wina świec grzewczych ale sprawdziłem wszystkie i są ok. może ma ktoś jakiś pomysł na to wiem, że powinienem podłączyć kompa ale jeszcze tego nie zrobiłem może ma ktoś z okolic Łodzi dokładniej Zgierza i chciałby pomóc. Dodam, że mruga mi kontrolka od grzania ale to może być czujnik stopu już kiedyś wymieniałem. Proszę o jakaś pomoc.

Golf V 1.9 tdi BKC 2004r



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

[TDI] Re: Nie równa praca golf 5 1.9 tdi jak by nie działał na jednym cylindrze.

Post autor: olej_87 » pn kwie 08, 2019 21:53

Na jakimś programie wyskoczyło że jest usterka na cylindrze numer 2. Jak jechałem do mechanika to była tragedia brak mocy itd ale gdy podczas jazdy wyłączyłem i ponownie włączyłem auto problem zniknął. Po połączeniu kompa usterka tak jak wyżej czyli problem na cylindrze 2 alut odwaliło ok jechało normalnie silnik był ciepły później zgasiłem i po niecałe godzinie problem wrócił i nie pomogło gaszenia i odpalanie czy jeśli wtrysk działa i przestaje działać to jest uszkodzony czy to raczej nie on tylko przyczyną jest gdzie indziej?



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[TDI] Re: Nie równa praca golf 5 1.9 tdi jak by nie działał na jednym cylindrze.

Post autor: marmi m » wt kwie 09, 2019 14:17

Mrugajaca kontrolka grzania świec nie ma nic wspólnego z czujnikiem stopu, zywcem informuje o awarii silnika...

Proponuję zaczać od podłaczenia normalnego komputera i sprawdzenie jak i czy działają pompowtryski...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości