[TD] MK2 1.6 TD demontaż, i montaż 1.6 D

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

[TD] MK2 1.6 TD demontaż, i montaż 1.6 D

Post autor: MK2GTD » śr mar 13, 2019 17:46

Witam. Posiadam MK2 z silnikiem 1.6 TD który wymaga już kapitalnego remontu tzn chodzi ładnie, pali na pół obrotu rozrusznika nawet jak stoi kilka miesięcy ale są wszechobecne wycieki. Jako że Golf powoli przechodzi kpl remont to chciałbym wyjąć z niego ten silnik i na spokojnie zająć się nim od A do Z poza autem. Do tego czasu jednak potrzebuję samochodu, mam drugiego golfa 1.6 Diesel z którego chciałbym silnik wsadzić do siebie (bez skrzyni, bo skrzynia tego 1.6D ma jakiś problem tj brak piątego biegu, oraz wycie biegu czwartego podczas przyśpieszania, dodawania gazu więc chciałbym 1.6D spiąć na swojej skrzyni od 1.6TD).
Pytanie brzmi jak dużo czasu na to zarezerwować? Czy obejdzie się bez żurawia do silników? Np. z pomocą lewarków, kobyłek itp? Byłbym wdzięczny za każde info, bo akurat silnika z samochodu jeszcze nie wyciągałem. Zdaję sobie sprawę, że robota trochę syzyfowa (demontaż mojego silnika + demontaż silnika z drugiego golfa i montaż go w moim MK2) lecz na remont chcę dać sobie kilka miesięcy (kwestie finansowe + kwestie czasu bo przy okazji remontu chciałbym go trochę podkręcić więc chwilę zajmie kompletowanie turbo, wtrysków itd) a samochód potrzebny na codzień, nie chcę jeździć tym 1.6D bo w nim do roboty mam praktycznie całe zawieszenie, hamulce, i cieknącą przy deszczu budę więc myślę że rozsądniej wziąć z niego motor do mojego MK2 gdzie cały zawias i hamulce były świeżo zimą wkładane całość na TRW/ATE/Lemforder.

Z góry dzięki za wszelkie praktyczne info jak to ugryźć, czym sobie pomóc, co przygotować, ile czasu zarezerwować? Zakładam że 2x demontaż silnika + 1 montaż w mojej budzie to cały dzień od rana braknie?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[TD] Re: MK2 1.6 TD demontaż, i montaż 1.6 D

Post autor: Hubi14 » śr mar 13, 2019 22:24

jak pierwszy raz robisz i masz lekki dryg do mechaniki to sobie weekend zarezerwuj.. co przygotować, jakieś kobyłki lewarki kratę browarka, aparat co by sobie fotki porobić gdzie jaki przewód jest podpięty dobre klucze i jakiegoś kumpla do pomocy. Co do żurawia do silnika, da się to zrobić bez, ale jest trochę kombinowania.. bo byś musiał odkręcić silnik, jakoś go podnieść, wyjechać budą jedną i wjechać drugą..



MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

[TD] Re: MK2 1.6 TD demontaż, i montaż 1.6 D

Post autor: MK2GTD » czw mar 14, 2019 00:39

A powiedz mi orientacyjnie ile może ważyć ten 1.6D spięty z moją skrzynią? Dwóch chłopa wystarczy by narzucić go na poduszki? Bo w sumie tego się najbardziej boję, że bez jakiegoś specjalistycznego żurawia nie dam rady go zamontować w budzie. Mam w prawdzie dwa lewarki typu żaba plus około trzy sztuki klasycznych lewarkow od MK2 więc pozostanie chyba w ten sposób kombinować.

Płyn chłodniczy oczywiście spuszczę a czy olej w silniku lub skrzyni może zostać czy lepiej opóźnić silnik z wszelkich płynów? Tzn czy podczas montażu /demontażu jakimś pochyleniu itp nie zaleje wszystkiego olejem...?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[TD] Re: MK2 1.6 TD demontaż, i montaż 1.6 D

Post autor: Hubi14 » czw mar 14, 2019 22:46

ja bym osobiście spuścił, niby tego dużo nie ma, ale zawsze lżej i nic się nie wyleje... co do wagi silników.. ciężko powiedzieć. Myślę, że ze 130kg to lekką ręką



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości