[Diesel] 1.9d Wyciek pompy wtryskowej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szpachla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 10, 2010 22:19

[Diesel] 1.9d Wyciek pompy wtryskowej

Post autor: szpachla » śr sty 24, 2018 15:00

Witam szanownych użytkowników forum.


Pacjent to Golf 3 1.9D (zwykły diesel).
Na pierwszym zdjęciu zaznaczone czerwoną strzałką miejsce wycieku ropy z pompy wtryskowej.
Już od dłuższego czasu było tam wilgotno ale ostatnio zaczęło kapać.
Ogólnie cieknie w miejscu łączenia korpusu pompy z tą górną częścią (nastawnikiem?), nie wiem jak fachowo to sie nazywa.

Ropa sie leje po silniku na węże od chłodzenia i trzeba coś z tym zrobić.
Jutro chyba pojadę do pompiarzy niech to zobaczą tylko chciałem coś więcej się dowiedzieć
na forum może jaki koszt wymiany i uszczelki żeby mnie w bambuko nie zrobili u mechanika :)


Chciałem zapytać czy tam jest jakaś uszczelka lub o-ring?
Czy jest to typowa ustarka dla tej pompy?



Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[Diesel] 1.9d Wyciek pompy wtryskowej

Post autor: indigo1975 » śr sty 24, 2018 22:16

Tam jest uszczelka i bardzo rzadko tedy cieknie w wiekszosci przypadkow to cieknie miedzy korpusem a glowiczka pompy ,glowiczka to ta czesc co wychodza rurki do wtryskiwaczy. Tu masz fotke jak wyglada ta uszczelka Obrazek
foto zapozyczone z forum.Zestaw uszczelek okolo 40 paru zl a wymiana to nie wiem ile moze kosztowac ,roboty z tym to okolo 30 minut wiec drogo nie powinno byc chyba ze pompiarz bedzie chcial wszystkie uszczelki wymienic to wtedy koszta wieksze bo pompe i rozrzad trzeba wymontowac.


indigo1975

szpachla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 10, 2010 22:19

[Diesel] 1.9d Wyciek pompy wtryskowej

Post autor: szpachla » śr sty 24, 2018 23:10

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Z tego co widziałem to u mnie cieknie właśnie z tego połączenia tak jak jest rozkręcone na zdjęciu które wkleiłeś powyzej.
Tak jakby ten "oring" uszczelka czarna już nie trzymała.

Nie wiem czy to będzie widać ale to zdjęcie jest zrobione zaraz po odpaleniu i na zielona zaznaczyłem miejsce wycieku.
Widać tam takie "srebrzyste" coś to jest właśnie ropa i świtło się od niej odbija.

Obrazek



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[Diesel] 1.9d Wyciek pompy wtryskowej

Post autor: indigo1975 » śr sty 24, 2018 23:25

Pewnie uszczelka ze starosci juz nie trzyma. Musisz to wymienic na alegro sa rozne zestawy do pomp widzialem taka uszczelke za 12 zl a kazdy pompiarz powinien to miec.


indigo1975

arka10
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pt lip 21, 2006 20:45
Lokalizacja: Poznań

[Diesel] 1.9d Wyciek pompy wtryskowej

Post autor: arka10 » czw sty 25, 2018 01:26

To nie ze starości. Widać że ta pompa była już kiedyś naprawiana i ten co to robił nie wyczyścił porządnie płaszczyzn styku pokrywy z korpusem. Została szczelina, zaczęło oksydować i mamy wyciek. Ja osobiście to wyjął bym tę pompę i porządnie od nowa uszczelnił.
Jeśli chcesz robić tylko ten wyciek to zadzwoń - 797 384613 wyślę ci bezpłatnie tę uszczelkę i uszczelkę dźwigni gazu.



szpachla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 10, 2010 22:19

Re: [Diesel] 1.9d Wyciek pompy wtryskowej

Post autor: szpachla » czw sty 25, 2018 15:21

Znaczy to zdjęcie z otwartą pompą to nie moje, to tylko dla przykładu jest wklejone.
Ale dzięki za info i za chęci.

Takie pytanie jeszcze - skoro ta uszczelka puściła to można domniemać że reszta uszczelek i oringów też niedłógo się posypie?
Bo pompiarz powiedział ze wymiana tej jednej 100zł - a wymiana kompletu 450zł.
Z tym że samochód jest wart 500 zł więc nie wiem co o tym myślec.



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[Diesel] 1.9d Wyciek pompy wtryskowej

Post autor: indigo1975 » czw sty 25, 2018 18:48

To ze ta puscila wcale nie oznacza ze reszta pusci, a co do kosztow to kazdy chce zarobic dlatego robie wszystko przy aucie sam bo wiem jak i co jest zrobione. .Ta górna to bys sam wymienil bo filozofi nie ma z tym chyba ze nie czujesz sie na silach to
to zostaje ci pompiarz.Nie wiem skad jestes bo mozesz na forum poszukac kogos ze swojej okolicy co ci ogarnie to za flaszke. Masz auto warte 500 zl to te naprawy i tak sa tanie ,jak bys mial auto za 100 tys lub drozsze z nowoczesnym ukladem wtryskowym to tam naprawy ida w tysiace zl.
Ja tam wole starym autem jezdzic bo jest tanie w naprawie i niezawodne takie auta jak robili w latach 80 i 90 to juz nie ma , teraz robia auta ze masz jezdzic ze 6-10 lat i nowe kupic tylko ilu na to stac? Brac kredyt zeby nowym jezdzic- to jest chore.


indigo1975

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości