skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

foxtom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 15:34

skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

Post autor: foxtom » śr lis 08, 2017 09:37

Witam Wszystkich!

Przepraszam z góry jeśli to nie jest właściwe miejsce, ale mam problem z moim golfikiem mk7 2014 1.6 TDI 77KW variant,
otóż o pewnego czasu dzieje się coś takiego, że co jakiś czas(raz dwa razy w tygodniu), jak uruchomie samochód i przejadę kawałek to zaczyna mi temperatura cieczy skakać do ponad 110stopni i wiecej aż zaczyna migać ostrzeżenie żebym się zatrzymał.
Przy tym temp. Oleju w normie, poziom płynu chłodniczego w normie.
Jak zwalniam zmniejszam obroty i jadę delikatnie tak do 90km/h to spada, i temp wacha się między 90-100, jak włącze ogrzewanie(nadmuch ciepłego powietrza na maks) to temp spada, i potem się już utrzymuje na 90 stopniach i mogę wyłączyć nadmuch ogrzewania i jeździć jak chce nawet na autostradzie czy w korku, bez problemu kilka set km i nic. Wszystkow normie, i parę dni tak jest ok, po czym znowu nagle rano wyjerzdzam, wskakuje na obwodnicę i po 5-10 km temp rośnie, znowu muszę włączyć ogrzewanie na parę sekund temp spada i można jechać dalej już nie będzie rosła.
Czy ktoś z czymś takim się spotkał. Oddałem do mechanika na sprawdzenie to podobno błędów żadnych w kompie nie ma. Gosciu wyskoczył samochodem na obwodnice zrobił 40 km z podpiętym komputerem, i podobno temp w normie, blędów brak.

najbardziej zastanwia mnie to że właczenie mocnego nadmuchu ciepłego powietrza pomaga, czyli tak jakby coś odblokowywało się termostat tylko co on ma współnego z nawiewem ciepłego powietrza? ( może jakis czujnik temperatury)

Jeśli to złe miejsce to prosze o wksazanie gdzie to wrzucić.

Pozdrawiam i licze na waszą pomoc, może ktoś miał coś podobnego, boję się żeby coś sie nie podziało, pozatym tak się nie da jeździć zerkając na temp co chwile.



Awatar użytkownika
bmbl80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: sob sty 30, 2010 17:57
Lokalizacja: Wawa

skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

Post autor: bmbl80 » śr lis 08, 2017 09:51

Ja bym obstawiał jakiś termostat, że się nie otwiera i nie załacza wiatraków



foxtom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 15:34

skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

Post autor: foxtom » śr lis 08, 2017 22:16

Ale czy w takim razie jak włączymy intensywyny nawiew (tylko ciepłe powietrze) to system otwiera jakies termostaty? Może ktoś wie?



bartek0rh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 22, 2014 00:54

skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

Post autor: bartek0rh » czw lis 09, 2017 03:41

Witam
Do wymiany masz termostat lub czujnik temperatury.Te dwie rzeczy wskazuja podobne objawy.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bmbl80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: sob sty 30, 2010 17:57
Lokalizacja: Wawa

Re: skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

Post autor: bmbl80 » czw lis 09, 2017 14:12

foxtom pisze:Ale czy w takim razie jak włączymy intensywyny nawiew (tylko ciepłe powietrze) to system otwiera jakies termostaty? Może ktoś wie?
Właczając gorący nawiew odbierasz czesc ciepła z silnika aby nagrzac powietrze we wnetrzu. Ot fizyka. Włacz klime i sprawdz czy Ci wiatraki chodzą



foxtom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 15:34

skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

Post autor: foxtom » czw lis 09, 2017 14:27

Nie nie źle mnie rozumiesz, to że odbieram ciepło to wszystko ok, ale wystarczy że włączę Nagrzewanie i mogę je juz wyłaczyć po 3-4 sekundach, wszystko wraca do normy i potem już temp jest ok, bez względu czy ogrzewanie/nadmuch działa. Tak jakby włączenie ogrzewania powodowało np. wymuszone otwarcie termostatu. Tylko czy tak jest?



bartek0rh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 22, 2014 00:54

skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

Post autor: bartek0rh » czw lis 09, 2017 20:21

Witam
Nie wiem jak jest w tym układzie,ale pewnie masz elektroniczne zawory,które otwierają sie podczas włączenia ciepłego powietrza i wtedy ciepło jest rozprowadzane na nagrzewnice i dla tego temperatura spada (jeszcze jest schładzana wiatrakiem wewnętrznym).W moim układzie ciepły płyn jest podawany na nagrzewnice cały czas,regulując ciepło/zimno otwieram tylko klapkę,która zamyka dopływ powietrza np:ciepłego przez nagrzewnice i idzie bezpośrednio zimne na kabinę.Ja myślę,że spróbuj wymienić termostat,bo do niczego sie nie dojdzie.Nie ma co myśleć,że wydasz niepotrzebne pieniądze,spróbować trzeba.
Pozdrawiam



foxtom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 15:34

skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

Post autor: foxtom » pn sty 22, 2018 12:53

Informacyjnie tylko dla tych co mogą mieć podobną sytuację.

Wymiana termostatu pomogła, sam termostat 162 zł. Wymiana ok 200 zł... gdzie i tak stargowałem, podobno bardzo złe podejscie było, wymaga sporo czasu - faktycznie pół dnia zeszło gosciowi ale z tego co zrozumiałem w złym miejscu się za to wzioł(niemieli jeszcze MK7 do termostatu). Swoją drogą uważam że schematy napraw i wymian częsci producent powinien publikować z datą wejścia modelu do sprzedaży - mogła by się tym UE zająć. :)

W każdym razie problem zniknoł i smiga teraz bez problemów.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: skacząca temperatura cieczy - Golf mk7 1.6 TDI Variant

Post autor: Garrison » pn sty 22, 2018 16:55

foxtom pisze:Swoją drogą uważam że schematy napraw i wymian częsci producent powinien publikować z datą wejścia modelu do sprzedaży - mogła by się tym UE zająć. :)

W każdym razie problem zniknoł i smiga teraz bez problemów.
I ASO nie będzie zarabiać :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości