Zestaw z ARL do ASV

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szpecuni00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 00:23

Zestaw z ARL do ASV

Post autor: szpecuni00 » czw wrz 28, 2017 00:40

Witam, tak jak wyżej, mam taki cichy plan założenia do swojego 1.9 ASV turbine od ARL, chciałbym się skonsultować jakie inne podzespoły od ARLa mogą mi być potrzebne do takiego szczepu?? Ogarniał już ktoś taki temat na forum? Z tego co się dowiedziałem z forum Leona turbina z ARLa pasuje podobno P&P, ale nigdzie ani słowa nikt nie wspomniał o innych gratach, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie będą mi do tego potrzebne jakieś inne podzespoły, z góry dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zestaw z ARL do ASV

Post autor: Michał_1977 » czw wrz 28, 2017 09:31

Wyjście z suszarki w kierunku IC jest na szybkozłączkę. Szukaj na allegroszu czerwonej,zakręconej trochę jak świński ogonek rury.
Dolot powietrza do suszarki,też jest nieco inny. ARL ma bardziej rozbudowany.
Myślałeś jak będzie ze wstawaniem takiej suszarki? Auto masz na wirusie? Chodzi o to,że jak nie podlejesz,to efekt może być odwrotny do zamierzonego :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zestaw z ARL do ASV

Post autor: wesol » czw wrz 28, 2017 12:58

Roznica prawie zadna bedzie. Turbo arl ma nieco wiekszy wirnik czesci zimnej. Niecale 4 mm. Tyle ze jak nie zapoda pompy wtryskowej 11 i wtryskow 230 plus duzy IC to bezsens bedzie. A do tego tez trzeba sprzeglo zmienic na mocny jednomas.

Temat taki tez juz byl na forum wiele razy poruszany.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

szpecuni00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 00:23

Zestaw z ARL do ASV

Post autor: szpecuni00 » czw wrz 28, 2017 21:17

Na temat dolewania i dużego IC się już orientowałem, chodzi mi głównie o podzespoły, bo liczę się z tym, że na ori programie, wtryskach i IC nie da to nic, a wręcz przeciwnie, stracę na tym. Głównie chodzi mi o osiągnięcie około 180 KM, przyznam się bez bicia, nie siedzę w tym tak dogłębnie, poczytałem trochę po forach, więc też nie wiem, czy turbina od ARL to uciągnie, ale skoro z ARL z serii idzie wydłubac około 210 koni, to myślę, że dało by radę, w zespole z ic frontowym i większymi wtryskami i programem. No chyba że macie jakieś inne propozycje, które chętnie usłyszę



macsta12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt sty 31, 2014 17:34
Lokalizacja: Ryki

Re: Zestaw z ARL do ASV

Post autor: macsta12 » czw wrz 28, 2017 21:22

Pompe 11 dolicz bo na seryjnej 10 raczej nie realne 180KM . Turbina z arl powinna wystarczyć. Używaną w dobrym stanie ciężko znaleźć bo to już leciwe turbo. Sprzęgło jednomasowe musisz wrzucić zamiast dwumasy. 5 tyś zł może być za mało żeby wszystko zrobić.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zestaw z ARL do ASV

Post autor: wesol » pt wrz 29, 2017 05:42

Arl i 210 koni? Raczej niemozliwe. Zdrowy musi byc arl by zrobic z niego po samym programie 190-195 koni.
W ahf to bez pompy i wtryskow nie ma co podchodzic. I tu z turbina od arl to mysle ze rozsadny wynik wtedy wyjdzie te 180 koni. Troszke mniej wycjodzi w vp jak w pd.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości