Zbiornik wyrównawcz plynu - wahania poziomu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

toudik86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: wt lip 10, 2007 14:39
Lokalizacja: Włocławek

Zbiornik wyrównawcz plynu - wahania poziomu

Post autor: toudik86 » sob sie 19, 2017 10:38

Witam,
Silnik TDI ASV 110KM
Borykam się z problemem mianowicie zauważyłem, że po nocy w zbiorniku jest pusto kiedy natomiast odkręcę korek jest syk i płyn podnosi się do poziomu między min-max. Kiedy natomiast nie odkrece go i wlacze silnik nie piszczy kontrolka od plynu a po jezdzie znow sie pojawia plyn.

Inna sprawa to wywalanie płynu przez zbiornik duzo nie ale zawsze po jezdzie gdzie przykrece go do 3,5 tys obr to jak przyjade i postawie to kapie. Pozyczylem i zmieniłem korek na korek od Passata tez 110KM z oznaczeniem 1J0121321 B pojezdzilem niby ok pojechałem do serwisu VW kupic w org i sprzedał mi 1J0121321 twierdzac, ze to zamiennik i musi byc ok a na nim znow wywala plyn. Kontrolka braku plynu by uzupelnic nie zapala sie.

Ciezko tu ogarnac mi to, mial ktos cos podobnego ?


Toudi

Awatar użytkownika
AndrzejP4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr sie 08, 2007 19:42
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Zbiornik wyrównawcz plynu - wahania poziomu

Post autor: AndrzejP4 » ndz sie 20, 2017 07:51

Niestety wygląda to na uszkodzenie uszczelki pod głowicą. Zrób test na obecność spalin w płynie.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zbiornik wyrównawcz plynu - wahania poziomu

Post autor: wesol » ndz sie 20, 2017 10:10

100% problemem jest przechodzenie spalin w uklad wodny. Albo uszczelka albo glowica peknieta.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

toudik86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: wt lip 10, 2007 14:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Zbiornik wyrównawcz plynu - wahania poziomu

Post autor: toudik86 » pn sie 21, 2017 18:34

Test zamowiony, czekam jak przyjdzie. To wszystko zrobilo sie po wymianie chlodnicy jak oddalem do zrobienia bo sam czasu na dlubanie nie mialem tak popatrzylem w zbiornik brat przegazowal pecherzy powietrza nie ma ale ciekawe zjawisko bo naplywa wiecej plynu do zbiornila niz z niego dolem odplywa przez co poziom sie podnosi. Mysle,ze on moze gdzie zapowietrzony jest skoro wolno schodzi na obrotach plyn zbiorniczka?


Toudi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości