Passat B4 Variant AFN nie dogrzewa się

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

Passat B4 Variant AFN nie dogrzewa się

Post autor: MK2GTD » sob sie 05, 2017 15:13

Witam, zakupiłem okazyjnie do pracy Passata z 96r z silnikiem AFN. Auto sprawuje się fajnie, jednak jest problem z dogrzaniem silnika mianowicie jeśli auto stoi odpalone, z wyłączonym ogrzewaniem to temperatura w końcu zatrzymuje się na 90°C, w jeździe w korkach bez ogrzewania również. Wystarczy natomiast wyjechać w kawałek trasy (od 60-70km/h) lub włączyć ogrzewanie (nawet ustawione na zimne) i temperatura spada nawet do początku skali. Spalanie (niestety wg kompa bo ponoć jest rozdmuchany zbiornik do 100L więc ciężko mi obecnie zalać pod korek, to 6,8L/100). Po dłuższej jeździe wszystkie węże wraz z dolnym ciepłe, więc obstawiam że ktoś wyciął termostat i wstawił samą obudowę z uszczelką. Pytanie tylko czy nie szukać przyczyny w zajechanej pompie wody? Mam nadzieję że nie, bo termostat i płyn jest do zaakceptowania. Auto jeździ obecnie po 12-14h dziennie więc ciężko będzie się dobrać do pompy wody bez auta zastępczego.

Z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Passat B4 Variant AFN nie dogrzewa się

Post autor: ROBAL_26 » sob sie 05, 2017 16:18

MK2GTD, opisane objawy to typowy problem z termostatem lub jego brakiem , gdyby problem leżał w pompie to nawet podczas jazdy by temperatura tak nie spadała.ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

Re: Passat B4 Variant AFN nie dogrzewa się

Post autor: MK2GTD » sob sie 05, 2017 16:22

Fajnie Kolego pocieszyłeś mnie mocno nie ukrywam :) kupuję termostat, płyn i będę wymieniać bo prawdopodobnie jest wycięty i wystawiona sama obudowa z uszczelką - taka była moja pierwsza myśl i w sumie miałem nadzieję że tak jest, bo później zacząłem rozmyślać czy aby pompa nie jest zajechana i nie daje ciśnienia. Na silniku mi akurat zależy, bo jak tylko dorwe busa do pracy to będę szukać B3 i przekładać do niego tego AFN'a ;)

P. S. jaki płyn stosujecie do AFN?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Passat B4 Variant AFN nie dogrzewa się

Post autor: ROBAL_26 » sob sie 05, 2017 16:51

MK2GTD, nie jestem pewny ale chyba G12 powinieneś lać .


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Passat B4 Variant AFN nie dogrzewa się

Post autor: Detektor » sob sie 05, 2017 20:35

Wszystkie niemal dostępne płyny na stacjach benzynowych spełniają normy, możesz lać zarówno te różowe jak i zielone. Jedynie co nie dam ręki uciąć
za te niebieskie bo i takie się zdarzają.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

MK2GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 05:24

Passat B4 Variant AFN nie dogrzewa się

Post autor: MK2GTD » ndz sie 06, 2017 16:32

Dziękuję Panowie, jutro zakupie dyche płynu oraz termostat i po pracy będę wymieniać (mam nadzieję że padać nie będzie bo auto fruwa po 12-14h dziennie i będę to robić koło 23 pod chmurką) :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości