Golf III 1.9 GTD resetuje sie zegar czasu i ...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Golf III 1.9 GTD resetuje sie zegar czasu i ...

Post autor: coliniak » pn sie 28, 2006 22:16

licznik dziennych km w momencie uruchomienia auta. Potem wszystko gra az do nastepnego wylaczenie i uruchomienia takie sobie round robin troche mnie to wkurza i chcialbym dojsc przyczyn i usunac to shit.

Moeze jakiegos podtrzymania gdzies brakuje nie wiem o co chodzi

z gory dzieki za pomoc


Coliniak

Failure is not an option...

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pn sie 28, 2006 22:18

Jeszcze pewnie przy wyłączonej stacyjce nie ma zasilania w zapalniczce :hmm:
Sprawdź bezpieczniki i po kłopocie ;)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: coliniak » pn sie 28, 2006 22:23

Chmielu pisze:Jeszcze pewnie przy wyłączonej stacyjce nie ma zasilania w zapalniczce :hmm:
Sprawdź bezpieczniki i po kłopocie ;)
dzieki Chmielu

cholera szkoda, ze nie pale moze bym na to wpadl wczesniej

jak widac na zaloczonym obrazku regula o nierozbieraniu tokarki przed sprawdzeniem bezpiecznikow ma sie jak najlepiej

dzieki - jutro sprawdze i odpisze czy sie udalo


Coliniak

Failure is not an option...

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » wt sie 29, 2006 07:28

i jeszcze nie powinno byc podswietlania w kokpicie, bo ten jeden bezpiecznik jest od tych trzech rzeczy


Pozdrawiam Bizak

seaseacker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lip 24, 2006 18:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: seaseacker » wt sie 29, 2006 09:05

ekhem...... bezpiecznik ok..... nie chodzi nie ma licznika kilometrów, zegarka, podświetlenia, itd....
ale dlaczego po włączeniu stacyjki wszystko znowu chodzi?? jakby to był bezpiecznik to by wogóle nie było.....
moim zdaniem coś w instalacji namieszane... najprawdopodobniej jakiś styk się mógł zaśniedzieć, albo kabelek przetrzeć...

napisz czy bez kluczyka masz zegarek i kilometromierz, podświetlenie kabiny...



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » wt sie 29, 2006 09:23

seaseacker pisze:ekhem...... bezpiecznik ok..... nie chodzi nie ma licznika kilometrów, zegarka, podświetlenia, itd....
ale dlaczego po włączeniu stacyjki wszystko znowu chodzi?? jakby to był bezpiecznik to by wogóle nie było.....
moim zdaniem coś w instalacji namieszane... najprawdopodobniej jakiś styk się mógł zaśniedzieć, albo kabelek przetrzeć...

napisz czy bez kluczyka masz zegarek i kilometromierz, podświetlenie kabiny...
powiem ci na moim przykladzie - zrobilem zwarcie w zapalniczce (wlozylem zepsuta ladowarke), siadl mi ten bezpiecznik o ktorym mowa, objawy - brak podwietlania kokpitu, nie dziala zapalniczka i w momencie wylaczenia zaplonu znika wszystko z licznika i nawet wskaznik od temp cieczy i paliwa zostaje w tym polozeniu w korym byl podczas wlaczonego zaplonu, jak wkladam kluczyk i wlanczam zaplon, licznik sie resetuje i zeruje mu sie godzina i TRIP i znowu do momentu wyciagniecia kluczyka, poprostu ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za podtrzymanie jest on poldlaczony do +12 po stacyjce a nie do +12 bezposrednio z aku

jesli siadze ten bezpiecznik bez kluczyka nie masz zegarka itp, a podsietlania kabiny caly czas nie masz z i bez kluczyka


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » wt sie 29, 2006 09:25

seaseacker pisze:ekhem...... bezpiecznik ok..... nie chodzi nie ma licznika kilometrów, zegarka, podświetlenia
To napewno bezpiecznik nie jest OK.....
Właśnie wszystkie te żeczy są na 1-nym bezpieczniku - objaw jest dokładnie taki.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: coliniak » wt sie 29, 2006 10:05

Chmielu pisze:
seaseacker pisze:ekhem...... bezpiecznik ok..... nie chodzi nie ma licznika kilometrów, zegarka, podświetlenia
To napewno bezpiecznik nie jest OK.....
Właśnie wszystkie te żeczy są na 1-nym bezpieczniku - objaw jest dokładnie taki.
wiecie może konkretnie który to jest bezpiecznik?


Coliniak

Failure is not an option...

Awatar użytkownika
daszczyk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: daszczyk » wt sie 29, 2006 10:15

cześć !!!

Mi tak się działo jak mi miał akumulator paść !! poprostu przy rozruchu jest duży prąd spadek napięcia i siada pamięć zegara i TRIPA. Wymieniłem akumulator bo mi wkońcu padł do końca i już mi się to nie robi !!!

pozdro


Seba

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » wt sie 29, 2006 10:17

coliniak pisze:wiecie może konkretnie który to jest bezpiecznik?
Który to dokładnie nie wiem...
bizak może Ci podpowie bo pisał, że tą samą opcję miał...
U mnie jeszcze nie padło to nigdy :)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » wt sie 29, 2006 10:17

Bezpiecznik nr 21 - 15A

Masz linka do rozpiski bezpieczników http://img176.imageshack.us/my.php?imag ... ikikq7.jpg
Ostatnio zmieniony wt sie 29, 2006 10:20 przez maximanek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » wt sie 29, 2006 10:18

Bezpiecznik nr 21 - 15A
:bigok:


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: coliniak » wt sie 29, 2006 10:33

wielkie dzieki

:pub:

za jakis czas pojde sprawdzic

[ Dodano: 29 Sie 2006 10:41 ]
maximanek pisze:Bezpiecznik nr 21 - 15A

Masz linka do rozpiski bezpieczników http://img176.imageshack.us/my.php?imag ... ikikq7.jpg
martwi mnie troche jednak to ze jak by to bym bezpiecznik to wg opisu problemsyy by byly z centralnym i rzeczywiscie cos nie gra. Mam central z domykaniem szyb. Prawa strona (mechanizmu szyb) wogole nie dziala (dzisiaj chyba sie tym zajme) lewa szyba ladnie chodzi i sie domyka. Tylko jeden jest knot, ze jak zamykam kluczykiem i szyba sie domyka to pozniej jak otwieram auto to czasami sie sama szyba otwiera :grrr: nie wiem moze rzeczywiscie sa jakies problemsy z instalacja


Coliniak

Failure is not an option...

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » wt sie 29, 2006 12:28

coliniak pisze:wielkie dzieki

:pub:

za jakis czas pojde sprawdzic

[ Dodano: 29 Sie 2006 10:41 ]
maximanek pisze:Bezpiecznik nr 21 - 15A

Masz linka do rozpiski bezpieczników http://img176.imageshack.us/my.php?imag ... ikikq7.jpg
martwi mnie troche jednak to ze jak by to bym bezpiecznik to wg opisu problemsyy by byly z centralnym i rzeczywiscie cos nie gra. Mam central z domykaniem szyb. Prawa strona (mechanizmu szyb) wogole nie dziala (dzisiaj chyba sie tym zajme) lewa szyba ladnie chodzi i sie domyka. Tylko jeden jest knot, ze jak zamykam kluczykiem i szyba sie domyka to pozniej jak otwieram auto to czasami sie sama szyba otwiera :grrr: nie wiem moze rzeczywiscie sa jakies problemsy z instalacja
dokldanie to ten 21, ale wedlug oryginalnego opisu z klapki tej plastikowej nie ma tam wzmianki nic o centralnym zamku, wiec wydaje mi sie ze ten bezpiecznik chyba nie jest od centralnego

co do tego centralnego ze jak kluczykiem zamykasz to sie szyba zamyka to jest ok, ale jak otwierasz to sie tylko czasami otwiera to tu jest cos nie tak, bo z tego co wiem to tak dziala wlasnie funkcja komfort ze jak kluczykiem otwierasz samochod to szyby sie otwieraja a jak zamykasz to zamykaja, przynajmniej tak mi wiadomo.

na zdjeciu to ten niebieski drugi od prawej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Pozdrawiam Bizak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości