Golf 4 1.9 TDI 130 ASZ poddymia na niebiesko na zimnym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

raa_faal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 07, 2017 21:34

Golf 4 1.9 TDI 130 ASZ poddymia na niebiesko na zimnym

Post autor: raa_faal » wt mar 07, 2017 21:47

Witam. Mam problem ze swoim Golfikiem 1.9 TDI 130KM ASZ. Mianowicie jak odpalam go rano to przy odpaleniu lekko poddymia na niebiesko. Samochód ma moc, pali bez najmniejszego problemu, tylko martwi mnie trochę ten dymek. Ostatnio miałem czyszczoną turbinę, z powodu zapieczonej zmiennej geometrii i mechanik stwierdził że jest ona w dobrym stanie i nie nadmiernych ma luzów.Jak się nagrzeje to nie ma mowy o żadnym kopceniu, nawet przy bardzo dynamicznej jeździe. Dodam, że mam zaślepiony przewód o egr-a, a oleju mi nie ubywa w jakiś dużych ilościach. Zrobiłem ponad 7000 tyś km i dolałem 100-200ml, ale podobno te silniki tak mają. Jak myślicie co to może być? Szykować się na jakąś poważną naprawę?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Golf 4 1.9 TDI 130 ASZ poddymia na niebiesko na zimnym

Post autor: ROBAL_26 » wt mar 07, 2017 22:28

raa_faal, nie masz się czym przejmować takie zużycie to jest nic . :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Golf 4 1.9 TDI 130 ASZ poddymia na niebiesko na zimnym

Post autor: indyczes » śr mar 08, 2017 09:10

Zostaw na razie to w spokoju, możesz pójść w koszty a efekt będzie zerowy. Ja u siebie praktycznie mam to samo i od 5 lat jeżdżę i nic sie nie dzieje. Początkowo również mnie to denerwowało i za wszelka cene chciałem usterke usunąć, ale jak mnie uświadomił doświadczony mechanik powodów może być kilka a ich usunięcie to niestety duże koszty. Prawdopodobnie uszczelniacze zaworowe sa do wymiany, aby to dobrze zrobić wiąże sie to ze zrzuceniem głowicy, nie wiadomo, czy to coś da. Może być również problem odmy, aby to usunąć niestety trzeba wymienić całą górna pokrywe i to najlepiej na nową bo uzywki zazwyczaj sa w takim samym stanie. Moga byc równiez pierścienie na tłokach, tak więc możliwości jest wiele, jak niewiele poddymia i po podgrzaniu efekt znika to nic nie ruszaj, no chyba, że masz pare tysiaczków na zbyciu, możesz wszystko to zrobić, a efekt zerowy.
Pozdr.



Awatar użytkownika
pyciek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2011 20:42
Lokalizacja: Słupsk

Golf 4 1.9 TDI 130 ASZ poddymia na niebiesko na zimnym

Post autor: pyciek » śr mar 08, 2017 15:32

Potwierdzam słowa przedmówcy. Sam mam ajm-a. Od ponad 3 lat podczas uruchomienia zimnego silnika mam niebieską chmurkę. Działa wszystko jak należy, u mnie pobiera tylko więcej oleju.



raa_faal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 07, 2017 21:34

Golf 4 1.9 TDI 130 ASZ poddymia na niebiesko na zimnym

Post autor: raa_faal » śr mar 08, 2017 20:26

Czyli na szczęście nie mam czym się martwić :) Dużo więcej ci tego oleju spala?



Awatar użytkownika
pyciek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2011 20:42
Lokalizacja: Słupsk

Golf 4 1.9 TDI 130 ASZ poddymia na niebiesko na zimnym

Post autor: pyciek » czw mar 09, 2017 13:19

Na 13 000 jakieś 0,5-0,7L, ale cieknie mi sporo od strony uszczelniacza sprzęgła



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Golf 4 1.9 TDI 130 ASZ poddymia na niebiesko na zimnym

Post autor: Detektor » śr mar 15, 2017 18:30

raa_faal pisze: Jak myślicie co to może być? Szykować się na jakąś poważną naprawę?
Silnik jest jeszcze zimny i nie ma takiej kompresji jak wtedy gdy jest gorący, krótko mówiąc jest mniej sprawny. Co za tym idzie, gorzej spala a właściwie
niedokładnie jeszcze przepala paliwo w cylindrach stąd ten niebieski dymek gdy silnik jeszcze zimny. Te silniki tak mają więc nie masz się czym stresować.
Korzystaj z auta i nie myśl o żadnych naprawach dopóki nie sprawia problemów. Pozdrawiam.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości