Golf MK2 nie uruchamia się bez pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hugo1415
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 18, 2017 21:35
Lokalizacja: Koszalin

Golf MK2 nie uruchamia się bez pomocy

Post autor: Hugo1415 » sob lut 18, 2017 22:06

Witam,

Mam taki problem z golfikiem 2 91r z silnikiem 1.6 TD oznaczenie SB, otóż silnik nie jest w stanie zaskoczyć bez pomocy plaka/samostartu. Auto odmówiło posłuszeństwa kilka dobrych dni temu podczas większych mrozów ale to już ze względu na stary olej (do wymiany). Po ociepleniu byłem pewny że auto odpali od kopa a tu ... nic ;).

Rozrusznik kręci bez problemu ale silnik nawet nie kaszle, po prostu się obraca. Kontrolka świec zachowuje się zupełnie normalnie, na początku świeci długo i gaśnie, przy kolejnych próbach zapala się tylko na chwilkę. Elektrozawór przy pompie także "cyka" bez zarzutu. Wymieniłem mu filtr paliwa ale wszystko zostało zalane ropą także tu też raczej wszystko ok. Generalnie wystarczy wpsikać plak przez dolot powietrza i silnik niemalże od razu zaskakuje , zaczyna ciągnąc rope i pracuje bez najmniejszego problemu. Po zgaszeniu i odczekaniu 20min silnik zaskoczył natychmiast o własnych siłach ale po odczekaniu 12 godzin niestety sytuacja wróciła do stanu obracania silnikiem bez choćby strzałów. Raczej niezbyt się na tym znam więc proszę o jakieś porady co mogło paść. Wtryski ? pompa ? Jakieś pomysły co jeszcze mógłbym sprawdzić w warunkach "pod chmurką" ?



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

Golf MK2 nie uruchamia się bez pomocy

Post autor: indigo1975 » ndz lut 19, 2017 20:46

Podjedz do jakiegos mechanika i zmierz kompresje bo moze juz silnik do remontu.A jak probujesz odpalic bez plaka to leci jakis dym z wydechu? pompa ciagnie paliwo w wezykach? Moze pompa juz kiepska albo rozrzad do ustawienia .


indigo1975

Hugo1415
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 18, 2017 21:35
Lokalizacja: Koszalin

Golf MK2 nie uruchamia się bez pomocy

Post autor: Hugo1415 » ndz lut 19, 2017 21:29

Bez plaka puszcza niewielkie białe dymki ale to pewnie przez najprawdopodobniej walnieta uszczelke pod głowicą, jeden mechanik mówił że walnieta a inny że jest ok. Nie nadążysz. Pompa ciągnie bo przed wymianą filtra paliwa było widać że bąbelki powietrza uciekają w dół ale niezbyt szybko. Po wymianie wszystko się odpowietrzyło i już tego nie widać. Hm a gdyby to był rozrząd to nie powinien przy okazji dziwnie się zachowywać już po uruchomieniu? Pytam z ciekawości. Utrata kompresji też jest możliwa tak nagle? dosłownie tydzień temu palił od kopa a teraz ni hu hu tylko kręci nawet nie kaszlnie :/ Cos czuje ze skończy się na mechaniku i i grubszych wydatkach a chciałbym tego uniknąć



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

Golf MK2 nie uruchamia się bez pomocy

Post autor: indigo1975 » ndz lut 19, 2017 22:35

Jak bialy dym to swiece mogą być walnięte.Jak jedna swieca padnie to kulawo odpala i nierówno chodzi chwile po odpaleniu jak dwie padną to to może wcale nie odpalić ale bylody słychać ze chce .Po prostu jak swiece padniete to dużo białego dymu jest. A jesli idzie o uszczelke to na odpalonym silniku odkręć korek zbiorniczka plynu i zobacz czy się babli plyn czy nie jak robią się bable to uszczelka lub glowica no chyba ze w plynie ślady oleju są to tez glowica\uszczelka.Jak swiece masz ok i glowice tez to rozrząd musisz sprawdzić czy dobrze ustawiony


indigo1975

Hugo1415
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 18, 2017 21:35
Lokalizacja: Koszalin

Golf MK2 nie uruchamia się bez pomocy

Post autor: Hugo1415 » sob lut 25, 2017 23:31

SIlnik zaskoczył po kręceniu 10-12 razy mniej więcej. (podpięty pod inne auto bo akumulator by tego nie przeżył niestety-problem na później.) Przejechał bez problemu pół miasta do garażu, wykręcone 4 świece, wszystkie spalone, nie dają żadnego oporu, nie grzeją przy podłączeniu bezpośrednio pod akumulator. Mam nadzieję że świece okażą się jedynym problemem ale będę jeszcze informować ;). Głowica jest raczej gdzieś uszkodzona ale chyba w stopniu lekkim bo zbierał się olej w zbiorniku płynu chłodniczego ale jakiś czas temu to wyczyściłem z grubsza i narazie nie widzę żeby przybywało tego oleju także tragedii narazie nie ma.



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Golf MK2 nie uruchamia się bez pomocy

Post autor: Q_mac » ndz lut 26, 2017 22:12

Często okazuje się że chłodnicza oleju takie objawy daje



Hugo1415
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 18, 2017 21:35
Lokalizacja: Koszalin

Golf MK2 nie uruchamia się bez pomocy

Post autor: Hugo1415 » wt mar 07, 2017 23:46

Świece okazały się jedynym problemem. Golfina odpala praktycznie od strzału ;) Apropo tej chłodnicy oleju, zauważyłem że pseudomechanik przy wymianie głównej chłodnicy zaślepił bez mojej wiedzy chlodniczke oleju. Chciałbym ją uruchomić ponownie ale skoro przestał zbierać się olej w zbiorniczku chlodniczym to zapewne ona też jest do wymiany. Ale teraz pytanie czy do niej dochodzą dwa gumowe węże PO PROSTU czy wizytę u tego specjalisty przypłaciłem jeszcze jakimś termozaworem? Nie bardzo mogę odczytać jednoznacznie ze schematów czy coś takiego tam jest. Pod warunkiem że dobrze odczytałem rysunki zdaje się że coś tam było niestety... i teraz pytanie CO, jak to nazwać określić znaleść? Ogólnie ciężko to dziadostwo wymienić samemu?



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Golf MK2 nie uruchamia się bez pomocy

Post autor: Q_mac » śr mar 08, 2017 16:11

Wymiana jest łatwa, nie ma tam żadnych zaworów. Ale silnik spokojnie sobie poradzi i bez niej (jej skuteczność jest raczej mizerna).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości